Menu

Ministerstwo Zdrowia o szczepionkach ''nie można mówić o eksperymencie''

Szczepionki przeciwko COVID-19 zostały sprawdzone i przebadane pod kątem bezpieczeństwa. Potwierdziła to EMA na podstawie analiz badań - informuje Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia o szczepionkach ''nie można mówić o eksperymencie''

Nie można mówić o eksperymencie w kontekście sprawdzonego i przebadanego preparatu, który stosuje się zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. - informuje ministerstwo

 

 

 

red

foto: Ministerstwo Zdrowia

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Eksperimentus spirytus sanktus (18 stycznia 2022 17:20)
Ciekawe. Ciekawe ,dlaczego więc ZADEN LEKARZ nie wystawi ZADNEMU PACJENTOWI ZASWIADCZENIA ze nie ma przeciwwskazań do szczepienia przeciw covid ;-) No no? Czy jest na sali lekarz? :-)
V_ (18 stycznia 2022 15:47)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: V_
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: V_
Cytuję użytkownika: o
Cytuję użytkownika: V_
p*****lcie się s********y z waszymi jebanymi szprycami !! Prędzej wam c***e na mordach wyrosną , jak ja z moją rodziną damy się ,, zakrzepić ,, !
gdyby nie medycyna, naukowcy i te "szpryce" to juz byś dawno pod ziemią leżał. I twój bachor też (o ile zdązyłeś się rozmnożyć choć mam nadzieje że nie, bo dobrych genów światu nie dasz)
Aleś mnie rozbawił . Ja nie ufając medycynie żyję i czuję się świetnie . Za to ty i twoje bachory , szykujcie się pod ziemię . A tak na poważnie . Czy ty kutasie tępy wiesz co zrobiłeś szprycując się ? Poczujecie to za mniej niż dwa lata , jak was zacznie rozbierać . Przyjemnego spoczynku w trumnie Kutasie szczepionkowy !!
Rozumiem, że jeśli np., złamie pan nogę to nie pozwoli aby lekarze dali panu "szprycę" z antybiotykami. Gangrena jest przecież tylko naturalnym procesem gnicia i wyleczy się pan z tego "bezobjawowo".
Stary durny komuchu . Nie mieszaj ,, śmiercionek ,, ze szczepionkami na tężca , odrę , ospę i inne które nam wstrzykiwano . Sam nawet nie wiesz ile złego to nam przyniosło . Ale przeżyliśmy . Natomiast tego gówna nie dam sobie i swojej rodzinie zaaplikować . Jeżeli siły użyją , mam się czym bronić . Łapska i łby poobcinam !
Z tym "poobcinam" to pan jednak przesadza. To wymaga pewnego wysiłku a jak się leży pod respiratorem to można najwyżej zrobić pod siebie siusiu i kupkę.
Już to komuchu przerabiałeś ?
pawel (18 stycznia 2022 10:39)
→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> Jak najbardziej można mówić o eksperymencie medycznym gdyż po raz pierwszy preparaty genowe M-RNA wyszły poza tryb leczniczy dla osób śmiertelnie oraz przewlekle chorych i zostały zastosowane wobec ludzi zdrowych w formie szczepionek. Wcześniejsze badania nad szczepionkami tego typu nim pojawil się w ogóle sars-cov2 zakończyly się kompletnym fiaskiem , dlatego badań takich zaniechano. M-RNA ma zastosowanie w medycynie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Więc koncerny farmaceutyczne mogą testować eksperymentalne preparaty nowych technologii całkiem za darmo i bezkarnie bo zostały zwolnione z odpowiedzialności w razie powikłań po nich na całych społeczeństwach i wszystkich grupach wiekowych , do tego państwa wypłacają im za te eksperymenty potężne wynagrodzenia ............nic dodać , nic ująć żyć - nie umierać dla takiego Bourli i Sahina. Do tego te preparaty są zupełnie nieskuteczne a badania zostały sfałszowane co do ich rzekomej skuteczności tym że w grupie kontrolnej szczepiono głownie ozdrowieńców i na podstawie ich odporności pochorobowej powstały te mityczne 95 procentowe cuda skuteczności preparatów covidowych. Sami widzicie że z tych obietnic skuteczności , jeszcze nie została calkiem obalona jedynie taka że preparaty mmogą zmniejszczać ryzyko smieci , ale nie mówią politycy ile osób umiera nie po zaszczepieniu na covid ale po zaszczepieniu w ogóle na pozostałe choroby ........ nawet czekają z publikacją statystyk związanych z zapaleniem mięśnia sercowego w roku 2021 , bo sam jestem ciekaw czy tych przypadków jest wiecej jak w poprzednich latach czy mniej ......................
pawel (18 stycznia 2022 10:11)
→→→→→→→> Szczepionki przeciwko COVID-19 zostały sprawdzone i przebadane pod kątem bezpieczeństwa. →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> Które to badanie trawało 12 miesięcy po czym preparat był zatwierdzony warunkowo i testowany w badanich klinicznych na ludziach na całym świecie , podczas gdy sytuacja nie wymagała podjęcią takich kroków ponieważ wirus sars-cov2 nie jest wirusem o dużej śmiertelnosci i stanowi zagrożenie wyłacznie dla grup wiekowych 60 plus oraz osób z chorobami przewlekłymi ---------- można sprawdzić ile osób młodych zmarło na covid w Polsce , śmiertelność powyżej 1 procenta wynosi dopiero u 40 latków a powyżej 6 procent u 50 latków. Nie ma uzasadnienia co do tak szybkiej decyzji EMA o warunkowym trybie dopuszczenia niesprawdzonych preparatów , bo nad szczepionkami pracuje się od 4 do 10 lat nim trafią one do obrotu dla całych populacji. I nie jest prawdą ze naukowcy z całego świata pracowali wspólnie nad tymi szczepionkami bo w Niemczech pracował tylko oszust Ugur Sahim którego potem wspierał grecki hochsztapler Bourla z Pfizera i oni nie dzielili sie wynikami badań z innymi .............bo sami chcieli zarobić miliardy ............ale przecież wspólnie naukowcy razem pracowali i dlatego tak szybko ten preparat powstał ................. Pewnie Ruscy też wspólpracowali i Chińczycy i potem ukradli wyniki badań i dlatego teraz w Chinach umierają rocznie na covid 2 osoby .....................
pawel (18 stycznia 2022 10:01)
Dzisiaj już wiemy że szczepionka nie chroni przed zakażeniem , nie chroni przed zakażaniem innych , nie chroni przed objawowym zakażeniem , nie chroni przed hospitalizacją , a więc cieżkim przebiegiem ................może chronić przed zgonem ale nie w 95 % a w conajmniej 70 %.»»»»»»»»»»»»»»»»»Mógłbym tak was tutaj do jutra zarzucać wypowiedziami ekspertów którzy przez cały czas klamali lub manipulowali faktami ..................prawda się sama obroni
pawel (18 stycznia 2022 10:00)
············· Wałbrzych i region: Uwaga! dostawa szczepionek odwołana –––> 18 styczeń 2021 ····················· Pamiętacie te oszustwa Dworczyka i Morawieckiego "W związku z zapowiedzią ograniczenia najbliższych dostaw szczepionek przez koncern Pfizer zdecydowaliśmy o podjęciu dodatkowych działań zabezpieczających." –––––––––––––––––––––––> chodziło o wywołanie efektu zwiększonego popytu na szczepienia społeczeństwa , które przerażone wizją śmierci i informacjami o braku nowych dostaw preparatów Pfizera jeszcze bardziej będzie się spieszyć z zaszprycowaniem. W rzeczywistości , nie brakowało żadnych dawek dla Polaków ale jak mówił Jarosław Pinkas wtedy szef GIS "wygenerujemy zapotrzebowanie na szczepionkę , tak że każdy będzie chciał ją mieć" ................... i wygenerowali ...........stąd te propagandowe kłamstwa o Maternie , Jandzie itd. że oni ukradną Polakom szczepionki i dlatego trzeba szybko się decydować i biec po szprycę bo celebryci wszystko rozkradną i umrzemy bez szczepienia.
pawel (18 stycznia 2022 9:58)
····· 17 czerwiec 2021 –––––––––––>Dwie dawki niemal całkowicie chronią przed hospitalizacją w razie zakażenie wariantem Delta wirusa SARS-CoV-2 (odmiana wykryta w Indiach). W przypadku szczepionki Pfizera ta ochrona sięga 96 proc., a AstraZeneki – 92 proc. Ochrona ta jest zatem podobna jak w przypadku wariantu Alpha (nazywanego wcześniej wariantem brytyjskim). Wyniki te są bardzo zachęcające i dają nam wielkie powody do optymizmu na przyszłość. Mamy teraz dowody z całego kraju na to, że szczepienie chroni przed hospitalizacjami z powodu Covid-19 — powiedział prowadzący badanie prof. Aziz Sheikh.
pawel (18 stycznia 2022 9:57)
Członek Rady Medycznej profesor Robert Flisiak (nie Horban) "U zdecydowanej większości osób zaszczepionych jeśli dojdzie do kontaktu z wirusem to nie znajdzie on sprzyjających warunków do mnożenia się, a więc także do rozwoju choroby i ryzyka zakażania innych osób” – skomentował współautor badania prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych" –––––––––––––––––> to się nie zna , profesor ? A..................nie było badań ............jak to , było masę badań recenzowanych przez profesorów całego świata :)
pawel (18 stycznia 2022 9:56)
····· 26 maj 2021 –––––––––––> Czy zaszczepieni na COVID-19 mogą zarażać? ................akwizytor szczepionkowy Bartosz Fiałek "zaszczepienie przeciw COVID-19, szacunkowo redukuje ryzyko transmisji SARS-CoV-2 o ponad połowę.W przypadku szczepionki Pfizer-BioNTech jest to aż 91,5 proc., to fenomenalny wynik. Osobiście uważam, że w momencie uzyskania statusu osoby w pełni zaszczepionej, nie musimy być testowani na obecność zakażenia SARS-CoV-2, jeżeli nie mamy żadnych objawów."
pawel (18 stycznia 2022 9:56)
····· 30 marzec 2021 –––––––––––> Czy szczepionki mRNA zapobiegają zakażeniu SARS-CoV-2? ...... oszacowano, że szczepienie przeciwko COVID-19 preparatem mRNA (firmy Pfizer lub Moderna) zmniejszało ryzyko objawowego lub bezobjawowego zakażenia SARS-CoV-2 o 90% »»»»» (https://www.mp.pl/szczepienia/przeglad/przeglad-covid-19/263096,czy-szczepionki-mrna-zapobiegaja-zakazeniu-sars-cov-2)
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

szczepionki  |   eksperyment  |   covid  |   ministerstwo  |   zdrowia  |   nop  |   badania  |   covid  |   koronawirus  |  

Wiertłem w tętnice

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij