Menu

Komputery dla dzieciaków

– Dobra wiadomość dla dzieci i wnuków osób, które pracowały w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Wszyscy, którzy złożyli wnioski o bezpłatne komputery, otrzymają sprzęt w najbliższym czasie – mówi Adam Hausman, wójt gminy Walim.


 
Komputery dla dzieciaków
W Gminie Walim złożono 17 wniosków o bezpłatne komputery. Wszystkie zostały zaakceptowane. Całkowity Koszt projektu to prawie 50 tys. zł (17 komputerów + ubezpieczenie).
 
Gmina Walim przystąpiła do rządowego projektu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. Celem projektu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, a jednym z nich jest nauka zdalna na terenach popegeerowskich. Ujawniła ona deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu, co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci.
 
 
adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Walim (28 lutego 2022 21:46)
Pare lat temu była dotacja dla biednych dzieci na komputer i internet i co został masz gdzie można by było wykorzystać i internet by był za pare groszy
ariusz96 (26 lutego 2022 15:35)
To tylko około 3000 niezły wypas
Mariusz (25 lutego 2022 15:24)
Z niemiecką klawiaturą ? Fuj !!!

Dodaj komentarz

Walim  |   komputer  |  

Droga do jeziora w remoncie

Śmieci z Walimia, Głuszycy i Szczawna-Zdroju trafią do Wałbrzycha

Wałbrzych przejmie odpady od okolicznych gmin

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij