Menu

Włochy: dzieci podczas obiadu w stołówce mają milczeć - nowy pomysł antypandemiczny

Z powodu wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem uczniowie w stołówce podczas obiadu powinni milczeć- takie zalecenie wydała dyrektor szkoły podstawowej w Lombardii na północy Włoch. Oburzeni są rodzice. Także inne szkoły decydują się na podobne reguły.

Włochy: dzieci podczas obiadu w stołówce mają milczeć - nowy pomysł antypandemiczny
Ten radykalny krok został wprowadzony w szkole w miejscowości Castano Primo koło Mediolanu- podał dziennik „Il Giornale” zaznaczając, że nie został on podyktowany przez ekspertów doradzających rządowi w sprawie restrykcji i reguł walki z pandemią, także w szkolnictwie.
 
Dyrektorka placówki z własnej inicjatywy zachęciła rodziców, by przekonali swoje dzieci, aby nie rozmawiały w czasie obiadu, bo dzięki temu- jak argumentuje- zmniejszone zostanie ryzyko zarażenia się wirusem.
 
“W tej szczególnej chwili kryzysu sanitarnego, z uwagi na to, że obiad jest najbardziej delikatnym momentem, prosi się rodziców o wsparcie szkoły w tym, by stołówka stała się możliwie najbardziej bezpiecznym miejscem i przekonali dzieci, by ograniczyły czy wręcz powstrzymywały się od rozmowy”- tak brzmi przytoczony przez gazetę list dyrekcji.
 
Wywołał on protest rodziców, którzy przypomnieli, że to właśnie stołówka jest teraz jedynym miejscem, gdzie dzieci mogą rozmawiać bez maseczki na twarzy i mieć kontakty z kolegami.
 
 
Dyrekcję poparł natomiast burmistrz miasteczka.
 
Taki krok ,jak zaznaczono, to absolutna nowość we włoskiej oświacie. Przykład z Lombardii nie jest jedyny, bo podobne zalecenia w sprawie zachowania przy stole w stołówce wydano w innych szkołach. Powód jest zawsze ten sam: ryzyko zakażenia.
 
Sylwia Wysocka(PAP)
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

STI (16 stycznia 2022 18:30)
Cytuję użytkownika: Sti
Każdy taki pomysł jest lepszy od nic nie robienia.
Każde nic nie robienie, jest lepsze niż czegoś spi..dolenie.Już przerabiany był np.zakaz wejścia do lasu.
V_ (16 stycznia 2022 16:28)
Cytuję użytkownika: Sti
Każdy taki pomysł jest lepszy od nic nie robienia.
Ty jednak zamiast mózgu masz drugą pizdę we łbie . Twoja tępota przekracza granice wszechświata .
Fido (16 stycznia 2022 16:27)
Masakra co się dzieje na tym świecie tresura ludzi. A d..... Cieszą się że mają paszport covidowy i że go pokazują tylko nie pomyślą że za każdym razem ich paszport będzie szanowany i będą mogli go śledzić od tego się zacznie. Dlaczego posłowie byli przeciwni przymusowi szczepień dla posłów i senatorów. Oni pewnie wiedzą jak naprawdę działają te szczepienia.
Sti (16 stycznia 2022 16:23)
Każdy taki pomysł jest lepszy od nic nie robienia.
Zjeby (16 stycznia 2022 16:20)
Włochy i kanada są tak zjebane pod kątem restrykcji które nawiasem mówiąc NIC NIE DAJA,że ciesze się że mieszkam w PL. Nazisci w akcji, praktykę mają z 2 wojny już.

Dodaj komentarz

cisza  |   wirus  |   zakazenia  |   pandemia  |   ograniczenia  |  

Koronawirus: od 12 do 18 maja wykryto 2534 zakażenia, zmarło 66 osób

Pilotażowy program rehabilitacji dla pacjentów po przejściu...

Nie ma stanu epidemii, jest stan zagrożenia epidemicznego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij