Menu

Jacek C. były burmistrz Boguszowa-Gorc wkrótce usłyszy wyrok

Zakończyło się postępowanie dowodowe w sprawie oskarżonego o korupcję byłego burmistrza Boguszowa-Gorc, Jacka C. Proces powinien zakończyć się w marcu

Jacek C. były burmistrz Boguszowa-Gorc wkrótce usłyszy wyrok

Jak informuje Gazeta Wyborcza - Sąd Okręgowy w Świdnicy zakończył 19 stycznia postępowanie dowodowe. Złożono wniosek o to, by mowy końcowe zostały utajone. Odbędzie się jeszcze jedno posiedzenie sądu, gdzie zostaną podjęte decyzje w tej sprawie. Uzasadnienie wyroku również miałoby być tajne. 

 

Jacek C.  trafił do aresztu 19  grudnia 2018 roku (niespełna dwa miesiące po wyborach).

 

Przypomnijmy, Jackowi C. postawiono cztery zarzuty:
 
- zarzut przyjęcia łapówki  w kwocie 70 tys. zł od jednego z przedsiębiorców, wykonujących pracę na rzecz gminy, w zamian za przedłużenie wykonania realizacji umowy dotyczącej oświetlenia ulicznego" (informuje prokuratura).
- zarzut działania na szkodę Gminy Boguszów-Gorce i wyrządzenia jej szkody w wielkich rozmiarach, w kwocie ponad 4 mln zł. 
- zarzut  płatnej protekcji, polegającej na powoływaniu się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęciu się załatwienia sprawy w zamian za korzyść  majątkową. 
- zarzut przyjęcia łapówki - 10 tys. zł, w czasie gdy Jacek C. pełnił funkcje starosty wałbrzyskiego. W zamian za otrzymane pieniądze, miał on wydać korzystną decyzję administracyjną, dotyczącą przywrócenia prawa jazdy.
 
Równolegle toczyło się  postępowanie przeciwko Jackowi C. Chodzi o trzy zarządzenia, jakie wydał Jacek C. przebywając w areszcie. 14 kwietnia 2020 roku próbował on odwołać swojego zastępcę, powołać na jego miejsce Agnieszkę Walkosz-Berdę i upoważnić ją do składania oświadczeń woli w imieniu burmistrza.
 
- Prokurator wystąpił jeszcze z wnioskiem o objęcie oskarżonych wywiadem kuratorskim. Jego zdaniem może to wpłynąć na wysokość kary. - informuje Gazeta Wyborcza

 

 

 

Byłemu burmistrzowi grozi nawet 15 lat więzienia. 

 

red

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

arek lowca szparek (23 stycznia 2022 16:56)
Cytuję użytkownika: Kowal
Zobaczcie kto wygrywa przetargi. Mąż dąbrowskiej.... Udupili Jacusia żeby bez problemu się dobrać do resztek które zostały w Boguszowie Macie teraz taki sam burdel jak w Wałbrzychu ????????????
W Wałbrzychu akurat są dobre burdele z dobrymi dziwkami nie podam adresu bo przypal ale mozna podymac dobrze i pale tez trzaskaja fajne w dobrej cenie do tego bar drinki i atrakcje wanny jacuzzi masaze itp. jak bedzie jakis nowy burdel w boguszowie chetnie odwiedze dajcie namiar pozdrawiam arek lowca szparek
paxe (22 stycznia 2022 20:19)
Mieszkam w Boguszowie prawie 50 lat takiego cyrku to nie widziałem powiem tyle że mam nadzieje że obecna pani burmistrz przy następnych wyborach dostanie takiego "SZPICA z MIASTA" że już nikt nie będzie musiał jej oglądać.
Kowal (21 stycznia 2022 23:20)
Zobaczcie kto wygrywa przetargi. Mąż dąbrowskiej.... Udupili Jacusia żeby bez problemu się dobrać do resztek które zostały w Boguszowie Macie teraz taki sam burdel jak w Wałbrzychu ????????????
Kakakazik (21 stycznia 2022 15:44)
Cytuję użytkownika: Syto
Cytuję użytkownika: Dentysta
Teraz nie lepsze rządy w Boguszowie. Nepotyzm, kolesiostwo i wpuszczanie swoich firm. Do tego powstanie smietnisko
Dokładnie, to jest fakt dlatego tak chcieli pozbyć się Jacka . tego bez zębów Kumo....za wszelką cenę
Na dzień przed przetargiem gminnym rodzina radnego pani Dąbrowskiej za)ożyła firmę i o dziwo WYGRAŁA przetarg, buhaha . Można ba można.
~jola (21 stycznia 2022 15:39)
Cytuję użytkownika: Syto
Cytuję użytkownika: Dentysta
Teraz nie lepsze rządy w Boguszowie. Nepotyzm, kolesiostwo i wpuszczanie swoich firm. Do tego powstanie smietnisko
Dokładnie, to jest fakt dlatego tak chcieli pozbyć się Jacka . tego bez zębów Kumo....za wszelką cenę
W urzędzie rodzina i znajomi Pani Dąbrowskiej, a w spółce zgm mąż DYREKTOR pani Dąbrowskuej rządzi na całego nie mając pojęcia o niczym. Robi audyty bez uprawnień i przeorowadza remonty i naprawy na budynkach bez uprawnień. Prezeska zrozumisła co się dzieje i dała nogę. I to wszystko nikomu nie przeszkadza, że kokesiostwo,że rodzina ,cicho wszędzie, głucho wszędzie. Ludzie obudźcie się to wszystko w tym mieście sięgnęło DNA
Boryna (20 stycznia 2022 20:26)
Cytuję użytkownika: Lysy
Wesoło to będzie od marca, jak śmieci zacznie odbierac Komunalnik. To się będzie działo, na początek wymiana kubłów i burdel jak w Wałbrzychu.
Dokładnie, bo ktoś w urzedzie na szpicy ma w tym interesik
Znawca tematu (20 stycznia 2022 19:18)
Cytuję użytkownika: PO to samo zło
Co z tego że zamknęli Jacka z PSLu kiedy koryto przeszło pod opiekę PO a to oznacza że wiele się nie zmieniło
Dobrze że go z PSL wyrzucili, poznali się na nim.
Mieszkaniec Gorc (20 stycznia 2022 18:18)
Cytuję użytkownika: Laura
Cytuję użytkownika: Przyjaciel
... Mój przyjacielu, byłeś mi naprawdę bliski, Mój przyjacielu, wiesz, że byłeś mi, jak brat Dałem ci wiarę, dałem ci spokój, Dałem gitarę, dałem samochód. Żony nie dałem, żonę wziąłeś sobie sam...
W punkt!!! A Bogdan złożył protest wyborczy, wierząc w Jacka niewinność, walczył o niego jak lew, dał mu dach nad głową, nakarmił, a Jacek żonę mu zabrał. I jeszcze z domu Bogdana wyrzucili. Brawo!!!
Gdyby bogdan był taki święty Żona by go nie zostawiła czemu nie wspomnisz że bogdan ma postawione zarzuty za zanęty nad żoną
Lysy (20 stycznia 2022 17:25)
Wesoło to będzie od marca, jak śmieci zacznie odbierac Komunalnik. To się będzie działo, na początek wymiana kubłów i burdel jak w Wałbrzychu.
Sara (20 stycznia 2022 16:20)
I tu w tym miejscu, wielki pokłon dla Starosty Pana Jacka,Wielkiego Człowieka o wyjątkowym sercu. Który zawsze stanął na wysokości zadania,aby pomóc bliźniemu. A co do tego ,,przyjaciela,,mam odmienne zdanie,bezczelny prostak,awanturnik i furiat pewnie nieźle dał tej kobiecie popalić w domu że kopnęła go w zadek...
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

jacek  |   c  |   burmistrz  |   byly  |   boguszow  |   gorce  |   wyrok  |   sąd  |  

Zawodnik z USA dołączył do Górnika Wałbrzych

Drugie życie obiektów pokopalnianych

Ukradł samochód,bo... chciał w nim zamieszkać

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij