Menu

Wałbrzyskie hotele przyjmują Ukraińców

Hotelarze przyłączyli się do akcji pomocy dla Ukrainy. Uchodźców przyjmuje między innymi Hotel Maria. Zorganizowano tam spotkanie dla wolontariuszy, którzy chętnie chcą pomagać. 

Wałbrzyskie hotele przyjmują Ukraińców
- W niedzielę otrzymaliśmy zapytanie, czy przyjmiemy 9 dzieci bez opiekunów, bo jest ich 40. Powiedziałam, że przyjmiemy 40. Sytuacja na granicy tak się rozwija, że nie wiemy kiedy dzieci do nas dotrą. Prosiliśmy o wsparcie wałbrzyszan. Powiem, że jestem pod olbrzymim wrażeniem. Odzew jest olbrzymi. W pomoc włączyły się szkoły i przedszkola. Jest to naprawdę budujące. - mówi właścicielka Hotelu Maria, Dorota Barańska.
 
Hotel współpracuje z miejskimi instytucjami, by sprawnie przetransportować potrzebujących. 
 
- Przed chwilą wysłaliśmy autokar po odbiór kolejnych osób. Otrzymaliśmy informację o niepełnosprawnych dzieciach. To co chwilę się zmienia. Mówią np., że jedzie z kimś autokar, a nie dojeżdża. Jest straszna dezinformacja. Musimy być gotowi i fajne jest to, że dołączają do akcji kolejne obiekty hotelowe. - mówi właścicielka Hotelu Maria, Dorota Barańska.
 
 
Organizacja ma zapobiec chaosowi i sprzecznym informacjom. 
 
- Podzieliliśmy się na grupy. Nie chcemy, by był chaos. Zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli MOPSU. Chcemy korzystać z tych samych źródeł. Mieć te same informacje. Jeżeli chodzi o bazę noclegową to tworzymy centralną recepcję, by te osoby po prostu przyjąć. Są osoby gotowe przygotowywać jedzenie i dostarczać produkty. - mówi właścicielka Hotelu Maria, Dorota Barańska. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
ukraincy  |   pomoc  |   hotel  |   maria  |   walbrzych  |   wojna  |   rosja  |   dezinformacja  |  

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij