Menu

Świdnica wspiera Ukraińców

Mieszkańcy Świdnicy zademonstrowali swoje poparcie dla Ukrainy. Władze miasta zadeklarowały pomoc i solidarność z Ukraińcami. Ma to związek z atakiem, którego dokonała dzisiaj Rosja. 

Świdnica wspiera Ukraińców

- Proszę Państwa, na terenie naszego miasta przebywa kilka tysięcy obywateli Ukrainy. Wiemy, że dzisiaj martwią się o swoich bliskich: swoje żony, mężów i rodziców. Jesteśmy tego dnia i przez wszystkie kolejne razem z nimi, choćby poprzez takie symboliczne gesty jak to spotkanie, jak te wstążeczki, które mamy przypięte do naszych płaszczy, ale za chwilę będzie potrzebna im bardzo konkretna pomoc. Jesteśmy od kilku dni w  kontakcie z Iwano-Frankowskiem - naszym partnerskim miastem, wysłaliśmy także zapytania do Niżyna, czy jest im potrzebna jakaś pomoc. Będziemy tę pomoc z innymi partnerskimi miastami konsekwentnie realizować. Musimy być też przygotowani na przyjęcie rodzin tych, którzy u nas mieszkają, pracują, a także innych osób, które być może będą u nasz szukały schronienia. Będziemy się do tego przygotowywać instytucjonalnie, ale też apelować do wszystkich ludzi dobrego serca o te formy pomocy, których udzielić mogą. Strona ukraińska deklaruje odbiór naszych darów przy samej granicy, co bardzo nam już upraszcza kwestię organizacji transportu.


O wszystkich formach pomocy które organizujemy jako miasto będziemy na bieżąco informować przez wszystkie możliwe przekazy, a ja bardzo gorąco apeluje o życzliwość w stosunku do wszystkich osób pochodzenia ukraińskiego, które widujecie na co dzień; które są waszymi kolegami, koleżankami z pracy. Bardzo państwa też proszę o zwrócenie uwagi na inną rzecz - w naszym mieście mieszkają Rosjanie. Nie są to zwolennicy Putina. Są dzisiaj po naszej stronie, potępiają to co wydarzyło się poprzedniej nocy oraz to, co działo się na przestrzeni ostatnich lat. wyjechali z Rosji właśnie dlatego, że nie zgadzali się z tym. - mówiła na świdnickim rynku prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

 

 

 

 

red

foto: WTV

redakcja@walbrzych24.com

wojna  |   ukraina  |   walbrzych  |   rosja  |   wiec  |   poparcie  |   moskal  |   slaniewska  |  

Wałbrzyskie pięściarki, jak bracia Kliczko. Nie walczyły, bo...

Wałbrzyski skarb: Jest pomysł na ''drzwi do Waldenburga''

Nullizmatyk pyta ''Czy Warto Było'' - nowy singiel z Zabójcy Królowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij