Menu

Odkryli fundamenty dawnej twierdzy. Prace na Niepodległości wstrzymane

Remont Alei Niepodległości w Świdnicy przedłuży się. Powodem są odkryte na remontowanym odcinku drogi  fundamenty dawnej twierdzy, które kolidują z budową kanalizacji deszczowej. Podjęto decyzję o rozebraniu fragmentów twierdzy.  
 
Odkryli fundamenty dawnej twierdzy. Prace na Niepodległości wstrzymane
-  Pod koniec listopada ubiegłego roku na remontowanym odcinku alei Niepodległości odkopano fundamenty dawnej twierdzy, które kolidują z budową kanalizacji deszczowej. Po konsultacji z konserwatorem zabytków i analizie różnych wariantów ominięcia historycznych pozostałości, ostatecznie podjęto decyzję o rozebraniu fragmentów twierdzy.  - informuje świdnicki Urząd Miasta. 
 
Ze względu na pozostałości bastionu i budynku wojskowego, które są wpisane na listę zabytków, konieczne jest wydanie decyzji na rozbiórkę przez konserwatora zabytków, a następnie otrzymanie pozwolenia na rozbiórkę przez wojewodę dolnośląskiego. W przygotowaniu są materiały dla konserwatora zabytków i projekt rozbiórki fundamentów dla wojewody, co potrwa kilka tygodni.
 
 
 
Przypomnijmy, że ulica wyposażona zostanie w nowe oświetlenie drogowe,  kanalizację deszczową, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy i zatokę postojową. Konstrukcja jezdni zostanie wzmocniona i zamieniona na asfaltobetonową. Równocześnie wykonywane będą prace renowacyjne przy murze obronnym, podczas których wymienione zostaną uszkodzone elementy balustrady i odnowione spoinowanie powierzchni muru. Całość przebudowy zaplanowanej w tym etapie będzie kosztować będzie ponad 5 milionów 800 tysięcy złotych.  


 
adm
foto: UM w Świdnicy
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

X kufa D (20 stycznia 2022 22:40)
Cytuję użytkownika: normany, nie POwiec
Cytuję użytkownika: ***** PO
A *** mnie obchodzi Swidnica .Piszecie o Świdnicy bo tam koleżanka Romana z PO.I tak w formie normalności wiecie co *****PO
i to własnie wyborca PISdu, czy chcesz tez tak sie wypowiadac? Czy chcesz byc normalny?
Jak ktoś pisze na inną partie niż PiS to nienormalny, ale jak na pisiorów narzeka to już same pochwały, pojebany kraj
normany, nie POwiec (20 stycznia 2022 17:03)
Cytuję użytkownika: ***** PO
A *** mnie obchodzi Swidnica .Piszecie o Świdnicy bo tam koleżanka Romana z PO.I tak w formie normalności wiecie co *****PO
i to własnie wyborca PISdu, czy chcesz tez tak sie wypowiadac? Czy chcesz byc normalny?
***** PO (19 stycznia 2022 15:44)
A *** mnie obchodzi Swidnica .Piszecie o Świdnicy bo tam koleżanka Romana z PO.I tak w formie normalności wiecie co *****PO
Wałbrzyszanin (19 stycznia 2022 9:19)
Kto się piszę na eksplorację? Jak ktoś będzie chętny to dajcie znać

Dodaj komentarz

Rozpoczyna się przebudowa chodnika na Wołyńskiej

Wojewoda pomoże Ukraińcom z powiatu świdnickiego

Świdnica potrójnie nagrodzona''Perłami Samorząd''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij