Menu

Radni odrzucili petycję ruchu antyszczepionkowego

Rada Miejska Wałbrzycha odrzuciła kontrowersyjną petycję, której autorzy domagali się między innymi zakazu szczepień.

Radni odrzucili petycję ruchu antyszczepionkowego
Przypominamy, że Fundacja im. Nikoli Tesli z Białegostoku domagała się od władz Wałbrzycha, by w mieście zakazano stosowania maseczek, zabroniono kierowania chorych na kwarantannę i zakazano stosowania szczepionek mRNA. Radni musieli zająć się petycją na ostatniej sesji.
 
Więcej na temat petycji przeczytacie TUTAJ.
 
Na początku sesji  radny Jerzy Langer złożył wniosek o wykreślenie tego punktu z obrad argumentując, że petycji nie złożyli mieszkańcy Wałbrzycha, a jej przedmiotem są sprawy, które nie leżą w kompetencji władz miasta. Przeciwny jej procedowaniu był także prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który rzadko zgadza się z opiniami radnego Langera z Prawa i Sprawiedliwości.
 
- Zdroworozsądkowe podejście nakazywałoby nie rozpatrywać tak szkodliwych petycji, ponieważ wywołują chaos informacyjny i zgadzam się, że jest to zaskakujące, że będziemy rozpatrywać tego typu wątpliwy intelektualnie projekt - mówił podczas sesji Roman Szełemej.
 
 
Niestety jak wyjaśniła Justyna Woźniak, radca prawny Urzędu Miejskiego, nie ma przepisu ograniczającego kto może złożyć petycję w dowolnej Radzie Miejskiej i jeśli dokument spełnia wymogi formalne, musi przejść pełną procedurę, zakończoną podjęciem stosownej uchwały.
 
Jak przekazał przewodniczący Komisji Skarg Wniosków i Petycji Krzysztof Kalinowski, petycja spełniła wymogi formalne, ale komisja zarekomendowała jej odrzucenie jako bezzasadnej, ponieważ jak już wcześniej wspomniano, adresatem tego typu postulatów nie powinna być Rada Miejska.
 
Ostatecznie radni bez zbędnych dyskusji zagłosowali za odrzuceniem tej petycji. Przeciwko odrzuceniu zagłosowało dwóch radnych - Mariusz Kalinowski i Marek Dolat, ale jak później tłumaczyli, pomylili się podczas głosowania.
 
plr
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mirka (22 lutego 2022 20:30)
Zwolniłabym tego nieroba z Boguszowa Gorc
Księgowy (22 lutego 2022 8:32)
Cytuję użytkownika: PRAWDA
A CO TO SIĘ NAGLE KUR.A STANĘŁO, ŻE WIRUS ZNIKNĄŁ??? SZOK!!! SZCZEPIONKI WAS ULECZYŁY :D GŁUPIM LUDEM NAJLEPIEJ SIĘ STERUJE :D SZCZEPTA SIĘ DALEJ :D
Taka jest mądrość etapu Partii. Tylko Schwab i Gates mogą ogłaszać koniec pandemii a nie jakieś fundacyjki z PL.Choć za moment radni powtórzą wszystko co jest w tej petycji jako prawdę objawioną przez ,,ekspertów i naukowców". Choć wiadomo że bliżej im do szamanów i guślarzy niż do nauki.
PRAWDA (21 lutego 2022 22:02)
A CO TO SIĘ NAGLE KUR.A STANĘŁO, ŻE WIRUS ZNIKNĄŁ??? SZOK!!! SZCZEPIONKI WAS ULECZYŁY :D GŁUPIM LUDEM NAJLEPIEJ SIĘ STERUJE :D SZCZEPTA SIĘ DALEJ :D
Ciasna Lola (21 lutego 2022 19:17)
Cytuję użytkownika: pawel
→→→→→→→> Fundacja im. Nikoli Tesli z Białegostoku →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> każda fizyczna osoba może zarejestrować fundacje i wysyłać pisma gdziekolwiek chce , jednak nie każda rada miasta rozpatruje takie pisma i informuje o tym media eskimoskie ............. jeden z wielu szczytów żenady wałbrzyskich samorządowców .................
W punkt argumentacja... Brawo :-)
STI (21 lutego 2022 17:31)
Cytuję użytkownika: Staruch
Izrael właśnie ogłosił ze wpuszcza niezaszczepione osoby na urlop. Czyli jednak się dało?
Cytat Money.pl 21.02.22 :"Czeka nas kolejna pandemia — powiedział podczas konferencji w Monachium Bill Gates. Jak zaznaczył, tym razem winowajcą będzie zupełnie inny patogen. W kontekście koronawirusa zastrzegł, że w wielu przypadkach to nie szczepionki, a sam wirus przyczynił się do zbudowania odporności." Nawet sponsorzy tego covidowego cyrku wycofują się rakiem, myśląc że rozejdzie się po kościach...szykując grunt dla kolejnej ściemy dla ciemnego ludu tzw.nowoczesnych,oświeconych...
Staruch (21 lutego 2022 16:51)
Izrael właśnie ogłosił ze wpuszcza niezaszczepione osoby na urlop. Czyli jednak się dało?
pawel (21 lutego 2022 16:21)
→→→→→→→> Radni odrzucili petycję ruchu antyszczepionkowego →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> tzn. ruch dwóch osób którzy tworzą tą fundację BUEHEHEHEHEHEHEHEHE prawdziwa siła i moc BUEHEHEHEHEHE
pawel (21 lutego 2022 16:14)
→→→→→→→> Zdroworozsądkowe podejście nakazywałoby nie rozpatrywać tak szkodliwych petycji - mówił podczas sesji Roman Szełemej →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> nie tyle szkodliwej co nie pozostającej w kompetencjach rady miasta , podobnie nie należy rozpatrywać szkodliwych projektów uchwał jak np. "Wałbrzych chce by szczepienia przeciw COVID-19 były obowiązkowe dla mieszkańców i pracowników przebywających w mieście. Projekt uchwały w tej sprawie podjęła dziś Rada Miejska. Projekt zaprezentował podczas sesji prezydent Roman Szełemej." ––––––––––––––> człowiek z doktoratem ,prezydent , lekarz składa rekomenduje takie projekty ??? Przecież wie że to nie jest prawnie możliwe do przeprowadzenia na szczeblach władzy lokalnej ale mimo to zacheca do głosowania za takim projektem ...........to dopiero szkodliwa działalność ośmieszająca prawników wałbrzyskiego ratusza i wszystkich radnych biorących udział w tym szopce
Marionetkowa rada (21 lutego 2022 16:10)
5 minut pierdzenia w stołek zamiast od razu odrzucić kolejną bzdurę identyczną z szelemejowych stop plastikiem i przymusem szczepienia.Ale lepiej wpaść na chwilę do ratusza, odlać się w kiblu i zgarnąć należną dietę.
pawel (21 lutego 2022 16:07)
→→→→→→→>Niestety jak wyjaśniła Justyna Woźniak, radca prawny Urzędu Miejskiego, nie ma przepisu ograniczającego kto może złożyć petycję w dowolnej Radzie Miejskiej i jeśli dokument spełnia wymogi formalne, musi przejść pełną procedurę, zakończoną podjęciem stosownej uchwały. →·→·→·→·→·→·→·→·→·→·→·> ale chyba nie o każdej takiej uchwale informuje się media ogólnopolskie czy nawet lokalne , widocznie komuś zależało na tym by to się poniosło w świat
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

koronawirus  |   petycja  |   szczepienia  |   maseczki  |   kwarantanna  |   antyszczepionkowcy  |   teorie spiskowe  |   rada miejska  |  

Grypa w natarciu, rekordowo niska liczba szczepień

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij