Menu

Zostań ratownikiem GOPR

Grupa Sudecka zaprasza chętnych do służby w GOPR.  5 i 6 marca odbędzie się egzamin wstępny.
Zostań ratownikiem GOPR
Wymagania stawiane kandydatom to: bardzo dobra znajomość terenu działania Grupy (Sudety Środkowe i Wschodnie), wysoka umiejętność jazdy na nartach, doświadczenie w turystyce górskiej oraz bardzo dobry stan zdrowia. Aby zostać kandydatem trzeba mieć ukończone 18 lat i wykształcenie minimum średnie. Wskazane jest zamieszkiwanie na terenie działania grupy.

Formularz zgłoszniowy znadziesz TUTAJ


Potrzebne dokumenty: 

- wypełniony kwestionariusz osobowy 
- zgoda na wykorzystanie wizerunku 
- pisemne podanie w formie listu motywacyjnego
- jedna fotografia
 
Dokumenty można złożyć osobiście w Wałbrzychu w st. centralnej GOPR gr Sudeckiej, wsłać pocztą na adres: Grupa Regionalna GOPR Grupa Sudecka, ul Poznańska 6, 58-303 Wałbrzych lub wysłać skan dokumentów na adres biuro@goprsudety.pl (orginały należy przedłożyć najpóźniej w dzień egzaminu)
 

Egzamin

Część praktyczna:
- jazda na nartach
- egzamin kondycyjny w formie wyjścia pieszego z Międzygórza do schroniska „Pod Śnieżnikiem” w czasie 30 min + wiek
- egzamin z przygotowania górskiego w formie przejścia skiturowego/pieszego z
- elementami nawigacji

Część teoretyczna:
 
 
- test z topografii gór z obszaru działania Grupy Sudeckiej GOPR, wiedzy ogólnej o górach i historii GOPR
- rozmowy z kandydatami
 

W 2022 egzamin dla aplikantów na kandydatów odbędzie się w dniach 5 i 6 marca w Ośrodku Narciarskim Czarna Góra w masywie Śnieżnika. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu i miejsca egzaminu ze względu na ewentualne ograniczenia sanitarne lub inne ważne przyczyny.
 
Start części praktycznej:  5.03.2022 (sobota), godz 8:30 przy dyżurce GOPR na ośrodku narciarskim Czarna Góra. Start części teoretycznej: 6.03.2022 (niedziela), godz.11:00 (miejsce do potwierdzenia)

Staż kandydacki trwa minimum dwa lata, podczas którego trzeba wypracować statutowe 240 godzin społecznych rocznie pełniąc dyżury w stacjach ratunkowych oraz przejść obowiązkowe specjalistyczne szkolenie medyczne. Podczas stażu kandydaci mają również do wykonania szereg zadań dodatkowych związanych ze służbą górską. Po ich zaliczeniu kandydat kierowany jest na kurs podstawowy I-go stopnia ratownictwa górskiego. Po pozytywnym zaliczeniu szkolenia oraz na podstawie okresu stażu Zarząd Grupy Sudeckiej GOPR podejmuje decyzję o włączeniu kandydata do grona ratowników grupy.Uroczystość mianowania odbywa się w Dniu Ratownika.


 
adm
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

GOPR  |   ratownicy  |   góry  |   SUdecka Grupa GOPR  |  

Trudne warunki w górach — GOPR ewakuował wychłodzonych turystów

Sprzątali góry, ponad 100 osób na szlakach

Ratował ludzkie życie - teraz potrzebuje pomocy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij