Menu

Najsilniejszy człowiek w Polsce mieszkał w Boguszowie

Wyginał podkowy, z blachy robił "trąbkę" - człowiekowi o niezwyklej sile, także sile charakteru, poświęcono spotkanie w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki w Boguszowie Gorcach. S potkaniu uczestniczyła także rodzina Rajmunda Paprzycy Niwińskiego.

Najsilniejszy człowiek w Polsce mieszkał w Boguszowie

Słowo wstępne wygłosił dziennikarz historyczny Łukasz Kazek współtwórca kanału History Hiking w serwisie YouTube. Zaprezentowano odcinek History Hiking, który powstał w Boguszowie Gorcach  i opowiada o losach tego niezwykłego człowieka - Rajmunda Niwińskiego (cały program obejrzysz TUTAJ). 

Pokazano też wywiad  Łukasza Kazka z Joanną Niwińską oraz Rajmundem Niwińskim – dziećmi bohatera spotkania. Na koniec spotkania burmistrz miasta Sylwia Dąbrowska podziękowała rodzeństwu za ich wkład w stworzenie materiału filmowego wyrażając nadzieję, że pamięć o Rajmundzie Niwińskim będzie nadal pielęgnowana. adm
foto: UM Boguszów Gorce
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Piraci opanowali Szyb Witold

Boguszów rozbudowuje monitoring miejski

Złote Gody w Boguszowie-Gorcach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij