Menu

MZ: 11,7 proc. stanowiły zgony zaszczepionych

Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 osoby zaszczepione stanowiły 11,7 proc. Zgony nie są związane ze szczepieniem – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

MZ: 11,7 proc. stanowiły zgony zaszczepionych
"Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 11,70 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem" – przekazał w piątek na Twitterze resort zdrowia. Zaznaczono, że w statystyce uwzględnia się zgony osób chorych na COVID-19 po upływie 14 dni od pełnego zaszczepienia.
 
MZ podało, że od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką zanotowano 65 789 zgonów. Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki to 7698.
 
 
Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 4 281 482 zakażenia. Zmarło 101 841 osób z COVID-19.(PAP)
 
autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szczepiarz (16 stycznia 2022 1:07)
Ludzie apeluję do Was w dniu dzisiejszym ; szczepcie się z osłem.
Beata (15 stycznia 2022 0:15)
Witam mam taką dygresje dla zaszczepionych 3 dawkami a zaraz po nich choroba na covid objawy i zły stan zdrowia bez leczenia i bez zbadania po czym konplikacje czy skutki uboczne tj.zapalenie oskrzeli i płuc stan podgorączkowy potliwo$ć ogólnie tragedia i pozostawiony samemu bo lekarz sie nie interesuje stanem zdrowia i wymyśla bzdury choć świetzo zrobiony test negatywny mówi za siebie to nawet to go nie interesowało nic tylko kazał wracac sama jestem sobie winna bo po co wyjechałam za granice
pawel (14 stycznia 2022 23:53)
→→→→→→→> Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 osoby zaszczepione stanowiły 11,7 proc. Zgony nie są związane ze szczepieniem – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia.→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> jednak panicznie boją się podać statystyk ile z osób ktore przyjęły I i II i III dawkę zmarło nie na covid ale na inne choroby , bo sam jestem ciekaw jaka jest skala tych zgonów , coś musi być na rzeczy bo odpowiadają że dla spokoju rodzin zmarłych nie chcą tego publikować ......................... za to opowiadać , pokazywać tragedię osób niezaszczepionych które zmarły gdyż rzekomo się nie wyszczepiły to chętnie w mediach publikują ..........................

Dodaj komentarz

wirus  |   zgony  |   covid  |   zakazenia  |   pandemia  |   koronawirus  |   statystyki  |   minsterstwo  |   zdrowia  |   dane  |  

Grypa w natarciu, rekordowo niska liczba szczepień

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij