Potrącona 78-letnia kobieta w szpitalu z poważnymi obrażeniami

Z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala 78-letnia kobieta potrącona na ulicy Długiej. Kobieta wtargnęła na jezdnię - kierowca nie miał szans wyhamować. Policja apeluje do pieszych o zachowanie ostrożności.

 

Do wypadku doszło w czwartek przed południem w Wałbrzychu na ul. Długiej.  78-letnia kobieta chciał przejść przez ulicę poza przejściem dla pieszych. Seniorka wtargnęła na jednię wprost pod jadący samochód osobowy.

- Kierujący pojazdem 22-latek nie był w stanie wyhamować. Piesza w wyniku uderzenia z poważnymi obrażeniami głowy ostatecznie trafiła do szpitala - informuje podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Tym razem policja apeluje do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności:

Pieszy przechodząc przez jezdnię ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i korzystać z przejść dla pieszych i stosować się do sygnalizatora. Dopuszcza się przechodzenie przez jezdnię w innym miejscu niż wyznaczone, jeżeli odległość od przejścia dla pieszych przekracza 100 metrów lub też w sytuacji, gdy skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia. Wtedy przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.
 
- Pamiętajmy, że przechodzenie przez jezdnię poza przejściami dla pieszych nie może powodować zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i na drugą stronę przechodzić jak najkrótszą drogą. Uwaga! Na drodze dwujezdniowej pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych. - mówi podkom. Marcin Świeży. 
 
Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Należy jednak pamiętać, iż wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd - nawet na przejściu dla pieszych - jest niedopuszczalne.
 
kat
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
 
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno