Menu

Ponad stu uchodźców z Ukrainy trafiło do Wałbrzycha

- Szykujemy się na większą liczbę uchodźców w naszym mieście. - mówił prezydent Wałbrzycha.  Około 100 osób jest już w Wałbrzychu.

Ponad stu uchodźców z Ukrainy trafiło do Wałbrzycha

- Szanowni Państwo, za nami bardzo pracowita niedziela. Do teraz do naszego miasta dotarło ponad 100 osób z Ukrainy. W znacznej części trafiają oni do znajomych lub bliskich, ale są też rodziny, którymi zaopiekowało się miasto. - informuje prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

W wielu punktach miasta przyjmowane są dary dla Ukraińców. Potrzebna jest żywność, koce, środki higieniczne i wiele innych. Potrzebne rzeczy można zostawiać m.in w MOPSIE, RWS Śródmieście i Ratuszu.

 

- Tych darów są dziesiątki ton. Jeden samochód już pojechał w kierunku wschodniej granicy. Następne będą jechały jutro i w następnych dniach. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

Jest plan, by dary były zbierane w szkołach. Dzieci mogłyby przynosić je do placówek z domu. 

 

 

- Przede wszystkim są potrzebne środki opatrunkowe, apteczki, bandaże, środki ochrony osobistej, ubrania dla dzieci. Chcemy by rzeczy były w dobrym stanie. Albo nowe, albo praktycznie nowe. Towary spożywcze z długim terminem spożycia.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

 

red

foto: fb

redakcja@walbrzych24.com

uchodzcy  |   walbrzych  |   szelemej  |   prezydent  |   ukraina  |   wojna  |   rosja  |  

11 ton pomocy humanitarnej dla hospicjum we Lwowie

Podzamcze: Budowa skateparku ma rozpocząć się w tym roku

Podzamcze: Wyburzą szkołę nr 21. W tym roku będzie projekt nowego...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij