Menu

Nowe szklarnie dla kaktusów i cytrusów

Zakończono remont kolejnych dwóch szklarni w wałbrzyskiej Palmiarni. Tym samym doprowadzono do porządku najbardziej zdegradowane obiekty. To jednak nie zamyka całkowicie spraw związanych z rewitalizacją, ale planowane na ten rok prace stoją obecnie pod dużym znakiem zapytania.

Nowe szklarnie dla kaktusów i cytrusów
Tym razem remontu doczekała szklarnia z kaktusami i agawami oraz obiekt, w którym hodowane są cytrusy. Podobnie, jak podczas poprzednich prac wymieniono całe oszklenie, odświeżono konstrukcję obiektów, zachowując przy tym zabytkowy charakter.
 
- To nie tylko remont samych konstrukcji, ale również zabezpieczenia i nasadzenia nowych roślin. W szklarniach pojawiło się ponad 150 nowych roślin w miejsce usuniętych lub przesadzonych na polecenie konserwatora zabytków. Wprowadziliśmy zupełnie nowe warunki, które nawiązują do historycznych nasadzeń, które znamy z czasów Księżnej Daisy - mówi prezes Zamku Książ Anna Żabska.
 
 
Jak przekazała prezes Żabska obecnie wszystkie szklarnie, które wymagały najpilniejszych prac, zostały już wyremontowane. Kolejne prace będą uzależnione od dostępności środków finansowych a o te może być w tym roku trudno.
 
- Jako samorząd stoimy przed ogromnym wyzwaniem. Chciałbym bardzo, abyśmy spotkali się za kilka miesięcy i powiedzieli, że kilka brakujących do wyremontowania zostało wyremontowanych, ale naprawdę nie wiem na czym stoimy jako inwestor. Do tej pory udawało się to realizować między innymi z nadwyżek budżetowych ze sprzedaży biletów w zamku. Teraz nie jesteśmy w stanie nic zaplanować, bo praktycznie codziennie otrzymujemy informacje, które wywracają wszystko do góry nogami - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
W planach jest między innymi dokończenie remontu szklarń, które zachowały się w lepszym stanie, niż te dotychczas remontowane, a także zagospodarowanie przestrzeni pomiędzy szklarniami po lewej stronie od kawiarni.
 
 
 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ooo! (22 stycznia 2022 12:23)
Panie Prezydencie jeżeli pan nie wie dlaczego jest tak drogo to proszę spytać panią Kopacz co podpisała w Brukseli odnośnie podatków dotyczących Co2. 60% ceny gazu to podatek unijny, który podpisała i wyraziła zgodę ówczesna pani premier. Pozatym może pan wymieni kraj w europie gdzie jest tania energia. Wszędzie Morawiecki nabroił? Niech pan nie wciska nam ciemnoty.
Obserwator (21 stycznia 2022 18:01)
,, najważniejsze, że będzie fontanna ,,a może fontanny,,bo to priorytet,,a palmiarnia,,, może poczekać,,,zaraz wiosna,,,
Obserwator (21 stycznia 2022 18:01)
,, najważniejsze, że będzie fontanna ,,a może fontanny,,bo to priorytet,,a palmiarnia,,, może poczekać,,,zaraz wiosna,,,

Dodaj komentarz

palmiarnia  |   zamek książ  |   remont  |   turystyka  |  

Sala gimnastyczna za 5,5 miliona

Może być nawet 70 odmian różaneczników na terenie książańskiego parku

Nowi najemcy na ul. Zajączka wprowadzą się w lipcu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij