Menu

Nowy radiowóz dla mieroszowskich policjantów

Gmina Mieroszów dofinansowała zakup radiowozu dla stacjonującej w gminie jednostki policji. Funkcjonariusze będą patrolować okolicę nową hybrydową Toyotą Corollą.
 
Nowy radiowóz dla mieroszowskich policjantów
To kolejny etap dobrej współpracy władz gminy z wałbrzyską policją. W październiku ubiegłego roku otwarto tu ponownie posterunek policji, a teraz wyposażono go w nowy radiowóz.
 
- Chciałbym podziękować przede wszystkim Radzie Miejskiej Mieroszowa, bo to ona zdecydowała, że znaleźliśmy 55 tysięcy złotych w naszym budżecie i dołożyliśmy się do środków rządowych. Dla mnie to ważne, bo poprawia się bezpieczeństwo w gminie Mieroszów, a był to jeden z priorytetów, jaki sygnalizowaliśmy podczas ostatnich wyborów - mówi burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.
 
 
- Bardzo fajnie się okazało, że zwycięzcą postępowania okazała się Toyota, która ma swoją fabrykę w powiecie wałbrzyskim, więc mamy pojazd, który w dużej części został wyprodukowany tutaj. Bardzo dziękuję za tą przychylność i mam nadzieję, że 2022 rok będzie równie hojny i bezpieczeństwo nadal będzie priorytetem dla władz i będziemy mogli liczyć na dalsze dofinansowania niezbędnych zakupów - mówi  nadkom. Krzysztof Lewandowski, Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu
 
 
Z nowego zakupu najbardziej cieszą się mieroszowscy policjanci, którym znacząco poprawi się komfort pracy na rzecz mieszkańców gminy.
 
 
- To narzędzie pracy będziemy wykorzystywać na co dzień. Samochód będzie służył wyłącznie posterunkowi policji w Mieroszowie. Naszym celem będzie dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców i ten radiowóz na pewno się temu przysłuży. Będziemy w stanie szybciej dotrzeć do lokalnej społeczności tam, gdzie potrzebna będzie pomoc - mówi podkom. Marcin Ziach, kierownik Posterunku Policji w Mieroszowie.
 
 
Koszt zakupu pojazdu wyniósł 105 100 zł, w tym 55 000 zł pochodzi z dotacji udzielonej przez gminę Mieroszów.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zdziwiony (22 lutego 2022 14:29)
Kiedyś posterunek lata całe był na Żeromskiego,w ramach oszczędności czy też bezmyślności zlikwidowano.Teraz widać jakie koszty trzeba ponieść,aby to przywrócić do stanu pierwotnego.Mieroszow ma wreszcie normalnego burmistrza
Wilku (22 lutego 2022 9:46)
Ksiądz już poświęcił?
Misiek (21 lutego 2022 23:00)
Żadna czesc w tej Toyocie nie pochodzi z Polski... PR maja słaby...
Felek (21 lutego 2022 22:15)
Cytuję użytkownika: PL
Cytuję użytkownika: Kryminalne zagadki
Niech się psuje. Jak najczęściej
Zwykly idiota .....ale i kretyn ...
A co znaczy PL?
PL (21 lutego 2022 21:34)
Cytuję użytkownika: Kryminalne zagadki
Niech się psuje. Jak najczęściej
Zwykly idiota .....ale i kretyn ...
J.J.J. (21 lutego 2022 18:44)
Może i zdrada małżeńska nie jest karna przez kodeks karny ale osoby które tej zdrady dokonują jakoś nie bardzo chcą się do niej przyznać.
Zbyszek Ruciński (21 lutego 2022 18:06)
Cytuję użytkownika: Csi
Cytuję użytkownika: Kryminalne zagadki
Niech się psuje. Jak najczęściej
Najlepiej wtedy kiedy będą mieli jechać ci na pomoc.^^
Ta oczywiście, przyjadą na pomoc. Oczywiście.
Csi (21 lutego 2022 17:31)
Cytuję użytkownika: Kryminalne zagadki
Niech się psuje. Jak najczęściej
Najlepiej wtedy kiedy będą mieli jechać ci na pomoc.^^
Kryminalne zagadki (21 lutego 2022 16:56)
Niech się psuje. Jak najczęściej

Dodaj komentarz

Mieroszów  |   policja  |   112  |   nowy radiowóz  |   dofinansowanie  |  

Miał ponad 4,2 promila. Wpadł podczas kradzieży

Pod wpływem alkoholu na hulajnodze - 1000 zł. mandatu

Znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi - rozpoczął się proces

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij