Menu

Włochy: dzieci podczas obiadu w stołówce mają milczeć - nowy pomysł antypandemiczny

Z powodu wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem uczniowie w stołówce podczas obiadu powinni milczeć- takie zalecenie wydała dyrektor szkoły podstawowej w Lombardii na północy Włoch. Oburzeni są rodzice. Także inne szkoły decydują się na podobne reguły.

Włochy: dzieci podczas obiadu w stołówce mają milczeć - nowy pomysł antypandemiczny
Ten radykalny krok został wprowadzony w szkole w miejscowości Castano Primo koło Mediolanu- podał dziennik „Il Giornale” zaznaczając, że nie został on podyktowany przez ekspertów doradzających rządowi w sprawie restrykcji i reguł walki z pandemią, także w szkolnictwie.
 
Dyrektorka placówki z własnej inicjatywy zachęciła rodziców, by przekonali swoje dzieci, aby nie rozmawiały w czasie obiadu, bo dzięki temu- jak argumentuje- zmniejszone zostanie ryzyko zarażenia się wirusem.
 
“W tej szczególnej chwili kryzysu sanitarnego, z uwagi na to, że obiad jest najbardziej delikatnym momentem, prosi się rodziców o wsparcie szkoły w tym, by stołówka stała się możliwie najbardziej bezpiecznym miejscem i przekonali dzieci, by ograniczyły czy wręcz powstrzymywały się od rozmowy”- tak brzmi przytoczony przez gazetę list dyrekcji.
 
Wywołał on protest rodziców, którzy przypomnieli, że to właśnie stołówka jest teraz jedynym miejscem, gdzie dzieci mogą rozmawiać bez maseczki na twarzy i mieć kontakty z kolegami.
 
 
Dyrekcję poparł natomiast burmistrz miasteczka.
 
Taki krok ,jak zaznaczono, to absolutna nowość we włoskiej oświacie. Przykład z Lombardii nie jest jedyny, bo podobne zalecenia w sprawie zachowania przy stole w stołówce wydano w innych szkołach. Powód jest zawsze ten sam: ryzyko zakażenia.
 
Sylwia Wysocka(PAP)
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

STI (16 stycznia 2022 18:30)
Cytuję użytkownika: Sti
Każdy taki pomysł jest lepszy od nic nie robienia.
Każde nic nie robienie, jest lepsze niż czegoś spi..dolenie.Już przerabiany był np.zakaz wejścia do lasu.
V_ (16 stycznia 2022 16:28)
Cytuję użytkownika: Sti
Każdy taki pomysł jest lepszy od nic nie robienia.
Ty jednak zamiast mózgu masz drugą pizdę we łbie . Twoja tępota przekracza granice wszechświata .
Fido (16 stycznia 2022 16:27)
Masakra co się dzieje na tym świecie tresura ludzi. A d..... Cieszą się że mają paszport covidowy i że go pokazują tylko nie pomyślą że za każdym razem ich paszport będzie szanowany i będą mogli go śledzić od tego się zacznie. Dlaczego posłowie byli przeciwni przymusowi szczepień dla posłów i senatorów. Oni pewnie wiedzą jak naprawdę działają te szczepienia.
Sti (16 stycznia 2022 16:23)
Każdy taki pomysł jest lepszy od nic nie robienia.
Zjeby (16 stycznia 2022 16:20)
Włochy i kanada są tak zjebane pod kątem restrykcji które nawiasem mówiąc NIC NIE DAJA,że ciesze się że mieszkam w PL. Nazisci w akcji, praktykę mają z 2 wojny już.

Dodaj komentarz

cisza  |   wirus  |   zakazenia  |   pandemia  |   ograniczenia  |  

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij