Menu

Trwa zbiórka darów dla uchodźców

Dary dla uchodźców z Ukrainy można przynosić do Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy oraz do budynku po Szkole Podstawowej nr 105  przy ul. Folwarcznej 2.

Trwa zbiórka darów dla uchodźców
Do pierwszego z punktów prosimy dostarczać rzeczy w niewielkiej ilości, natomiast do drugiego – te o większych gabarytach i ilości. Dary dla uchodźców można przynosić w godzinach od 8:00 do 19:00.  - informują organizatorzy zbórki
 
Organizatorzy proszą, by  nie przynosić już ubrań - zgromadzono ich już wystarczająco dużo. Przyjmowana jest jedynie nowa bielizna dla kobiet i dzieci. 
 
To co jest potrzebne, to przede wszystkim: koce, śpiwory, karimaty, agregaty prądotwórcze, medyczne artykuły pierwszej pomocy, power banki, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, środki higieny osobistej - mydło, szampon, pasta do zębów oraz podpaski. Mile widziana jest również żywność z długim terminem ważności do spożycia.
 
Osoby, które chcą udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy proszone są o kontakt z Centrum Organizacji Pozarządowych w Świdnicy pod numerami telefonów: 74/856 29 97 i 74/856 29 96. Wolontariusze obsługujący infolinię będą również udzielać informacji o aktualnych potrzebach. 
 
 
Przypominamy również, że uruchomiony został specjalny e-mail – dlaukrainy@um.swidnica.pl.
 
Można tu zgłaszać chęć udzielenia pomocy obywatelom Ukrainy, ale także zwrócić się z prośbą o jej otrzymanie. 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

dary  |   zbiorka  |   swidnica  |   ukraina  |  

Jest wyrok dla sołtys, która ciągnęła psa po asfalcie

Budżetu Obywatelskiego ma nie być. Mogą być podwyżki dla urzędników...

Kasyna nie będzie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij