Menu

Głuszyckie SztukaFerie

Byli Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery, robili też sery. Dużo radości sprawiła geo-zabawa "Bursztynowe wariacje" - tak zimowe ferie spędziły dzieci z Głuszycy.
 
Głuszyckie SztukaFerie
Dzieci między innymi odwiedziły wałbrzyską Starą Kopalnię, gdzie uczestniczyły w warsztatach ceramicznych.  Po zajęciach spacerowały po industrialnych przestrzeniach.
 
Kolejny dzień przyniósł spotkanie z Olafem z „Krainy Lodu”, który stanowił dopełnienie zajęć sensoplastycznych, gier i zabaw. Uczestnicy zajęć mogli samodzielnie wykonać karmnik dla ptaków na równolegle prowadzonych warsztatach plastycznych.

Swoistym wehikułem czasu była wycieczka do wrocławskiego Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery, gdzie każdy mógł zagrać w gry komputerowe, w jakie grało się ponad 30 lat temu i spotykało się je w stacjonarnych i objazdowych salonach. 
 
 
Dzieci uczestniczyły w „Bursztynowych wariacjach", czyli geo-zabawie, która przybliżyła dzieciom magiczny czar wyjątkowej skamieniałej żywicy. Dzieci dowiedziały się, czym jest bursztyn, skąd się wziął i jakie są jego właściwości. Mogły też wykonać prace plastyczne, których podstawowym elementem był właśnie ten minerał.

Tego samego dnia warsztaty malarskie poprowadził także głuszycki malarz artysta Ryszard Berczyński.

Zimowe półkolonie zakończyły się wycieczką do „Zagrody Pasternak” i  na spotkaniem z lutomierskimi serami. 

Ferie zorganizowało Centrum Kultury - Miejska Bibliotek Publiczna w Głuszycy a  dofinansowane zostały z budżetu Gminy Głuszyca.adm
foto: UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Powrót głuszyckiej Ligi Lekkoatletcznej Szkół Podstawowych

Powrót Święta Włókiennika

Głuszycki Tydzień Bibliotek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij