Menu

Kto przeszedł - ten wygrał

Lód, śnieg, błoto, strome podejścia, walka z bólem i zmęczeniem. O tym, że nie będzie lekko - wiadomo było od początku.Za nami 10-ta, jubileuszowa Sudecka Żyleta. Na starcie stanęło ponad 600 osób, nie wszystkim jednak udało się ukończyć marsz. 
 
Kto przeszedł - ten wygrał
Dokładnie 603 piechurów z całej Polski stanęło na starcie X Maratonu Pieszego „Sudecka Żyleta” w Głuszycy. Na pokonanie dystansu o długości ponad 55 km z prawie 3 tys.  metrami przewyższeń uczestnicy maratonu mieli 18 godzin. 
 
Niestety nie wszyscy zdołali pokonać wymagający dystans. Na mecie zameldowało się 447 piechurów.

W szczytowych partiach gór na trasie miejscami zalegała głęboka warstwa śniegu sięgająca nawet po kolana, oprócz tego wielokrotnie trzeba było pokonać oblodzone lub błotniste odcinki.

Na piechurów czekały cztery punkty kontrolne, m.in. przy Podziemnym Mieście Osówka oraz punkt żywieniowy na Kamykach w Głuszycy Górnej.  Niewątpliwą wartością dodaną była słoneczna pogoda w ciągu dnia i bezchmurne, rozgwieżdżone niebo w nocy, a przede wszystkim okazja do podziwiania wspaniałych widoków okolic Głuszycy ze szczytów Gór Kamiennych, Sowich i Wałbrzyskich.Choć maraton pozbawiony jest rywalizacji i nie liczony jest czas przejścia uczestników, wiele osób walczy o jak najlepszy wynik.
 
 

Pierwszą osobą, która zameldowała się na mecie maratonu o godzinie 17:19 był głuszyczanin Radosław Dobosz. Natomiast o godzinie 19:00 Agata Więckowiak, jako pierwsza kobieta, ukończyła 10 zimową edycję „Sudeckiej Żylety”.

Gratulacje należą się jednak wszystkim, którzy pojawili się na mecie. 

- Mamy ogromną nadzieję, że zobaczymy się z wieloma uczestnikami w kolejnej letniej edycji. Wielki szacunek także dla tych osób, które podjęły wyzwanie, ale z różnych powodów musiały zejść z trasy.  - mówi dyrektor Centrum Kultury - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, Sabina Jelewska. 

 

opr. pos
foto: użyczone UM Głuszyca (foto-adamczyk.pl)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jacek (23 lutego 2022 5:16)
Cytuję użytkownika: scc
będą żyć o 20 lat więcej hahahahahha sport to zdrowie hahahahahaha
Ty pewnie wolisz uwalić się jabolem za pięć złotych
Marek (22 lutego 2022 8:08)
Cytuję użytkownika: Jaro
Mi wyszlo 58 z haczykiem. Impreza super ale paznokcie do wymiany :). Do zobaczyska na letniej. Hej
jak się ma za małe buty to tak się kończy, następnym razem załóż o jeden rozmiar większe
scc (21 lutego 2022 20:09)
będą żyć o 20 lat więcej hahahahahha sport to zdrowie hahahahahaha
Jaro (21 lutego 2022 17:28)
Mi wyszlo 58 z haczykiem. Impreza super ale paznokcie do wymiany :). Do zobaczyska na letniej. Hej
JJJ (21 lutego 2022 13:07)
Cytuję użytkownika: Grześ
Czy tak czasami nie zakradł się mały błąd lub przejęzyczenie z tą różnicą przewyższeń? Gdzie w SudetACH mamy takie wzniesienia czy szczyty. Czy ta sobie koś zliczył, pierwsza górka 300 m, druga 200 m i potem dadał i wyszło 3000 metrów.
Jest to suma przewyższeń :)
misiek (21 lutego 2022 12:56)
Gratulacje dla wszystkich BRAWO
Grześ (21 lutego 2022 12:56)
Czy tak czasami nie zakradł się mały błąd lub przejęzyczenie z tą różnicą przewyższeń? Gdzie w SudetACH mamy takie wzniesienia czy szczyty. Czy ta sobie koś zliczył, pierwsza górka 300 m, druga 200 m i potem dadał i wyszło 3000 metrów.

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   Sudecka Żyleta  |   Maraton  |  

Dzień Dziecka w Głuszycy

Głuszyca: 190 miejsc w przedszkolu

Rowery i hulajnogi elektryczne: szybciej, dalej i łatwiej!

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij