Menu

Cztery kradzieże na koncie

Wałbrzyscy policjanci z II komisariatu zatrzymali w poniedziałek przed południem 37-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna stanie przed sądem za kradzież oraz trzy kradzieże z włamaniami do pomieszczeń gospodarczych, których dokonał w ostatnich miesiącach na terenie naszego miasta.

Cztery kradzieże na koncie
Prowadząc czynności operacyjne i analizując dokonane na terenie naszego miasta zgłoszenia na temat kradzieży i włamań do obiektów, wałbrzyscy policjanci kryminalni z „dwójki” wytypowali ich potencjalnego sprawcę, a następnie 17 stycznia nad ranem zatrzymali na terenie Nowego Miasta. Okazał się nim 37-letni wałbrzyszanin, który swój proceder prowadził głównie w tej dzielnicy oraz w Śródmieściu.
 
 
W trakcie przeprowadzonych przez policjantów czynności mężczyzna przyznał się do szeregu przestępstw. Podczas eksperymentu procesowego szczegółowo wyjaśnił przebieg oraz wskazał miejsca, w których dokonywał kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że były to dwa włamania do piwnic w budynkach przy ul. Moniuszki, włamanie do samochodu zaparkowanego przy ul. Psie Pole oraz kradzież z terenu budowy przy ul. Staszica. Mężczyzna zabierał wszystko co wpadło mu w ręce, główne elektronarzędzia. Starty wyniosły łącznie około 10 tysięcy złotych.
 
 
O losie 37-latka zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodziej  |   kradzież  |  

Zwłoki znalezione w Masywie Chełmca

Trzeźwy poranek: trzech pijanych za kółkiem

Licznik zatrzymał się na 210 km/h. Kierowca zginął na miejscu.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij