Menu

Zamiast zająć się mieszkaniem babci wolał je okraść

Miał opiekować się mieszkaniem babci. Zamiast tego wyniósł z niego wartościowe przedmioty i włamał się na konto kobiety. 
Zamiast zająć się mieszkaniem babci wolał je okraść
Przez dłuższy czas okradał własną babcię. Młody mężczyzna pod jej nieobecność miał opiekować się mieszkaniem kobiety. Zamiast tego wyniósł z niego różnego rodzaju wartościowe przedmioty, a następnie je sprzedał
 
Straty oszacowane zostały na kwotę około tysiąca złotych. Dodatkowo podstępem zdobył hasło do bankowości elektronicznej seniorki i trzykrotnie, przy użyciu aplikacji blik, wypłacił gotówkę w łącznej kwocie 450 złotych. Teraz wnuczek, który okazał się złodziejem, może trafić za kraty więzienia na 10 lat.
 
Wałbrzyszanin na przestrzeni ostatnich miesięcy wyniósł z mieszkania przy ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu telewizor, przedłużacz, wiertarkę, dekoder telewizyjny, prostownik oraz mikrofalówkę, a następnie większość sprzętu sprzedał przypadkowym osobom. Policjanci podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania na Podzamczu odnaleźli skradziony dekoder.
 
 
Policjanci  udowodnili mężczyźnie, że trzykrotnie dokonał kradzieży z włamaniem na konto bankowe, po tym jak nielegalnie wszedł w posiadanie haseł dostępowych do profilu babci w bankowości elektronicznej jednego z banków.
 
19-latek przyznał się do winy  i złożył wyjaśnienia. O losie młodocianego przestępcy zadecyduje teraz sąd. Grozi mu  10 lat więzienia. 
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Obiektywny (26 lutego 2022 17:03)
To POczątkujący kandydat na członka PO.
Staruch (26 lutego 2022 9:20)
Rodzice pewnie dumni z syna...

Dodaj komentarz

policja  |   walbrzych  |   kradziez  |   mieszkanie  |   babcia  |   112  |   997  |   zlodziej  |  

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij