Menu

Zakończył się VI Wałbrzyski Weekend Fotografii

W przestrzeniach Starej Kopalni możemy oglądać dwie wystawy. Prace Wojciecha Zawadzkiego i Jacka Ślusarczyka zostały wyeksponowane w ramach VI Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii. Został on zorganizowany przez Wałbrzyską Galerię Sztuki BWA oraz Wałbrzyski Klub Fotograficzny. 
 
Zakończył się VI Wałbrzyski Weekend Fotografii
- Mamy dzisiaj trzeci dzień Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii. Zawsze ostatni dzień, czyli niedziela jest dniem, kiedy pokazujemy gwiazdy. Osoby o uznanych nazwiskach i dużym dorobku. Są to osoby ważne dla naszego środowiska, ale też dla Polski. - mówi współorganizator wydarzenia, Jarosław Michalak.
 
Czy coś łączy obie wystawy?
 
- Wystawy nie są połączone tematycznie. Nie ma takiej idei, by te wystawy mocno łączyć. Natomiast jest pewna przewodnia myśl tegorocznego Weekendu Fotografii. Jest zrealizowany pod hasłem „Rewiry”. Hasło dotyczy przestrzeni w duszach i serach artystów, które powoduje, że są owładnięci pewną, wielką potrzebą rejestracji wąskiej przestrzeni świata.  Jacek Ślusarczyk pokazuje wystawę „Drzewa Moje”. Wystawa Wojtka Zawadzkiego nazywa się „W stronę moich Ameryk”. -  mówi współorganizator wydarzenia, Jarosław Michalak.
 
Zaprosił mnie Jarek Michalak. Jestem mu wdzięczny. Co roku powstaje taki cykl. Uważam, że robi świetną inicjatywę. Jest to wielka popularyzacja fotografii. Jest to świetny pomysł i jestem zadowolony, że mogę w nim uczestniczyć. - mówi fotograf, Jacek Ślusarczyk.
 
Jacek Ślusarczyk zaprezentował wystawę „Drzewa Moje” 
 
- Wytłumaczenie dlaczego drzewa jest w tekście mojego przyjaciela do katalogu. Myślę, że jest to cała wykładnia filozofii tych fotografii. Zachęcam do przeczytania. Dlaczego drzewa? Bo są wszędzie... Zawsze były i zawsze, pewnie będą. Są kopalnią różnych tematów i skojarzeń. - mówi fotograf, Jacek Ślusarczyk.
 
Fotografie są zrobione techniką analogową. 
 
 
- W zasadzie, wszystko jest w niej magiczne.  Żadna fotografia nie jest idealnie taka, jakbyśmy ją widzieli na początku. Kwestia pewnej niespodzianki i tego, że nie robi tego za nas maszyna, tylko my.  - mówi fotograf, Jacek Ślusarczyk.
 
Druga wystawa to „W stronę moich Ameryk” Wojciecha Zawadzkiego. 
 
- Jesteśmy na wystawie o tytule „W stronę moich Ameryk”. Jak mówił mój ojciec – tytuł jest nieprzetłumaczalny. Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza to fotografie z Jeleniej Góry, a druga to zdjęcia z Wałbrzycha. Jestem zaszczycony, że te fotografie w takiej, a nie innej okoliczności galeryjnej teraz istnieją. - mówi syn Wojciecha Zawadzkiego, Jan Zawadzki. 
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

bwa  |   zawadzki  |   wystawa  |   biuro  |   wystaw  |   artystycznych  |  

Wernisaż wystawy Reinera Marii Matysika. Takiej wystawy nie...

Zostań Żywym pomnikiem Wałbrzycha

Policjantka z pędzlem w ręku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij