Menu

Ferie na Dzikowcu

Z lekkim opóźnieniem Dzikowiec rozpoczął sezon narciarski, ale "łatwiejsza" część kompleksu działa już od kilku tygodni i oferuje wiele atrakcji dla gości.

Ferie na Dzikowcu
Pogoda nie rozpieszczała narciarzy od początku bieżącego sezonu zimowego. Odczuł to także Ośrodek Góra Dzikowiec, a gdy do tego doszły problemy techniczne spowodowane awarią urządzeń naśnieżających, otwarcie obiektu nastąpiło stosunkowo późno. Wszystkie problemy zostały jednak usunięte i można korzystać z części trasy zjazdowej i innych atrakcji.
 
- Zapraszamy szczególnie młodych adeptów narciarstwa. Mamy otwartą darmową taśmę transportową, strefę Ski&Fun, a także bardzo dobre jedzenie. Po drodze można zaopatrzyć się w sprzęt, bo działa wypożyczalnia. Trwają ferie, więc serdecznie zapraszamy - zachęca burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.
 
 
Aktualnie pogoda i stosunkowo wysoka temperatura nie pozwalają należycie naśnieżyć całego stoku, ale działa wyciąg orczykowy, który pozwala skorzystać z jego łatwiejszej części.
 
- Właściwie od 6 stycznia nie mamy temperatur ujemnych, które pozwoliłby nam wyprodukować sztuczny śnieg, dlatego korzystamy z tego, co nam natura dała. Dysponujemy zatem 400-metrowym wyciągiem orczykowym, 70-metrową taśmą dla dzieciaków, strefą Ski&Fun, czyli torem przeszkód i jazdą rekreacyjna również dla dzieci. To jednak nie wszystko, bo mamy też miejsce, gdzie może przyjechać saneczkarze. Nie przeganiamy ich i udostępniamy miejsce przy dawnej nartostradzie, gdzie mogą korzystać z naszego stoku. Przygotowaliśmy także trasę pieszą na szczyt, więc nie trzeba grzęznąć w śniegu - wymienia Rafał Wiernicki, dyrektor OSiR w Boguszowie-Gorcach.
 
 
 
Zaawansowani narciarze z utęsknieniem czekają na otwarcie całego stoku, z którego słynie Góra Dzikowiec. Jak zapewnia dyrektor OSiR-u, ośrodek jest technicznie przygotowany, by naśnieżyć stok i uruchomić kanapę, jeśli tylko pozwoli na to pogoda.
 
- Jesteśmy już w połowie sezonu zimowego. Patrzymy w przyszłość z nadzieją, ale też realnie. Jeśli będą warunki, to będziemy śnieżyć. Dziś technicznie już nic nie stoi na przeszkodzie. Chciałbym rozwiać wszystkie wątpliwości, nasze urządzenia są w pełni sprawne i to tylko kwestia tego, by natura trochę nam pomogła - zapewnia Rafał Wiernicki.
 
 
Na ten moment Dzikowiec oferuje idealne warunki do nauki narciarstwa i szlifowania podstawowych umiejętności. Doskonale bawić się będą też bardziej zaawansowani narciarze, którzy szukają miejsca blisko Wałbrzycha, gdzie w dobrych warunkach można pojeździć rekreacyjnie, niekoniecznie wyczynowo. Obiekt jest otwarty od godziny 9:00 do 16:00, a także oferuje jazdę nocną od 18:00 do 21:00.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Daniel (10 lutego 2022 0:14)
Nigdy w zyciu. Polecam Czadrow Ski pare kilometrow od Kamiennej Gory. Super warunki,pieknie przygotowane trasy do wyboru co kto lubi,naprawde warto i ceny atrakcyjniejsze????
Sky (9 lutego 2022 13:54)
Jestem regularnie. Super miejsce dla rodziny. Polecam jedzonko w Chatce Vladka. Super
PanLach (9 lutego 2022 11:19)
Zaorać to badziewie i posadzić ziemniaki.
Zniesmaczony (9 lutego 2022 8:43)
Obudzili się, sezon otwiera się w grudniu jak w Czarnowie lub Przygórzu . Burmistrz zatrudniła nieroba, przyszły sezon zacznie w marcu. Jedną czwartą stoku przeznaczył na saneczki śmiechu warte. Nartomaniak trenuje na tyczkach w Czarnowie, kiedyś na Dzikowcu .
Mietek (9 lutego 2022 8:37)
Przyszła odwilż czas otworzyć wyciąg :) specjaliści jak Orpel w Jedlinie.
Adam (8 lutego 2022 22:55)
Super,szkoda tylko ze pod telefonem firmy Dzikowiec nic o tym nie wiedzą.

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   dzikowiec  |   narty  |   ferie  |   wyciąg  |  

Gość Dnia - Rafał Wiernicki

Filmowe podsumowanie Rajdu Kamyki (VIDEO)

Zaglądamy na Dzikowiec

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij