Menu

Wałbrzych zrywa umowę partnerską z rosyjską Tułą

Wałbrzych zrywa umowę partnerską z rosyjskim miastem Tuła. Ma mieć to charakter symboliczny - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

Wałbrzych zrywa umowę partnerską z rosyjską Tułą

- Podjąłem decyzję o wypowiedzeniu umowy o partnerstwie z Tułą. Współpracę realizowaliśmy od wielu lat z różnym natężeniem. Uważam, że to ma charakter – zarówno praktyczny, jak i symboliczny. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

Miasta partnerskie Wałbrzycha

 

Miasto Kraj Data podpisania umowy
 
Gżira Malta 12 listopada 2000
Foggia Włochy 14 stycznia 1998
Vannes Francja 2 października 2001
Hradec Králové Czechy 6 listopada 1991
 
 
Freiberg Niemcy 26 czerwca 1991
Tuła Rosja 30 września 1991
Dniepr Ukraina 4 czerwca
Borysław Ukraina 27 lutego 2009
Jastarnia Polska 9 maja 1997
Pszczyna Polska 23 maja 2014
Cape Breton Kanada 11 stycznia 2019

 

red

foto: ilustracyjne

redakcja@walbrzych24.com

walbrzych  |   miasto umowa  |   tula  |   miasto  |   partnerskie  |   wojna  |   ukraina  |   rosja  |  

Podzamcze: Fontanna już działa

Najpiękniejsza trasa kolejowa na Dolnym Śląsku?

Wałbrzyski Rap: Tszelu ''Tank Top''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij