Menu

Oszukał 300 osób na 800 tys. zł

Na koncie 62-letnie mężczyzny jest blisko 300 oszustw, a może być ich więcej. Straty oszukanych oszacowano na 800 tysięcy złotych, straty Skarbu Państwa - 900 tys. zł.. Oszustowi grozi do 8 lat więzienia. 

 

Oszukał 300 osób na 800 tys. zł
- Mężczyzna za pomocą stworzonych stron internetowych oferował do sprzedaży sprzęt RTV i AGD, którego pomimo otrzymanych wpłat nie przekazywał kupującym, bo go po prostu nie posiadał -  mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

Przestępczy proceder trwał ponad dwa lata. 62-letni mieszkaniec  powiatu wałbrzyskiego oszukał blisko 300 osób, które na wskazywane przez niego konta bankowe wpłaciły łącznie ponad 780 tys. zł.

 - Mężczyzna usłyszał dodatkowe zarzuty za oszustwa podatkowe i złamanie zakazu sądowegoStary na szkodę Skarbu Państwa wyniosły pond 900 tys. złotychOszust nie stosował się do orzeczonego postanowieniem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zakazu prawa prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek na okres 5 lat. - dodaje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.
 
 
Policjanci przesłuchali już ponad 200 świadków i zabezpieczyli dokumentację. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 62-latkowi łącznie 299 zarzutów.

Mężczyzna od września 2018 roku przebywa w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok za wcześniej popełnione oszustwa. Grozi mu teraz kolejne 8 lat pozbawienia wolności.  
 
opr. adm
foto: adobestock
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pani (18 stycznia 2022 16:38)
Cytuję użytkownika: Pan
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Ile osób oszukał car w szpitalu?
Mniej niż rząd pisu Polaków
Chyba mniej niż rząd Po nieudaczniku
Pan (17 stycznia 2022 12:05)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Ile osób oszukał car w szpitalu?
Mniej niż rząd pisu Polaków
Roman 500 000 (17 stycznia 2022 11:30)
Ile osób oszukał car w szpitalu?
Greg (17 stycznia 2022 10:04)
Oszust czuje się kobietą, proszę pomóżmy mu się przenieść do więzienia kobiecego. Mamy rok kobiet nie pozwólmy żeby się nad nią znęcali. Wolność Równośc demokracja
ewdfrfr (17 stycznia 2022 9:51)
Cytuję użytkownika: sasasa
Ja mam tylko pytanie ile lat miał ten gościu? Miał 69 czy 62 lata? Pytam bo zdania są podzielone w tym obszernym artykule zawierającym kilkanaście linijek tekstu.
49 lat miał czytaj ze zrozumieniem PO nowemu demokracja hahahahaha
sasasa (17 stycznia 2022 9:00)
Ja mam tylko pytanie ile lat miał ten gościu? Miał 69 czy 62 lata? Pytam bo zdania są podzielone w tym obszernym artykule zawierającym kilkanaście linijek tekstu.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   oszust  |  

Zwłoki znalezione w Masywie Chełmca

Trzeźwy poranek: trzech pijanych za kółkiem

Licznik zatrzymał się na 210 km/h. Kierowca zginął na miejscu.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij