Menu

Pracownicy Porcelany wysyłani na przymusowe urlopy

Pracownicy Porcelany Krzysztof, jak informują  - zostali wysłani na przymusowe urlopy. Martwią się, że nie zostanie im nic na wakacje. Jako przyczynę wysłania ich na urlop  podają brak umowy zakładu z gazownią. Dyrekcja milczy i nie odbiera telefonów. 

Pracownicy Porcelany wysyłani na przymusowe urlopy
Pracownicy mają wrócić do pracy od 1 marca.
 
- Tak nie powinno być! Powinniśmy mieć jakieś postojowe.Nie z naszej winy nie chodziliśmy do pracy. - informuje jeden z pracowników.
 
Ostatni raz, niektórzy  pracownicy byli w pracy 31 grudnia. 
 
- Mieliśmy wrócić 10 stycznia. Dzień przez Świętem Trzech Króli dostaliśmy wiadomość, że kolejny tydzień stoimy i może wrócimy 17 stycznia. Później co piątek były takie wiadomości. Od 1 lutego wróciła część załogi. Na moim, początkowym dziale do dzisiejszego dnia ludzie stoją. Tych, którym skończyły się urlopy gdzieś upychają na inne działy. - informuje pracownik 
 
 
Pracownicy są oburzeni faktem, że nikt z nimi nie rozmawiał i nie pytał o zgodę.  
 
- Na początku roku miałem 31 dni urlopu. Teraz nie mam nic. W kodeksie pracy jest napisane, że pracownik ma prawo do 14 dni urlopu ciągiem. Skąd my to weźmiemy? Postój jest nie z naszej winy. Z tego co wiem nie podpisali umowy z gazownią i nie było gazu, a piece są na gaz. - informuje pracownik
 
Próbowaliśmy skontaktować się z dyrekcją. Mimo wielu telefonów – dyrektor odebrał raz i powiedział, że nie ma czasu i oddzwoni. Nie oddzwonił, a później nie odbierał od nas telefonów. 
 
red
foto: google
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jareczek (3 marca 2022 4:52)
Wkrotce KC PiS uchwali o 3 w nocy ustawe o obowiazkowym uzyciu talerzy jednorazowych w ramach walki z zanieczyszczeniem srodowiska.Talerze beda z makulatury.
byly (2 marca 2022 9:41)
Bardzi dobrze te ich wyroby to gownognioty
mieciu (1 marca 2022 22:38)
na strefie też wysyłają "dobrowolnie" na urlop. juz w lutym min. 2 dni. pracodawcy się schodzą z nadwyżkami by w tabelkach ładnie wyglądało.
PREZYDENT TO DEBIL (1 marca 2022 13:20)
ZMIEN PIEC NA GAZOWY, WEZ KREDYT WE FRANCKACH, OSZCZEDZAJ NA ZLOCIE W AMBER GOLD, ODKLADAJ NA EMERYTURE W OFE. A PO-JEBY WIECZNIE DALEJ ZDZIWIONE?
Jop twoja mac (1 marca 2022 11:41)
Cytuję użytkownika: Normalny Wałbrzyszanin
Cytuję użytkownika: Jop twoja mac
Sondaż z wczoraj : PiS - 43%. KO - 18%. P50 - 9%. Lewica - 7%. Konfa - 5%. PSL - 3%. Ktos chce wcześniejszych wyborów. Kto?
Ten sondaż to sobie możesz , wiesz gdzie ? Sprawdż rzeczywiste sondaże z niezależnych sondażowni to sie zdiwisz .
Ale to tajny sondaz IBRIS dla niemieckiego Onetu. To niewiarygodny? Jakie sa bardziej wiarygodne? z TVN?
Normalny Wałbrzyszanin (1 marca 2022 11:24)
Cytuję użytkownika: Jop twoja mac
Sondaż z wczoraj : PiS - 43%. KO - 18%. P50 - 9%. Lewica - 7%. Konfa - 5%. PSL - 3%. Ktos chce wcześniejszych wyborów. Kto?
Ten sondaż to sobie możesz , wiesz gdzie ? Sprawdż rzeczywiste sondaże z niezależnych sondażowni to sie zdiwisz .
Jop twoja mac (1 marca 2022 7:11)
Sondaż z wczoraj : PiS - 43%. KO - 18%. P50 - 9%. Lewica - 7%. Konfa - 5%. PSL - 3%. Ktos chce wcześniejszych wyborów. Kto?
Kenny (28 lutego 2022 17:22)
To już po fabryce "Krzysztof"
Marlena (28 lutego 2022 1:00)
Jakie wakacje?Do roboty a wakacje to na emeryturze bedziecie miec.W glowkach sie poprzewracalo.
Księgowy (27 lutego 2022 21:25)
Polska została jak zwykle z ręką w nocniku.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

porcelana  |   krzysztof  |   walbrzych  |   urlopy  |   pracownicy  |   interwencja  |  

Dobry występ Rambo na Gromdzie

Co najcześciej zgłaszają wałbrzyszanie policji?

Minął rok od znaleziska. ''Skarb'' wrócił do Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij