Menu

Przejazd na Żeromskiego- posypią się mandaty

Kamery monitoringu zarejestrowały ponad 80 wykroczeń na przejeździe kolejowym na ul. Żeromskiego w Wałbrzychu w ciągu zaledwie tygodnia. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z mandatami rzędu 2 tysięcy złotych.

 

Przejazd na Żeromskiego- posypią się mandaty
Gdy włącza się czerwona lampa na sygnalizatorze świetlnym - automatycznie włączają sie kamery i rejestrują ruch na przejeździe kolejowym na ul. Żeromskiego. Nagrania przekazywane sa policji, która później wystawi za wykroczenie mandat - 2 tysiące złotych. 

Najczęstsze wykroczenia to wjazd na przejazd na czerwonym świetle, wjazd na przejazd, gdy opuszczają się rogatki lub gdy nie ma możliwości kontynuowania jazdy (np. kiedy bezpośrednio za przejazdem kolejowym stoi samochód i musimy zatrzymać się na torach).  

Mandaty otrzymają nie tylko kierowcy, ale również i piesi, którzy nie będą przestrzegać przepisów - ostrzega wałbrzyska policja. Najczęstsze "grzechy" pieszych to przechodzenie przez przejazd gdy opuszczone są już rogatki - za to również grozi mandat (2 tys. zł.) 

W przypadku, gdy mandatu nie przyjmiemy, sprawa trafi do sądu. Gdy sąd orzeknie, ze popełniliśmy wykroczenie, kara może sięgnąć nawet 30 tys. zł. 

Przed wałbrzyskimi policjantami do obejrzenia sporo filmów z przejazdu kolejowego na ul. Żeromskiego i sporo mandatów do wypisania. 


Policja prosi o przestrzeganie przepisów i zachowanie bezpieczeństwa. 

Policjanci wałbrzyskiej komendy przypominają, że nieostrożny wjazd na przejazd kolejowo-drogowy może zakończyć się wypadkiem, często nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego tak ważne jest, aby każdy kierujący przy przejeżdżaniu przez torowisko zachował szczególną ostrożność, nie wjeżdżał na torowisko, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony, gdy rozpoczęło się opuszczanie zapór lub półzapór, a także gdy po drugiej stronie torowiska nie ma możliwości kontynuowania jazdy. Piesi także nie mogą wchodzić na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie. Od nowego roku kara za tego typu wykroczenia to 2 tysiące złotych!
 
Każdy kierujący zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Przed wjechaniem na tory powinniśmy upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona. Oczywiście powinniśmy poruszać się pojazdem zawsze z taką prędkością, aby móc go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjedzie pojazd szynowy. W razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usuńmy go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, zróbmy wszystko aby ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.
 
 
Pamiętajmy także, że kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na torowisko, gdy urządzenie zabezpieczające nadaje sygnał czerwony, objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone. Nie wolno wjeżdżać na przejazd również, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Od nowego roku kierujący mogą otrzymać za popełnienie tego typu wykroczeń mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych. Taka sama kara grozi jednak także pieszym za wchodzenie na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie.
 
Przypominamy, że zabronione jest również wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim oraz omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu. Pamiętajmy również, że przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego bez zapór zastosować się do znaku „STOP”.
 

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kapitan Bomba (20 stycznia 2022 17:52)
Cytuję użytkownika: Kasia
Cytuję użytkownika: Lilianna
Cytuję użytkownika: Stach
Cytuję użytkownika: Lilianna
Kary są potrzebne, bo ludzie zachowują się jak święte krowy.
Oby Panią taka kara nie dosięgła;-)
Mnie kara nie dosięgnie, ponieważ żyję zgodnie z zasadą prawa i sprawiedliwości. A lewactwo niech płacze i płaci.
......z zasadą prawa i sprawiedliwości, Ja pier**** ręce opadają
Ręce ci opadają z tego p*******nia, czy może z czegoś innego?
Werluk (20 stycznia 2022 14:24)
Sam dostałem mandat za wjazd na przejazd po podniesieniu szlabanu,ale światło czerwone jeszcze się paliło, pech chciał że stali za mną w nieoznakowanym. Ale prawdą jest to że moim zdaniem za szybko opuszczają te szlabany, szczególnie w tak ruchliwym miejscu.
Kasia (20 stycznia 2022 12:32)
Cytuję użytkownika: Lilianna
Cytuję użytkownika: Stach
Cytuję użytkownika: Lilianna
Kary są potrzebne, bo ludzie zachowują się jak święte krowy.
Oby Panią taka kara nie dosięgła;-)
Mnie kara nie dosięgnie, ponieważ żyję zgodnie z zasadą prawa i sprawiedliwości. A lewactwo niech płacze i płaci.
......z zasadą prawa i sprawiedliwości, Ja pier**** ręce opadają
ADAŚ (20 stycznia 2022 11:50)
Cytuję użytkownika: Jola
Przydałoby się jeszcze zrobić porządek na przejeździe kolejowym na ul. Reja, gdzie jest znak B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach a kierowcy go łamią dodatkowo często robiąc to kiedy urządzenie zabezpieczające nadaje sygnał czerwony.
Na głowę upadłaś Powinni Starachowicką zrobić przejezdną a nie zamkniętą niebyło by problemu .
Wojtek (20 stycznia 2022 8:04)
Niech ktoś obejrzy kamery z niby nie czynnego przejazdu do ulicy Starachowickiej ,Ludowej . Dziesiątki aut dziennie
Ha ha ha (20 stycznia 2022 1:16)
Co tam 30 tys. Dowalic 300.000 a zwlaszcza baranom wyznajacym pislam...
PanLach (20 stycznia 2022 0:51)
Kasa ,Kasa taka nacja ;kasa,kasa.
Mieszkaniec (19 stycznia 2022 19:27)
Cytuję użytkownika: tylko KO
Cytuję użytkownika: Strażnik
Zaczęło się wielkie łatanie dziury w budżecie. Czy ktoś słyszał o choćby jednym takim mandacie w zeszłym roku?
Taka patola jak ty nigdy nie zrozumie że nie łamiąc przepisów nie narażasz się na mandat. Jak się jest debilem to TRZA płacić i c**j tępa ruro. Oby jeszcze podnieśli mandaty pisowski kundlu dla takich jak ty to powinni dawać kolonie karną na syberii ***** pis
Nic dodać, nic ująć. Jeżdżę codziennie i to bardzo dużo, a ostatni mandat dostałem z 7, 8 lat. Bo po prostu jeżdżę przepisowo.
gohciu (19 stycznia 2022 19:11)
PO prostu j-e-w-re-jo-pejka "drPOd.Murka". A będzie jeszcze jew-rejsko.
Księgowy (19 stycznia 2022 18:58)
Złośliwe PKP celowo chyba wstrzymuje ruch samochodowy na tym przejezdzie: Kilka razy widziałem jak na około 10min zamknęli gnoje szlabany po to, aby ciągnik szynowy z robotnikami przejechał przez przejazd, po czym się zatrzymał ,postał 5 min i się zawrócił, choć miał dość miejsca na ten manewr przed przejazdem, tak aby nie zamykać szlabanów. Oby kolejarzy cholera wzięła za uprzykrzanie wałbrzyszanom życia w tym miejscu.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   przejazd kolejowy  |  

Zwłoki znalezione w Masywie Chełmca

Trzeźwy poranek: trzech pijanych za kółkiem

Licznik zatrzymał się na 210 km/h. Kierowca zginął na miejscu.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij