Menu

Samorządowcy w Kancelarii Premiera. Prezydent Wałbrzycha nie dostał zaproszenia

- Parlamentarny spór nie musi przekładać się na remonty stadionów, budowę dróg i rewitalizację szkół. Dziękuje za wczorajsze - twórcze rozmowy, bez względu na partyjne legitymacje. - napisał po spotkaniu z samorzadowcami szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk

Samorządowcy w Kancelarii Premiera. Prezydent Wałbrzycha nie dostał zaproszenia
W spotkaniu nie wziął udziału prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, który jak twierdzi - nie został zaproszony
 
- Trudno mi komentować, bo nie byłem uczestnikiem spotkania w Warszawie. Nie otrzymałem zaproszenia. Mogę powiedzieć, że dotychczasowe podziały środków rządowych, które są zbudowane z budżetu, który tworzymy wszyscy, płacąc podatki – nie dawały nam przekonania, że wszystkie samorządy są traktowane w taki sam sposób. Przydzielone środki w Rządowym Programie Inwestycji Lokalnych , Nowym Ładzie (Wałbrzych dostał 5 mln) nie przekonywały nas o tym, o czym mówi Pan minister. Jeśli to ma się zmienić, to będziemy bardzo radzi. Poczekamy na efekty – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Wpis Ministra Michała Dworczyka po spotkaniu
 
Prawo i Sprawiedliwość była jedyną partią, która w 2019 r. przedstawiła mieszkańcom subregionu wałbrzyskiego konkretny program wyborczy. Prawdopodobnie pierwszy i jedyny w historii tak konstruktywny dokument zawierający przemyślane postulaty uwzględniające specyfikę okręgu i oczekiwania jego mieszkańców. Programu, którego przyjęcie poprzedziliśmy konsultacjami społecznymi i dziesiątkami rozmów wśród lokalnych samorządowców.
 
Zawsze podkreślamy, że w sprawach istotnych dla mieszkańców regionu zupełnie drugorzędną rolę pełnią polityczne sympatie i preferencje wyborcze. Najważniejsza jest mądra współpraca i skuteczne działanie. Zawsze jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję z każdym włodarzem, ale oczywiście - nie marnujemy energii na walkę z wiatrakami.
 
Niektórzy przedstawiciele opozycji zarzucają nam zbyt częste spotkania z samorządowcami i organizowanie konsultacji z wójtami i burmistrzami w stolicy kraju. To całkowicie niedorzeczna i zupełnie bezrefleksyjna krytyka, która skądinąd eksponuje upolitycznione intencje i rzeczywiste podejście liderów PO wobec potrzeb wyrażanych przez małe ośrodki miejskie. Panie Pośle Tomasz Siemoniak - ten model realizowania obowiązków poselskich, imposybilizmu i skupienia się na dużych aglomeracjach jest już szczęśliwie za nami ???? staramy się słuchać i zapraszamy do Kancelarii także tych włodarzy, którzy reprezentują małe gminy wiejskie i wiejsko-miejskie. 
 
Tak - wczorajsze spotkanie, w którym uczestniczyło aż 28 samorządów (ponad połowa gmin okręgu nr 2) w całości poświęciliśmy problemom i wyzwaniom z jakimi w najbliższych latach mierzyć się będzie nasz wspólny region. Mowa o dużych przedsięwzięciach (budowa dróg ekspresowych S8 i S5, na których realizację po 25 latach oczekiwania mieszkańców, znaleźliśmy niezbędne środki) i lokalnych potrzebach (jak chociażby rewitalizacji linii kolejowej nr 310 czy remoncie i budowie chodników przy drogach gminnych).
 
Nie - nie poprzestajemy na realizacji programu wyborczego z 2019 r. a w ramach #DolnośląskiŁad kreślimy propozycję strategicznych działań na kolejne 10 lat - inwestycji, które w oczywisty sposób muszą uwzględniać centralne procesy decyzyjne i zaangażowanie wielu instytucji zlokalizowanych w sercu Polski. Ponad pół roku temu do dyskusji nad tym dokumentem zaprosiliśmy wszystkich prezydentów, wójtów i burmistrzów południa Dolnego Śląska (https://bit.ly/3tKHDEC). Nie wszyscy, którzy tak chętnie obrzucają nas politycznym błotem na Twitterze, udzielili odpowiedzi, a przecież chodzi o nasze wspólne dobro. 
 
Raz jeszcze dziękuje wszystkim samorządowcom, którzy rozumieją że parlamentarny spór nie musi przekładać się na remonty stadionów, budowę dróg i rewitalizację szkół. Dziękuje za wczorajsze - twórcze rozmowy, bez względu na partyjne legitymacje.
 
 
Tak skomentował wpis Michała Dworczyka poseł Tomasz Siemoniak
 
Nie wiem jakie programy PiS przedstawiał dla okręgu wałbrzyskiego. Ta partia kojarzy się tutaj z rabowaniem przez działaczy PiS kontenerów PCK z odzieżą dla biednych ludzi, podsłuchami i kombinacjami w WSSE oraz rozbijaniem wałbrzyskiego szpitala. Z dawaniem pieniędzy tylko swoim.
 
Nie rozumiem uwag posła Dworczyka o małych ośrodkach miejskich. To on pochodzi z Warszawy, ja z Wałbrzycha. Kto tu jest wielkomiejski? Kto nazywał wałbrzyszan "komunistycznym eksperymentem"? 
No i ściąganie grupy ludzi do Warszawy, żeby z nimi rozmawiać o ich regionie jest poza wszystkim mało eleganckie. Lepiej żeby poseł do nich jeździł. Taniej i grzeczniej, gdy 1 jedzie do 40, niż odwrotnie.
 
Gdybym był pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień milczałbym też o imposybilizmie. W ogóle w pewnych sytuacjach milczenie jest dobre. A gdy jest się w sytuacji beznadziejnej, wręcz konieczne.
 
Czekamy jako wałbrzyscy parlamentarzyści na opinie posła Dworczyka z jego przepastnej skrzynki mailowej. Obraził prezydenta Romana Szełemeja, posłankę Annę Zalewską nazwał "babą z magla", a marszałek Elżbietę Witek "nabzdyczoną". Może i nasze skromne osoby doczekają uwag posła. Bo na razie wydało się tylko organizowanie pod auspicjami ministra Dworczyka kłamliwej nagonki na mnie w sprawie przetargu śmigłowcowego. W której to sprawie zresztą poseł Dworczyk doniósł na mnie do CBA w październiku 2016 sugerując nieprawidłowości i odmieniając moje nazwisko na wszelkie sposoby.  Dodam, że od 2016 nie wydarzyło się w tej sprawie kompletnie nic. Nikt mnie nie zapraszał lub wzywał do jakiejkolwiek służby lub prokuratury. Widać same instytucje rządu PiS uznały, że przetarg był uczciwy i rzetelny, bo tak właśnie było. W takiej sytuacji na miejscu posła Dworczyka nie używałbym słów "obrzucanie błotem". Minimum przyzwoitości.
 
Nie wiem czy rację mają ci komentatorzy, którzy uważają posła Dworczyka za "politycznego trupa" po rujnującej aferze mailowej. Może tak, może nie. Polityka jest nieprzywidywalna. Z perspektywy wałbrzyskiej wrogowie posła Dworczyka z lokalnego PiS wydają się jeszcze gorsi. Nigdy mu zresztą nie odmawiałem zaangażowania i docenienia pozytywnych działań jak np. w sprawie obwodnicy Wałbrzycha. Niestety od dawna trudno o nim powiedzieć coś politycznie dobrego. A dzielenie samorządowców na swoich i obcych jest po prostu fatalne, jak można tego nie rozumieć?
 
Może warto żeby minister Dworczyk przeprosił tych samorządowców, których nie zaprosił na spotkanie o ich regionie? Wiem, że ludzie PiS nigdy nie przepraszają, ale może jednak? No i w pewnych sytuacjach warto więcej milczeć. Milczenie jest złotem
 
red
foto: fb Michał Dworczyk
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

WK (3 lutego 2022 1:03)
Zdjęcie jak ze szpitala psychiatrycznego o podwyższonym rygorze. Kiedyś ludzie postanowili segregować śmieci, a teraz śmieci chcą segregować ludzi.
freg (20 stycznia 2022 19:29)
Cytuję użytkownika: Edek
ŻENADA, wstyd dla Szczawno zdrój Mieroszów, czarny bór...będziemy pamiętać o tych sprzedawczykach przy wyborach! Tfu...dziadostwo
POwscy tylko do sprzątania się nadają mieszkańcy wiedzą na kogo głosować tylko IV rzesza PO pada hahahahahah
Edek (20 stycznia 2022 19:27)
ŻENADA, wstyd dla Szczawno zdrój Mieroszów, czarny bór...będziemy pamiętać o tych sprzedawczykach przy wyborach! Tfu...dziadostwo
freg (20 stycznia 2022 19:26)
Cytuję użytkownika: Michał
Oczywiście burmistrz Szczawna Zdrój nie zawiódł. Wstyd panie burmustrzu w takim towarzystwie się pokazywać. Podczas następnej kampanii wyborczej z kim będzie się pan fotografować? Mieszkańcy pamiętają. Jeszcze raz WSTYD.
POwscy tylko do sprzątania się nadają mieszkańcy wiedzą na kogo głosować tylko PIS
Jerzy (20 stycznia 2022 18:03)
PAN prezydent nie dostał zaproszenia,dziwi Was to?
fff (20 stycznia 2022 17:37)
Ciekawe na czyj koszt pojechał ostatnio Romek do Rafała też do stolicy... Czy nie też z naszych podatków? Jedni równi drugim...
NA CZYJ KOSZT (20 stycznia 2022 13:24)
Cytuję użytkownika: Heniek
Cytuję użytkownika: koko
jak prezydent szełemej nie uszanował Prezydenta Polski to niech nie oczekuje szacunku od rządu-haha
Pojechali na czyj koszt?Po jaka cholerę jeżdżą ?Ciągle malo,niech im Tusk posłowie,co zrobić.Zwolnić ludzi, a sobie wziąć podwyżki!Podnieść cenę usług za śmieci,wodę,itd!
BYLY DARMOWE POWIERZHCNIE REKLAMOWE W WALBRZYCHU DLA KOMUSZEJ KASTY? CZY JA WALBRZYSKI PRZEDSIEBIORCA, PLACACY NIE MALE PODATKI DO BUDZETU MIASTA DOSTANE ZA DARMO TEZ POWIERZCHNIE REKLAMOWE NA PRZYSTANKACH, BY REKLAMOWAC SWOJA DZIALALNOSC, CZY TYLKO KOMUSZA KASTA MA TAKIE PRZYWILEJE, BO ICH NIE STAC, BIEDNI SA, MILIONY OD WEGIERSKIEGO ZYDA SOROSA DO NICH NIE SPLYWAJA? W CZYM KOMUSZA KASTA JEST LEPSZA DO MIESZKANCA WALBRZYCHA, ZE MAJA OD ROMKA COS ZA DARMO, A MIESZKANIEC WALBRZYCHA NIE?
Polak (20 stycznia 2022 12:46)
Powodów jest kilka. 1. Nie spotkał się prezydent R. Szełemej z Prezydentem RP w czasie jego wizyty w Wałbrzychu. Ten był wielki afront wobec głowy państwa. 2. Romana Sz. postrzega się jako osobę pazerną na publiczne pieniądze z NFZ. 3) Himeryczne zachowanie i brak szacunku dla Konstytucji w świetle preparatów genetycznych.
Heniek (20 stycznia 2022 12:38)
Cytuję użytkownika: koko
jak prezydent szełemej nie uszanował Prezydenta Polski to niech nie oczekuje szacunku od rządu-haha
Pojechali na czyj koszt?Po jaka cholerę jeżdżą ?Ciągle malo,niech im Tusk posłowie,co zrobić.Zwolnić ludzi, a sobie wziąć podwyżki!Podnieść cenę usług za śmieci,wodę,itd!
**** (20 stycznia 2022 11:22)
Dostali zaproszenie tylko "pisiorowscy" włodarze, m.in.Czarny Bór. A kto będzie odśnieżał w gminie? Bo zagrożenie na drogach
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

dworczyk  |   siemoniak  |   pis  |   walbrzych  |   samorzad  |   wspolpraca  |   szelemej  |  

Miał być miejski mural. Minęło półtora roku i temat ucichł

Kolejne dzikie wysypisko obok Małego Wołowca (FOTO)

Książańskie koty bohaterami programu w TVP

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij