Menu

100-latka z Domu Seniora Rusinowa

Sto lat nie wypadało śpiewać, bo solenizantka właśnie tyle dziś skończyła. Władze miasta, personel i podopieczni Domu Seniora Rusinowa życzyli pani Ludwice 200 lat.

100-latka z Domu Seniora Rusinowa
Pani Ludwika Rostecka urodziła się w 1922 roku jeszcze w niemieckim Waldenburgu. Przez większość życia mieszkała na Podgórzu. Od 8 lat jest mieszkanką Domu Seniora Rusinowa.
 
- Mieszka z nami od samego początku. Jest nadal osobą sprawną, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, bo nadal jest bardzo fajny kontakt z panią Ludwiczką. Można jej pozazdrościć formy w tym wieku. Życzę każdemu, by dożył w zdrowiu takiego wieku - mówi dyrektor Domu Seniora Rusinowa Dorota Zarzycka.
 
 
Pani Ludwika niestety nie ma już bliskiej rodziny, ale za to wielu przyjaciół wśród podopiecznych i personelu Domu Seniora Rusinowa, którzy zorganizowali jej przyjęcie urodzinowe.
 
 
 
Życzenia 100-latce przesłał Prezydent Wałbrzycha, a osobiście wręczyła je wiceprezydent Sylwia Bielawska.
 
 
- Życzę pańśtwu dużo zdrowia w Nowym Roku i żeby nigdy nie chorowali i dalej pracowali - dziękowała za życzenia solenizantka Ludwika Rostecka.
 
 
Z udostępnionych niedawno danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że na Dolnym Śląsku żyje obecnie co najmniej 191 osób mających 100 lat i więcej. Zdecydowaną większość (162) stanowią panie. Najstarszą mieszkanką naszego regionu jest 108-letnia pani Stanisława z powiatu wałbrzyskiego. Dane dotyczą osób zarejestrowanych w ZUS, więc zapewne jest ich jeszcze więcej, bo statystyka nie obejmuje osób pobierających emerytury z KRUS lub świadczeń kolejowych.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

XY (7 lutego 2022 11:32)
Solenizantce oczywiście dużo zdrowia a pozostałym pensjonariuszom oby pani dyrektor zawsze była taka miła jak w tym dniu!
Zus (5 lutego 2022 0:16)
W zusie to się muszą wk**wiac. A tak serio żyj Pani ile Bóg da. W zdrowiu.
Edek (4 lutego 2022 22:04)
Dużo zdrowia i pogody ducha,dwieście lat dla Solenizantki!
Lech (4 lutego 2022 20:40)
Ale piękny wiek aż w sercu ściska że nie ma Człowiek takiej Babci ileż taka Pani by mogła opowiadać jak było naprawdę w tamtych czasach Dużo zdrowia
Pan (4 lutego 2022 19:52)
Szanowana Pani,życzę wszystkiego najlepszego.Błogosławieństwa Bożego na kolejne lata.Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

100-latka  |   dom seniora rusinowa  |   urodziny  |   seniorzy  |  

Tłumaczyli seniorom jak nie dać się oszukać

Ukradł seniorom 370 tysięcy złotych. Wpadł w Wałbrzychu

Uwaga na oszustów - spotkanie informacyjne dla seniorów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij