Menu

BWA planuje 16 wystaw w tym roku

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA przeprowadziła się już do nowej siedziby w Starej Kopalni. Instytucja podzieliła się planami na ten rok. Czeka nas 16 wystaw w tym dwie bardzo duże, angażujące całą nową przestrzeń wystawienniczą.

BWA planuje 16 wystaw w tym roku
Formalna wyprowadzka BWA z Zamku Książ i przejęcie przestrzeni w Starej Kopalni miały miejsce 1 stycznia. Pierwszy wernisaż w swoim nowym "domu" galeria zorganizowała 28 stycznia. Obecnie w Centrum Ceramiki Unikatowej można oglądać prace artystów z ASP we Wrocławiu. Galeria Sztuki współczesnej gości obecnie prace fotograficzne Wojciecha Zawadzkiego i Jacka Ślusarczyka. Jest to preludium do zbliżającego się VI Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii organizowanego przez Wałbrzyski Klub Fotograficzny. Już w marcu czeka nas pierwsza z dwóch wystaw organizowanych z szerokim rozmachem.
 
- Pierwsza wystawa we współpracy z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia prezentować będzie kolekcję Waldemara Andzelma, który buduje ją od 1989 roku w oparciu o najważniejsze nazwiska sztuki współczesnej z Polski i ze świata. Ta wystawa zostanie zaprezentowana 25 marca w dwóch przestrzeniach wystawienniczych BWA oraz w tzw. Galerii Na Piętrze. Łącznie zajmie ona przestrzeń około 1000 metrów kwadratowych - mówi dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA Piotr Micek.
 
 
- Nad tą wystawą pracowaliśmy od dwóch lat i rzeczywiście będzie to wystawa bardzo prestiżowa, angażująca wszystkie nasze przestrzenie. Deklaruję też, że przy następnych takich wystawach będziemy chcieli również uczestniczyć i wspierać technicznie, merytorycznie i organizacyjnie - mówi dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik.
 
Wystawa będzie gościć w Wałbrzychu aż przez trzy miesiące. Po niej szykowana jest kolejna duża propozycja. Tym razem będą to dzieła z kolekcji Krzysztofa Musiała. Wystawa będzie miała dwie różnorodne odsłony - jedną w Starej Kopalni i drugą w Zamku Książ.
 
 
- Cieszę się, że, mimo że doszło do przeprowadzki, to jednak ta współpraca się nie kończy, a wręcz zaczyna na nowo, tylko na nieco innych zasadach. Wystawa rozpocznie się w lipcu, w najwyższym sezonie turystycznym. Przestrzeń, którą pozostawiło po sobie BWA, posłuży nam do rozszerzania naszej stałej ekspozycji, ale nie kończy się nasza współpraca, bo plany mamy rozpisane na kilka lat - zapewnia prezes Zamku Książ Anna Żabska.
 
 
Nad działalnością BWA czuwać będzie szerszy niż dotychczas zespół pracowników. Pojawiły się nowe osoby, a także do artystycznej drużyny dołączyli dotychczasowi pracownicy Centrum Ceramiki Unikatowej. Więcej szczegółów na temat nowej formuły działania WGS BWA, także w dotychczasowej siedzibie przy ul. Słowackiego, znajdziecie poniżej w transmisji z konferencji prasowej:
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

BWA  |   Stara Kopalnia  |   Zamek Książ  |   wystawy  |   sztuka  |  

Wszyscy zginiecie... Już niebawem ukaże się II część książki

Ogrody Światła już za miesiąc w Zamku Książ

Zabytkowymi autami po Dolnym Śląsku (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij