Menu

Tak będzie wyglądać wieża widokowa w Parku Sobieskiego

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku wałbrzyszanie i turyści będą mogli spojrzeć na nasze miasto z zupełnie nowej perspektywy. W Parku im. Jana III Sobieskiego powstanie wieża widokowa. Dziś dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądała. Czy podoba wam się zwycięski projekt?

Tak będzie wyglądać wieża widokowa w Parku Sobieskiego
Na trzy projekty turystyczne gmina Wałbrzych otrzymała dofinansowanie z rządowego funduszu przeznaczonego dla gmin górskich w kwocie 8 mln zł. Flagowym projektem będzie budowa wieży widokowej w centrum miasta. Obiekt jeszcze w tym roku ma stanąć w parku Jana III Sobieskiego.
 
- Wieże powstają praktycznie wszędzie w Polsce. Wracamy do mody z przełomu XIX i XX wieku. Inne wieże przyciągały uwagę turystów na naszym obszarze, bo przypominam, że jako pierwszą zbudowaliśmy wieżę na Borowej i ten projekt sprawdził się turystycznie i frekwencyjnie - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Wieże widokowe stoją już m.in. na Trójgarbie, Dzikowcu czy nad Mieroszowem. Wkrótce nowa powstanie na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Każdy stara się, by jego obiekt był unikatowy i wpisywał się w lokalny krajobraz. Czym wyróżniać się będzie wałbrzyska wieża wyłoniona w konkursie?
 
- Zdecydowaliśmy aby ta wieża miała taką zdyscyplinowaną, geometryczną formę. Z drugiej strony biorąc pod uwagę przemysłową tradycję miasta, zależało nam by wieża oddawała ten charakter, stąd takie połączenie materiałów i formy - mówi Joanna Styrylska z Grupy Projektowej ISBA.
 
 
 
Wieża będzie miała wysokość 34 metrów i aż sześć tarasów na sześciu poziomach, do których prowadzić będą schody a w przyszłości także winda. Koszt realizacji określa się na około 4 mln zł w tym 200 tysięcy na projekt i dokumentację budowlaną, które przygotują autorzy zwycięskiej koncepcji.
 
 
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Aga (21 czerwca 2022 18:33)
https://youtu.be/Zp3EtNcKA8Y A tu jeden z odrzuconych projektow...
Szczaw i Mirabelka (14 kwietnia 2022 22:03)
Cytuję użytkownika: Kika
Proponuję jeszcze krzyż postawić i już całkiem paskudnie będzie. Wszēdzie albo wieże albo krzyże. Brrr
Krzyż jednak się różni od gestapowskiej błyskawicy Lemparcic.
Wieża babel (11 kwietnia 2022 21:25)
Wieża Babel w najgorszej postaci
Kika (11 kwietnia 2022 15:53)
Proponuję jeszcze krzyż postawić i już całkiem paskudnie będzie. Wszēdzie albo wieże albo krzyże. Brrr
Bluszczowy Romek z Valbzikha (31 marca 2022 18:26)
Ile tym razem srul wytnie drzew? Ile wyciął pod modną wśród POwskich włodarzy tężnię? Wzajemnie się platfusy nakręcają: aquaparki,lotniska,wieżę teraz tężnie.Normalnie Dubaj.
gohciu (21 stycznia 2022 18:55)
Coś... kretyńskiego i niepotrzebnego. Brzydkie wizualnie, drrrogie.
smutny (21 stycznia 2022 14:04)
Szkoda, że nie można zaprojektować wieży która nie będzie psuła pięknego Wałbrzyskiego krajobrazu. Mogłaby być delikatniejsza niższa, a tak spaskudzi nam miasto ...
Bronek (21 stycznia 2022 10:46)
Głupota totalna. Na każdym pagórku wieża a na 1-go Maja dziury łączą się w piękne wzory tradycyjnej wycinanki wałbrzyskiej. Za rozpoczęcie budowy obwodnicy przed przebudową 1-go Maja ktoś powinien siedzieć. Niestety pupilek z Boguszowa wymagał wsparcia wujka Romana.
Esteta (20 stycznia 2022 19:18)
Coś koszmarnego!
Kr (20 stycznia 2022 17:07)
Totalne paskudztwo
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Nocne Zwiedzanie edycja barbórkowa (FOTO)

Ul. Tatrzańska - azyl między górami (FOTO)

Nadleśnictwo zamknęło część ''Ścieżki Hochbergów''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij