Menu

Ulica Ogrodowa będzie przebudowana

Wałbrzyszanie od lat starają się nie jeździć przez ulicę Ogrodową. Droga wygląda jak ser szwajcarski i od dawna czeka na remont. W niedalekiej przyszłości ma się to zmienić.

Ulica Ogrodowa będzie przebudowana

- Będziemy modernizować ulicę Ogrodową po zakończeniu budowy hal. Mamy właściwie cały projekt. Będzie to wygodny i w pełni bezpieczny i komfortowy skrót z Podzamcza do ulicy Wrocławskiej.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

Obecnie na ulicy Ogrodowej powstają hale magazynowe i budynki kilku firm. Siedzibę będzie tu mieć jedna z największych firm kurierskich. 

 

Prace związane z remontem drogi prawdopodobnie rozpoczną się w 2023 roku. 

 

 

 

red

foto: WTV

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marcin (10 lutego 2022 12:18)
Cytuję użytkownika: Piotr
dojazd do Podzamcza to przesada, droga będzie remontowana do Pieprzyka
Czy jest możliwe przebudowanie drogi w taki sposób by ominąć stację pieprzyka? np. zabierając część parkingu z urzędu celnego i poprowadzeniem drogi za budynkiem gdzie jest Motel stacji Pieprzyk.
Totmes (8 lutego 2022 21:41)
A co tam na 1-go maja (odcinek w dzielnicy Sobiecin) slychac panie prezydencie bo tam nawet nieczyszci nikt rozgrzebanej trasy sudeckiej?
Szczaw i Mirabelka (8 lutego 2022 7:01)
Będzie okazja, żeby wywalić idiotyczny znak "stop" który sobie załatwili celnicy, żeby mieć pierwszeństwo wjazdu na Ogrodową.
Kierowca (7 lutego 2022 18:06)
Cytuję użytkownika: kot
można narzekać na Budimex w wielu sprawach ale takiego syfu na ulicach nie zrobił, a tu zasyfiona Ogrodowa i pół Wrocławskiej
Po Ogrodowej jeżdżą non-stop trzy zamiatarki. Przy takich warunkach pogodowych, braku miejsca gdzie można zgubić błoto przed wyjazdem na drogę nic nie poradzisz. Dodatkowo ogrodowa jest tak zniszczona i krzywa czy zamiatanie jest bardzo utrudnione i mało efektywne. Trzeba zrobić i zapomnieć.
Bronek (7 lutego 2022 12:10)
A gdzie był zarządca tej drogi, gdy rozjeżdżały ją 50 tonowe betoniarki? W Polsce mamy obecnie dziki kapitalizm, jaki był USA w latach 20 - 30 ubiegłego wieku. Pseudo-przedsiębiorcy muszą zarobić i 50 tonowe pojazdy poruszają się po drogach o standardzie 5-15 tonowym, bo zarządcy udają, że tego nie widzą. Tak jest zresztą w całym powiecie. Tylko na jednej drodze jest ograniczenie do 3,5 t oraz las barierek z kwasiaka.
kot (7 lutego 2022 10:39)
można narzekać na Budimex w wielu sprawach ale takiego syfu na ulicach nie zrobił, a tu zasyfiona Ogrodowa i pół Wrocławskiej
a co na to Pieprzyk? (7 lutego 2022 9:15)
Cytuję użytkownika: Piotr
dojazd do Podzamcza to przesada, droga będzie remontowana do Pieprzyka
…postawi płot i tyle ze skrótu. Kto był tak mądry i sprzedał teren dzielący ulicę na dwie części?
Saszka mienia (7 lutego 2022 7:57)
Na kilku metrach ul. Ogrodowa jest tak rozj*b@na że nie da się użyć łagodniejszego zwrotu. Niedługo tylko czołg sowiecki będzie w stanie tamtędy przejechać.
Piotr (7 lutego 2022 7:24)
dojazd do Podzamcza to przesada, droga będzie remontowana do Pieprzyka
Dr Prozac (7 lutego 2022 6:49)
Kauflandowi kazali przebudować skrzyżowanie i zamontować światła.Netto na Wrocławskiej zrobiło nikomu nie potrzebne światła.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

ogrodowa  |   ulica  |   remont  |   naprawa  |   rewitalizacja  |   prezydent  |   budowa  |   infrastruktura  |  

MZB remontuje kominy... zimą. A mieszkańcy marzną

Jest zimno, a nie mogą palić, bo jest remont kominów

''Filmowa'' kamienica na Pankiewicza do remontu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij