Menu

Obwodnica gotowa w czerwcu?

Największe opóźnienia na budowie Obwodnicy Europejki są w rejonie ul. Kolejowej i Reja. Jest szansa na wcześniejsze otwarcie ul. Wysockiego. Najnowsze deklaracje Prezydenta Wałbrzycha co do terminu zakończenia całej inwestycji to przełom maja i czerwca tego roku.

Obwodnica gotowa w czerwcu?
- Wiele zależy od pogody. Prognozy są raczej korzystne, to znaczy zimy jako takiej nie będzie. Ostatnie prace nabierają tempa. Mówię o ul. Reja i Placu Grunwaldzkiego. To są dwie ostatnie, krytyczne lokalizacje. Zakładam, że do końca maja, do czerwca prace powinny zostać zakończone i rozpocznie się okres odbiorów. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt długi. Ciągle jestem optymistą, choć wiele zależy od warunków pogodowych. Liczymy, że marzec będzie już typowo wiosenny - twierdzi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Wielu kierowców pyta, czy jest szansa na otwarcie ul. Wysockiego przed zakończeniem budowy obwodnicy. Obecnie mogą tamtędy przejeżdżać wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej, a pozostali kierowcy są zmuszeni korzystać z objazdów.
 
- Myślę, że ulicę Wysockiego otworzymy wcześniej. Wprawdzie jest to element obwodnicy, ale nie zasadniczy. Najważniejszym elementem jest droga od Ronda Tesco do ul. Kolejowej, jako śródmiejska droga ekspresowa w Wałbrzychu - dodaje Roman Szełemej.
 
 
 
Według informacji udostępnianych przez generalnego wykonawcę inwestycja jest ukończona w prawie 95%. Najbardziej zaawansowany jest odcinek wałbrzyski za szpitalem im. Sokołowskiego do Węzła Żeromskiego (98,5%). Najwięcej do zrobienia pozostało w okolicy Węzła Reja, gdzie stan prac szacuje się na 85%.
 
 
plr
foto: FB Budimex - Budowa obwodnicy Wałbrzycha
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

DBA (1 marca 2022 13:12)
Po prostu nie ma szans. Zamiast zimy, szybu Gustaw i Lisiej sztolni obiektywnym czynnikiem zakończenia inwestycji w grudniu 2022 będzie wojna na Ukrainie
piotr (28 lutego 2022 17:27)
Ekrany pozakładali, ale pseudo ronda na Piaskowej to nie chciało im się dokończyć
Krzysztof (28 lutego 2022 16:33)
Ludzie nie oszukujemy się ta firma ma o wiele większe inwestycje do zrealizowania np.eska Bolków a teraz budują plotek na granicy białoruskiej . Ludzi brak , bo jak przejeżdżam kilka razy w tygodniu koło pl. Grunwaldzkiego to widzę kilku ludzi i jakiś mizerny sprzęt,tak więc do siego roku. Pozdrawiam 333
Krzysztof (28 lutego 2022 16:33)
Ludzie nie oszukujemy się ta firma ma o wiele większe inwestycje do zrealizowania np.eska Bolków a teraz budują plotek na granicy białoruskiej . Ludzi brak , bo jak przejeżdżam kilka razy w tygodniu koło pl. Grunwaldzkiego to widzę kilku ludzi i jakiś mizerny sprzęt,tak więc do siego roku. Pozdrawiam 333
Greg (27 lutego 2022 22:43)
Umowę na remont 1maja podpisali 3 lata temu i już są na ostatniej prostej
olo (27 lutego 2022 18:31)
a wrocławską od mostu do piaskowej jazda jak po stole super i gitara.
Genadij (27 lutego 2022 17:22)
Car powiedział to tak budiet.
Genadij (27 lutego 2022 17:22)
Car powiedział to tak budiet.
Gosc (27 lutego 2022 14:55)
Tam roboty jeszcze jest na dobre pol roku jak nie wiecej. Proponuje Romanowi isc na spacer od ronda do placu grunwaldzkiego bo chyba sie chlop odkleił od rzeczywistosci.
kierowca (27 lutego 2022 12:54)
Niech sobie ten ratuszowy pajac i megaloman opowiada te bajki swojej wiernopoddańczej sekcie,oni uwierzą w każde kłamstwo które wypowiada ich bóg.Obwodnica nie będzie gotowa nawet na koniec roku i wystarczy się przyjrzeć na kolejne etapy aby zobaczyć ile jest jeszcze do zrobienia zarówno od strony ronda na Podzamczu a o Śródmieściu to już nawet pisać nie chcę bo tam burdel na kołach.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

obwodnica  |   europejka  |   budimex  |   roman szełemej  |  

Wabrzych: bezpłatne autobusy na Marsz Miliona Serc do Warszawy

Zbierają podpisy pod listami Koalicji Obywatelskiej

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Boguszowa

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij