Menu

MEiN: 89,3 proc. przedszkoli pracowało w czwartek w trybie stacjonarnym

89,3 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w czwartek w trybie stacjonarnym. W 9 województwach, gdzie nie ma ferii, stacjonarnie pracowało 79,5 proc. szkół podstawowych w zakresie klas I-IV – poinformowało MEiN.
 
MEiN: 89,3 proc. przedszkoli pracowało w czwartek w trybie stacjonarnym
Od czwartku, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, zawieszone zostało stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych, przeszli oni na zdalne nauczanie. Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych uczą się nadal stacjonarnie. Stacjonarnie pracują też placówki wychowania przedszkolnego.
 
Nie uległy zmianie terminy ferii zimowych. Obecnie trwają ferie w siedmiu województwach. W woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i w wielkopolskim ferie zaczęły się 15 stycznia, potrwają do 30 stycznia. W woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim ferie zaczęły się 22 stycznia, potrwają do 6 lutego. W kolejnych czterech województwach ferie zaczną się w sobotę, a w ostatnich pięciu zaczną się 12 lutego.
 
Przedszkola są tzw. placówkami nieferyjnymi, pracują przez cały rok z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola lub rady rodziców.
 
Stacjonarnie w czwartek pracowało 13 785 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego, punktów przedszkolnych), co stanowi 89,3 proc. wszystkich. 130 przedszkoli pracowało zdalnie, a 1520 w trybie mieszanym.
 
 
W 9 województwach, gdzie nie ma ferii, w czwartek stacjonarnie pracowało 6795 szkół podstawowych w zakresie klas I-IV, co stanowi 79,5 proc. Zdalnie w zakresie klas I-IV pracowało 208 szkół podstawowych, a 1547 w trybie mieszanym.
 
Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.
 
W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć. (PAP)
 
autorki: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Danuta Starzyńska-Rosiecka (Polska Agencja Prasowa)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (28 stycznia 2022 11:43)
Nauka zdalna została wprowadzona po to by faszystowski system sanepidowskiego nadzoru się nie załamał , gdyż z uwagi na dużą ilośc zleconych kwarantann w kraju , nie możnaby na czas informować o przejściu na kwarantannę uczniów którzy gdy powinni się znaleźć w domu nadal chodziliby do szkoły i informację o zleconej kwarantannie otrzymywaliby za póżno np. kiedy już by ona się skończyła ....................

Dodaj komentarz

pap  |   nauka  |   zdalna  |   koronawirus  |   nauczanie  |   edukacja  |   covid  |   obostrzenia  |   rozporzadzenia  |   uchwala  |  

Dni Otwarte na Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Przywłaszczył sobie sprzęt do zdalnego nauczania

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij