Menu

ZUS i KAS będą szkolić i informować w sprawie Polskiego Ładu

Największa reforma podatkowa ostatnich kilkudziesięciu lat rodzi mnóstwo obaw wśród zdezorientowanych Polaków. ZUS, jak i Krajowa Administracja Skarbowa mobilizują wszystkie swoje siły, by informować, edukować i rozwiewać wątpliwości.

ZUS i KAS będą szkolić i informować w sprawie Polskiego Ładu
Nowy Ład wprowadził do systemu podatkowego mnóstwo zmian, w których gubią się nie tylko przeciętni Polacy, ale także przedsiębiorcy, a nawet specjaliści, którzy na co dzień pracują w finansach. Nawet rząd przyznał, że część przepisów była niedopracowana i tuż po wejściu ich w życie zaczęło się korygowanie błędów. Wiele osób nadal nie wie, ile faktycznie będzie w tym roku zarabiać, ile odda państwu w formie podatków czy jaką wysoką zapłaci składkę w ZUS. Zarówno Krajowa Administracja Skarbowa, jak i Zakład Ubezpieczeń Społecznych starają się obecnie wyjść naprzeciw pogubionym w gąszczu nowych zasad Polakom i organizują szkolenia czy webinary, a także pracownicy urzędów pełnią dyżury telefoniczne, online czy swoich siedzibach, by tłumaczyć wprowadzone w tym roku zmiany.
 
- Działalność informacyjną realizujemy za pośrednictwem Krajowej Informacji Skarbowej. Ta instytucja została powołana w ramach KAS-u po to, aby informować podatników o przepisach prawa, zmianach przepisów i pomagać wszystkim, którzy mają wątpliwości jak prawidłowo interpretować i stosować te przepisy - mówi Aneta Szewc, naczelnik Urzędu Skarbowego w Wałbrzychu.
 
 
Infolinia KIS działa pod numerem telefonu 801 055 055 dla użytkowników telefonów stacjonarnych oraz 22 330 03 30 dla telefonów komórkowych.
 
Z Polskim Ładem wiążą się także duże zmiany w ZUS. Zmieniają się stawki i sposoby wyliczania składek zdrowotnych dla różnych płatników. ZUS również udziela informacji dla osób, które nie mogą się w nowych zasadach odnaleźć.
 
-W zależności od potrzeb, na co dzień udzielamy pomocy przedsiębiorcom. Nasze sale klienta są otwarte codziennie. Od zeszłego tygodnia uruchomiliśmy dyżury telefoniczne, które pełnione są w poniedziałki od godziny 15:00 do 17:00. Są to dyżury eksperckie z zakresu emerytur i rent, naliczania i odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne i składania dokumentów rozliczeniowych, ponieważ zmieniły się formularze - informuje Beata Dyko, Dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wałbrzychu.
 
 
 
Urzędnicy będą w najbliższym czasie kontaktować się z przedsiębiorcami za pomocą Platformy Usług Elektronicznych oraz telefonicznie i zapraszać na specjalne szkolenia, a także informować o metodach uzyskania pomocy w ZUS.
 
Więcej informacji na temat zmian wprowadzonych przez Polski Ład i gdzie szukać pomocy w ich interpretowaniu dowiecie się z konferencji prasowej urzędników ZUS i KAS:
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Polski Ład. ZUS  |   KAS  |   podatki  |   składka zdrowotna  |  

Destrukcja samorządu i telewizja publiczna

Grozi im kara nawet 500 tys.zł.

Kontrolują targowiska, sypią się mandaty

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij