Menu

Czy MZUK poradził sobie z odbiorem odpadów?

Po prawie trzech miesiącach funkcjonowania nowego podmiotu wywożącego śmieci w Wałbrzychu, prezydent Roman Szełemej podsumował, że operacja wymiany operatora przebiegła sprawnie i obecnie już prawie nikt nie ma poważnych uwag co do funkcjonowania wałbrzyskiej gospodarki śmieciowej.

Czy MZUK poradził sobie z odbiorem odpadów?
Na początku listopada ubiegłego roku w Wałbrzychu pojawił się nowy operator odpadów. Został nim Miejski Zakład Usług Komunalnych, czyli po raz pierwszy od 30 lat wywozem śmieci zajęła się spółka miejska. Dotychczas za każdym razem, gdy dochodziło do zmiany operatora,  wałbrzyszanie mierzyli się z wieloma problemami, stosami śmieci na podwórkach, brakiem pojemników i ogólnym chaosem przez kilka tygodni. Czy tym razem było inaczej, skoro pełen nadzór nad procesem miały władze miasta?
 
- Możemy już dzisiaj podsumować to przejęcie odbioru odpadów przez MZUK jako dosyć płynne i przez większość mieszkańców naszego miasta odebrane pozytywnie. Zakupiliśmy nowe samochody duże i małe. Zakupiliśmy nowe pojemniki za prawie 4 miliony złotych, które będą nam służyć przez lata. W ten sposób się uniezależniamy od presji firm zewnętrznych, która najczęściej miała charakter monopolistyczny. Mogę powiedzieć, że dziś uwag krytycznych odnoszących się do odbioru odpadów już prawie nie ma. Jeśli się zdarzą, to traktujemy je z największą powagą - zapewnia Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Po etapie wdrażania i dostosowywania usług do potrzeb teraz ma przyjść czas dalszego poprawiania ich jakości w ramach działań, które są w kompetencjach miasta.
 
 
- Będziemy budować nowe boksy w różnych dzielnicach miasta, ale jednocześnie muszę przypomnieć, że to obowiązkiem mieszkańców jest segregować, wrzucać do pojemników, a nie obok. Wszystko jest monitorowane, nagrywane i będziemy do osób, które nie przestrzegają przepisów przychodzić. Minął już czas tolerowania różnego rodzaju zachowań - przestrzega Roman Szełemej.
 
Dajcie znać w komentarzach jak wygląda odbiór odpadów w waszej najbliższej okolicy i czy faktycznie procedura wejścia nowego operatora przebiegła płynniej niż w poprzednich latach.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

kuracjusz (29 stycznia 2022 21:44)
Ale kobiety w tych załogach co birą kubły to nie chłopaki się zwijają jak w ukropie a pani a pani pani ani ani
mieszkaniec (29 stycznia 2022 19:01)
Tylko te worki do segregacji wymieńcie. Alba miała świetne worki. Wasze są małe i słabe. Połowę waszych worków do śmieci wywalam bo się rozrywają. Przy tak małym worku to proszę do mnie codziennie przyjeżdżać po papier i pet.
Byku (29 stycznia 2022 15:25)
A to jest kłamczuszek samochody są wypożyczone a nie zakupione kłamie jak z nut tylko czekać kiedy dowaliwiększą stawkę za wywóz śmieci
ABC (29 stycznia 2022 11:45)
Znowu propaganda sukcesu. Zapraszam Pana Prezydenta na ul. Grodzką na Podzamczu - nie było tygodnia żeby szystkie odpady były planowo odebrane. Efekt to wysypujące się z pojemników śmieci i papier rozwiany po całym osiedlu. Gratulacje!
Gyh (28 stycznia 2022 22:29)
Zapraszamy Romanie na Basztowa 35 w poniedziałek ok 6 rano i zobaczysz segregację pełną gębą...
Jak (28 stycznia 2022 18:18)
Zgłaszane do zabrania kontenery typu dzwoń po albie wypełnione po brzegi, bajzel niemozebny. I co ? Nic zero reakcji. Alba olewa temat chociaż miała obowiązek zabrania swoje graty. Mzuk,no cóż temat zgłoszony w listopadzie, obiecane dzialania czyli itd itp, po naszemu pier....nie o szopenie,czas leci a pensyjka co miesiąc na koncie kierownika jest. Dla ułatwienia, lokalizacja pl.skarzynskiego przy bramie stadionu i ogrodzenia za 3 miliony złotych. Wałbrzych staje się na powrót miastem brudu.
Krzysiek (28 stycznia 2022 17:27)
NA pogodnej na początku dawali radę. Teraz już nie.
ramol (28 stycznia 2022 12:12)
Pan Prezydent zapomniał o 2013 roku kiedy to Podzamcze śmierdziało "pod niebiosa" bo p. Prezydent wymyślił sobie " bioodpady". Teraz mamy "powtórkę z rozrywki" znowu stoją w tzw. "gniazdach" pojemniki na bioodpady których nikt nie opróżnia. Na szczęście mamy jeszcze zimę, ale co będzie jak się ociepli? "powrót do przeszłości"? Znowu będzie się mówiło "Śmierdzący Wałbrzych"? Znowu będzie groziła nam epidemia bo ktoś ma "Parcie na szkło"? No ale jak kardiolog ma się znać na epidemiach?
Kruger (28 stycznia 2022 11:43)
Jest zima to śmieci mniej,wiekszosc idzie w komin.Taki to nasz kraj
Kasia (28 stycznia 2022 11:42)
Tragedia przyjeżdżają po odpady kiedy chcą nawet przez dwa tygodnie śmieci przesypuja się w śmietnikach. Dzielnica Lubiechów
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

MZUK  |   śmieci  |   wywóz odpadów  |   rewolucja śmieciowa  |  

Podwyżka cen wywozu śmieci w Świdnicy. W Wałbrzychu bez podwyżek

Solidny mur wokół cmentarza (VIDEO)

Podziel się zniczem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij