Menu

Hongkong: Chcą wybić 2000 chomików; ich zdaniem mogą roznosić Covid-19

Około 2000 chomików zostanie wybitych w Hongkongu w związku z obawami, że mogą roznosić koronawirusa - podaje we wtorek agencja Associated Press.

Hongkong: Chcą wybić 2000 chomików; ich zdaniem mogą roznosić Covid-19
Akcja ma związek z potwierdzeniem w poniedziałek zakażenia wariantem Delta u pracownika jednego ze sklepów zoologicznych. Tego samego dnia koronawirus wykryto u części chomików sprzedawanych w tym sklepie. Według władz zakażone gryzonie pochodziły z importu z Holandii.
 
W Hongkongu wprowadzono dodatkowe środki ostrożności, mimo że władze przypomniały, że "nie ma dowodu" na to, że może dojść do transmisji koronawirusa ze zwierząt na ludzi.
 
Klienci sklepu, w którym wykryto zakażenia u chomików, zostaną poddani obowiązkowej kwarantannie, jeśli zakupili chomika po 7 stycznia. Muszą także oddać swoje gryzonie.
 
 
Wszystkie sklepy zoologiczne w Hongkongu, które sprzedają chomiki, mają zawiesić działalność. Każdy mieszkaniec, który kupił to zwierzę po 22 grudnia, zostanie poddany testom na obecność Covid-19 i zobowiązany do kwarantanny do czasu otrzymania negatywnego wyniku.
 
Władze Hongkongu dodały, że sprzedaż i import gryzoni do miasta zostaną wstrzymane.
 
Polska Agencja Prasowa 
redakcja@walbrzych24.com
foto: ilustracyjne pixabay

Komentarze

pawel (19 stycznia 2022 11:17)
Mieli w tym HongKongu prawdziwy pomór w całej pandemii bo aż 213 zgonów i 13 066 infekcji , na 7,5 mln mieszkańców. Czyli pod względem zgonów na 224 krajów uwzględnionych w statystykach worldmeters , HongKong zajmuje 162 pozycje a jeśli chodzi o infekcje to 176 lokatę. Widać że Chińczycy nakręcają falę strachu i paniki na świecie publikując takie historie , kiedy jest to propagandowa bzdura by świat zachodu jeszcze bardziej się obawiał koronawirusa.
Wałbrzyszanin (19 stycznia 2022 10:42)
Proponuję wysłać tam naszą lokalną wojowniczkę, melanżowniczkę Panią Martę z transparentami, a co niech jedzie pokrzyczeć, może jakiegoś chomika uratuje....
Zielonoładowy ubój (19 stycznia 2022 7:11)
Cytuję użytkownika: Sti
Szkoda chomików :(
EkoMarta milczy? Przedszkole nie zafunduje delegacji do Hongkongu na jakiś proteścik z trans-parentem??
Allah ma plan (18 stycznia 2022 22:01)
Prawidłowo. Jebał pies chomiki. Siersciuchy. Podobne toto do szczura,śmierdzi i wydaje dziwne piski.taki zjebany mix szczura że swinka morska. Nie ma prawa egzystować. Stanowi zagrożenie dla ludzkości,utylizowac. Szczepmy się bracia i siostry. Bóg ma plan i to wkrótce się skonczy. Ale najpierw wykończmy wszystkie zwierzęta chore na covid
Księgowy (18 stycznia 2022 21:58)
Należy pozamykać wszystkie media i wtedy świrus zniknie.Bo media powodują niedobre rzeczy jak można przeczytać powżej -a nawet tragedie ludzkie.
Sti (18 stycznia 2022 21:36)
Szkoda chomików :(
V_ (18 stycznia 2022 20:48)
Wybić to należy wszystkich politycznych i medycznych s*******nów oraz k***y , ciągnące ten zbrodniczy cyrk !

Dodaj komentarz

chomik  |   honkgkong  |   smierc  |   zwierzeta  |   covid  |   koronawirus  |  

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Blok granitu zabił mężczyznę

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij