Menu

''Trainspotting'' na stacji Wałbrzych Miasto

Lubicie oglądać przejeżdżające pociągi?  W serwisie youtube ukazał się film, na którym SN84-004 jako TLK "Sudety" wjeżdża na stację Wałbrzych Miasto

''Trainspotting'' na stacji Wałbrzych Miasto

 

Baureihe 614 (w Polsce VT614 lub SN84) – spalinowy zespół trakcyjny, napędzany silnikami Diesla. W latach 1971–1975 wyprodukowano łącznie 42 egzemplarze, dla Deutsche Bahn. Były przeznaczone do ruchu lokalnego jak i międzyregionalnego, głównie z powodu prędkości maksymalnej wynoszącej 140 km/h. (wikipedia)

 

Co jest fasynującego w rejestrowaniu i oglądaniu pociągów? W pewnych kręgach jest to bardzo popularna rozrywka. 

 

 

Trainspotting (ang. train – pociąg, spot – zauważać, dostrzegać) to  hobby polegające na wyczekiwaniu i rejestrowaniu numerów lokomotyw (czasami także numerów wagonów) pociągów przyjeżdżających i odjeżdżających z danej (bądź wielu) stacji kolejowej oraz czasu ich zjawienia się. Hobby to jest popularne przede wszystkim w Wielkiej Brytanii. Obecnie szerzej rozpowszechnioną formą trainspottingu jest rejestrowanie danego taboru poprzez fotografowanie i umieszczanie na stronach WWW, co jest zauważalne poprzez liczbę stron tzw. galerii kolejowych. (wikipedia)

 

red

foto: youtube xsbakusdaniox

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

rtjyj (7 lutego 2022 16:17)
Chyba komuś się namieszało bo trainspotting tylko z pierwszego członu nazwy ma coś wspólnego z pociągami a ponadto obecnie po angielsku się bardziej kojarzy z heroiną niż pociągiem do pociągów
Szczaw i Mirabelka (6 lutego 2022 18:34)
Nooo...przy pociągu na torach, szelemejowi ule z chromoniklu to pikuś.
Gucio (6 lutego 2022 18:22)
Chyba se zjadę z wrażenia

Dodaj komentarz

trainspooting  |   walbrzych  |   tlk  |   sudety  |   pociag  |   tlk  |   sudety  |   sn84--004  |   pociagi  |   kolej  |   mikol  |   pkp  |  

Wałbrzych (Waldenburg) na filmie z 1929 roku. Prawdziwy unikat

Gość Dnia - Edyta Płaneta-Siewierska

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zbiera podpisy z radnymi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij