Menu

Jest nadzieja dla Amelki - Wielka zbiórka zakończona sukcesem

Ogromna mobilizacja rzeszy ludzi sprawiła, że niezwykle trudny cel został osiągnięty. W 14 miesięcy udało się uzbierać 9 mln zł, dzięki którym Amelka zostanie poddana terapii ratującej życie.

Jest nadzieja dla Amelki - Wielka zbiórka zakończona sukcesem

Amelka Gmyrek pochodzi ze Strzegomia. Od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba w najostrzejszej postaci jest śmiertelna ale wyleczalna za pomocą specjalnej terapii genowej. Jest ona jednak bardzo kosztowna i nie jest refundowana - 9 milionów złotych jest najczęściej poza zasięgiem osób potrzebujących leczenia.

 

Amelka ma szansę przeżyć. Dzięki niezliczonej rzeszy ludzi dobrej woli ta niewyobrażalna dla rodziców kwota trafi wkrótce na ich konto i niezwłocznie przeznaczona zostanie na leczenie. Jeszcze kilka miesięcy temu byli w rozpaczy, dziś są pełni nadziei, że ich dziecko wyzdrowieje.

 

Zbiórka w serwisie siepomaga.pl ruszyła 23 listopada 2020 roku. Potrzeba było 14 miesięcy do uzbierania potrzebnej kwoty i stało się to praktycznie na ostatnią chwilę, bo dziewczynka zbliżyła się już go górnej granicy wagi, przy której można zastosować leczenie. 8 milionów złotych wpłacono do skarbonki w serwisie siepomaga.pl a pozostała kwota pochodzić będzie z innych zbiórek i fundacji, które były zaangażowane w pomoc.

 

Przypominamy najbardziej spektakularne akcje prowadzone na rzecz Amelki:

 

W zbiórkę zaangażowali się m.in. Bracia Collins i Tomasz Komenda. Gdy zapowiadali swoją chatytatywną wyprawę rowerową w sierpniu ubiegłego roku, w skarbonce Amelki było 30% niezbędnych funduszy.
 
Równolegle trwała wielka Ekspedycja Charytatywna, której uczestnicy pokonali łącznie  w całej Polsceponad 3 tysiące kilometrów unikatowymi pojazdami.
 
Pasjonaci motoryzacji ze Strzegomia rok temu odrestaurowali i przekazali na licytację Skodę Favorit. Łącznie uzbierali dla Amelki ze swoich kilku inicjatyw ponad 50 tysięcy złotych. W styczniu tego roku Skoda trafiła ponownie na licytację, która nadal trwa.
 
 
W ostatnich tygodniach zbiórki pojawiło się jeszcze kilka inicjatyw. 5 lutego w Strzegomskim Centrum Kultury odbędzie się charytatywny spektakl  "Amelka i 9 wyzwań" z udziałem m.in.  samorządowców. Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje tego dnia 24-godzinny bieg. 
 
plr
foto: FB / Amelka kontra SMA
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dołożyliśmy cegiełkę (19 stycznia 2022 23:35)
Zdrowia życzę dziecku

Dodaj komentarz

strzegom  |   zbiórka  |   charytatywnie  |   amelka gmyrek  |   sma  |  

Nożownik w areszcie

Tragiczny finał sprzeczki - 35-latek dźgnięty nożem

Zdjęcie z drona dla Antosia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij