Menu

Policjanci publikują rozmowę z fałszywym pracownikiem banku

Policjanci  opublikowali nagranie rozmowy z oszustem, który podszywając się pod pracownika banku wymusza zainstalowanie aplikacji tzw. zdalnego pulpitu. W tym przypadku przestępca trafił na funkcjonariusza policji i nie doszło do oszustwa. 

Policjanci publikują rozmowę z fałszywym pracownikiem banku
Oszuści podszywający się pod pracowników banku zbierają żniwa. Pokrzywdzeni, dzięki tej metodzie, zostają pozbawieni czasem oszczędności całego życia. Złodzieje są bardzo wiarygodni, przez co czujność nawet ostrożnej na co dzień osoby, może zostać wyłączona. Dlatego też, ku przestrodze, policjanci publikują nagranie, na którym oszust dodzwonił się do funkcjonariusza.
 
Mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku, który udawał zaniepokojonego wykrytą przez bank podejrzaną transakcją na koncie swojej, jak miał nadzieję.. ofiary. Podał nawet dane osoby, która logowała się na koncie pokrzywdzonego (oczywiście zmyślone). Jednak człowiekiem który naprawdę chciał okraść rozmówcę była osoba po drugiej stronie słuchawki, podająca się za pracownika banku z „działu bezpieczeństwa”.
 
Oszust, jak słychać na nagraniu, w umiejętny sposób podaje rozmówcy instrukcję pobrania aplikacji na telefon, która ma oczyścić z wirusów jego zainfekowany komputer.

 

 

 

red

foto:ilustracyjne

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

demo (10 lutego 2022 6:16)
c***ek zajebany złodziej

Dodaj komentarz

policja  |   falszerstwo  |   bank  |   oszust  |   dochodzenie  |   interwencja  |   112  |   997  |   rozmowa  |   telefoniczna  |   ostrzezenie  |  

Wjechali w pieszych samochodem, jednego zaatakowali maczetą

Wypadek na Batorego - na chodniku potrąceni piesi

Konar przebił przednią szybę, kierowca cudem uniknął śmierci

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij