Menu

Projekt Riese i jego tajemnice. Co skrywa kompleks Olbrzym w Górach Sowich?

W nowym odcinku History Hiking twórcy ponownie zabierają nas do kompleksu Riese w Górach Sowich. Opowiedzą o tajemnicach tego nazistowskiego projektu. 

Projekt Riese i jego tajemnice. Co skrywa kompleks Olbrzym w Górach Sowich?
- O Riese stało się ostatnio ponownie głośno za sprawą książki "Projekt Riese", w której Remigiusz Mróz zabiera nas w podróż w Góry Sowie. Kompleks Riese (z niem. "olbrzym") to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego III Rzeszy, którego pozostałości możemy oglądać w Górach Sowich - mowa m.in. sztolniach i śladach po obiektach Osówka, Włodarz, Walim Reczka, Soboń, Moszna, Jugowice Górne czy Sokolec Gontowa. Najważniejszym znanym obiektem jest z pewnością Zamek Książ w Wałbrzychu. Przeznaczenie kompleksu Riese do dziś owiane jest tajemnicą. Zwiedzanie kompleksu Riese z przewodnikiem możliwe jest m.in. w obiektach Walim Rzeczka, Włodarz i Osówka. - piszą twórcy programu
 

 

 

 

red

video: History Hiking

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Nie odwracaj uwagi. (6 marca 2022 20:09)
Kogo te poniemieckie pierdoły teraz obchodzą wobec zbrodni wojennych armi czerwonej putina na Suwerrennym Narodzie Ukraińskim, które odbywają się na naszych oczach i oczach całego Cywilizowanego Wolnego Świata.

Dodaj komentarz

hiking  |   history  |   kazek  |   histora  |   riese  |   tajemnice  |   odkrycia  |   tunele  |   walbrzych  |   gory  |   sowie  |   w24  |  

History Hiking: Niemiecka opuszczona fabryka w Kamiennej Górze

History Hiking: Wielki skarb i morderstwo

Łukasz Kazek odkryje Dolny Śląsk. Nowy program History Channel

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij