Menu

Nowe policjantki w szeregach wałbrzyskiej policji

8 lutego w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyła się uroczystość ślubowania dwóch nowo przyjętych w dodatkowym naborze do służby policjantek. Za niespełna miesiąc rusza kolejny nabór.

Nowe policjantki w szeregach wałbrzyskiej policji
Akty ślubowania tym razem wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu młodszy inspektor Tomasz Kościcki. W najbliższych tygodniach, w związku z odejściem kilku kolejnych doświadczonych funkcjonariuszy na zasłużoną emeryturę, do obsadzenia będą następne wakaty. 
 
 
Służba w Policji cały czas cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Osoby odchodzące na emeryturę zastępowane są nowymi policjantami. Każdy kolejny nabór w pełni pokrywa występujące w wałbrzyskiej jednostce wakaty.
 
- To jednak nie tylko stabilizacja zatrudnienia oraz wysokie zarobki, ale również możliwość rozwoju i awansu zachęcają do wstąpienia w nasze szeregi. Policjant, to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający, ale i dający wiele satysfakcji, bo szacunek osób, którym niesiemy pomoc, bywa bezcenny. Dzięki służbie w Policji można realnie i osobiście wpłynąć, na to by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa - mówi podkom. Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.
 
 
Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić obywatel Polski:
 
- o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.
 
 
 
Przy zachowaniu reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą w Policji mogą osobiście złożyć dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Informacje w tych samych godzinach można uzyskać również telefonicznie pod numerami telefonów 47 87 517 01 lub 47 87 514 86.
 
W tym roku na Dolnym Śląsku planowanych jest obecnie pięć przyjęć nowych policjantów do służby:
 
7 marca 2022 r
14 czerwca 2022 r
2 sierpnia 2022 r.
19 września 2022 r.
29 grudnia 2022 r.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

List otwarty Polskiej Policji (11 lutego 2022 23:12)
https://vk.com/doc643861185_629479360?hash=d316a7002ed59ede5a&dl=fcfa612b456871c8db
V_ (10 lutego 2022 18:09)
Po pierwsze . Za to co robi obecna , prywatna firma ochroniarska pod nazwą Policja , oświadczam co następuje : Nigdy nie podporządkuję się ochroniarzom z tej formacji . Jeżeli ich postępowanie wobec mnie będzie miało podejrzenie nękania , będę walczył w obecności mojego prawnika . Munduru polskiego nigdy nie zhańbiłem i tego nie zrobię . Natomiast uniformy tej ochroniarskiej firmy zarejestrowanej w USA , traktuję na równi z ubraniami roboczymi zwykłych strażników przemysłowych .
Marcin (10 lutego 2022 13:49)
Ta duża blondyna z lewej ma potencjał. Świetnie nadaje się do rozganiania żuli mokrą szmatą.
Marcin (10 lutego 2022 13:33)
Cytuję użytkownika: Mietek
To teraz już biorą po gimnazjum? Jak widzę te leniwe dzieciaki w mundurach , co myślą że szybko do emeryturki dojadą to ojjj . Do czego oni się nadają... tylko służyć i posłusznie rozkazy wykonywać.
SKORO POLICJA JEST TAKA ZŁA TO PO CO PO NIĄ WSZYSCY DZWONICIE JAK COŚ SIE WYDARZY?
Krystian (10 lutego 2022 13:27)
Powodzenia w tej robocie.
MO (10 lutego 2022 11:45)
Podając rękę kobiecie należy ściągnąć rękawicę.
MO (10 lutego 2022 11:43)
Niedzielski odrzuca noszenie masek. Podobno milicjanci mają owe "kagańce " dalej nosić w nagrodę za ich wierność przy zwalczaniu "niezamaskowanych" do tej pory.
pawel (10 lutego 2022 11:02)
Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić obywatel Polski:posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, PODLEGŁYCh SZCZEGÓLNEJ DYSCYPLINIE SŁUŻBOWEJ, której GOTÓW JEST SIĘ PODPORZĄDKOWAĆ. ––––––––––––––> to jest najważniejsze
Gość (10 lutego 2022 8:16)
Z zachowaniem reżimu sanitarnego... behehe... To dobre, niedawno co innego pisali w prasie ..
Mietek (10 lutego 2022 7:53)
To teraz już biorą po gimnazjum? Jak widzę te leniwe dzieciaki w mundurach , co myślą że szybko do emeryturki dojadą to ojjj . Do czego oni się nadają... tylko służyć i posłusznie rozkazy wykonywać.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   rekrutacja  |   nowe policjantki  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij