Menu

Remonty drogowe w dzielnicy Biały Kamień

Drobne prace remontowe wałbrzyskich dróg realizowane są w wielu częściach miasta. Sprawdzamy, co w ostatnim czasie udało się zrobić w dzielnicy Biały Kamień, gdzie prowadzone są obecnie prace i jakie są plany na najbliższą przyszłość.

Remonty drogowe w dzielnicy Biały Kamień
Niedawno zakończył się remont chodnika przy ul. Wolności. Mieszkańcy długo zabiegali o doprowadzenie go do porządku.
 
- Nie było tu chodnika, tylko same kamienie. Studzienki kanalizacyjne wystawały i ludzie się o nie zahaczali. Dzięki moim pismom i interwencjom pana radnego Nowaka mamy piękny chodnik razem z wejściami do wszystkich bram - mówi Henryka, mieszkanka dzielnicy Biały Kamień.
 
 
- Po czterech latach starań chodnik na ul. Wolności został zakończony. Wiem, że chciałoby się tu i teraz zrobić wszystkie ulice, ale cieszę się, że chociaż idzie to fragmentowo i dzielnica Biały Kamień się zmienia - mówi radny Ryszard Nowak, przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów.
 
Obecnie prowadzone są prace na ul. Piaskowej. Ulica ta remontowana jest małymi krokami od wielu miesięcy. Mieszkańcy wciąż pytają, kiedy wyremontowana zostanie cała droga prowadząca do cmentarza.
 
- Ona będzie dokończona do 2024 roku. Do tego czasu cała ul. Piaskowa zostanie wyremontowana. W tej chwili przy sprzyjającej aurze trwają prace chodnikowe - odpowiada Ryszard Nowak.
 
 
 
Radny otrzymał także pismo z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta potwierdzające, że w tym roku wyremontowana zostanie w całości ul. 3 Maja razem z chodnikami.
 
- Jest to droga wewnętrzna, ale bardzo ważna, bo znajdują się tam ogrody działkowe, do których przyjeżdżają mieszkańcy z całego miasta. Ta droga nie była naprawiana od 35 lat - przypomina Nowak.
 
 
Potrzebnych remontów jest w tej dzielnicy o wiele więcej. W kiepskim stanie są m.in. ul. Ludowa, Dubois, Reja czy Bema. Jak zapewnia Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, znane mu są w pełni potrzeby remontowe w całym mieście i sukcesywnie będzie podejmował decyzję o naprawach poszczególnych ulic, ale nie wszystko da się zrobić od razu.
 
- Tak jak ulica Bema to czeka mniej więcej sto ulic lokalnych. Sukcesywnie staramy się je remontować, biorąc przede wszystkim pod uwagę natężenie ruchu, kondycję tych ulic i powiązanie tego z remontem instalacji podziemnych. To powoduje, że niektóre ulice muszą poczekać, bo gazownia na przykład określa w swoim planie remont za dwa lata, albo w ogóle nie podaje terminu - twierdzi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Prezydent przypomniał o zrealizowanych dotychczas inwestycjach w dzielnicy Biały Kamień. Wyremontowano m.in. część wspomnianej już ul. Piaskowej, Brygady Górniczej, a także kosztem 1,2 mln zł w 2020 roku przeprowadzono kompleksowy remont ul. Ratuszowej.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tyl (24 kwietnia 2022 12:11)
Cytuję użytkownika: MARIA
UL.LUDOWA TYLKO DLA RAJDOWCÓW BO TRZEBA NAPRAWDĘ MIEĆ TALENT ABY NIĄ PRZEJECHAĆ.CHODNIK NATOMIAST TYLKO Z JEDNEJ STRONY W OPLAKANYM STANIE.
Na ul Ludowej w stronę Andersa jest pobocze,które od zeszłego roku zarośnięte trawa,badylami i odpadami.Nikt tego nie sprząta.Sprzatajacy twierdzą,ze to do nich nie należy.Może ktoś w końcu to oczyścić,by można z tego pobocza korzystać,
goscn (27 lutego 2022 20:07)
ludobujca putin przyjdze to wyremontine a moze jeszcze przyjaciol zolnieza od malych numerow od 1 do6 tam juz sodoma gomora gozej jak na marsie
Stefan (27 lutego 2022 11:21)
Panie Nowak brygady górniczej robi Pan już 3lata i jeszcze nie jest skończona a jeśli chce się pan chwalić tym co dokonał to jak w PRL od frontu elegancko a od dupy strony syf ,tak Pan działa jak taki znany Edward tylko w prasie itv a durny mieszkaniec to łyka jak to dzięki radnemu wszystko się zmienia
MARIA (25 lutego 2022 18:18)
UL.LUDOWA TYLKO DLA RAJDOWCÓW BO TRZEBA NAPRAWDĘ MIEĆ TALENT ABY NIĄ PRZEJECHAĆ.CHODNIK NATOMIAST TYLKO Z JEDNEJ STRONY W OPLAKANYM STANIE.
Minio (25 lutego 2022 16:12)
Cytuję użytkownika: Heniek
Cytuję użytkownika: Jaro
;Szczególnie; pięknie wygląda ten chodnik obok kościoła.nieprawdaż?i poświęcony był.
Czekają na ciebie,żebyś przeciął wstęgę!
Tępak jesteś i tyle w tym temacie.
Heniek (25 lutego 2022 8:31)
Cytuję użytkownika: Jaro
;Szczególnie; pięknie wygląda ten chodnik obok kościoła.nieprawdaż?i poświęcony był.
Czekają na ciebie,żebyś przeciął wstęgę!
Jaro (25 lutego 2022 7:18)
;Szczególnie; pięknie wygląda ten chodnik obok kościoła.nieprawdaż?i poświęcony był.

Dodaj komentarz

Biały Kamień  |   remonty  |   drogi  |   chodniki  |   zdkium  |  

Mikołaj przyleciał do Aqua Zdroju i rozdał 300 paczek

Mikołajki w Aqua Zdroju (FOTO)

Nie przyjechał autobus? Piszcie do ZDKiUM

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij