Menu

List prezydent Świdnicy do mieszkańców

Mija dokładnie tydzień od rozpoczęcia się kryzysu związanego z rosyjską napaścią na Ukrainę. Ten czas pełen był pracy, wyzwań, ale i wspaniałych gestów solidarności, ofiarności i empatii ze strony świdniczan.- pisze prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewskia w liście do mieszkanców miasta. 

List prezydent Świdnicy do mieszkańców
Szanowni Państwo!
 
Mija dokładnie tydzień od rozpoczęcia się kryzysu związanego z rosyjską napaścią na Ukrainę. Ten czas pełen był pracy, wyzwań, ale i wspaniałych gestów solidarności, ofiarności i empatii ze strony świdniczan. Mówiąc "świdniczanie" myślimy też o Ukraińcach i Białorusinach, mieszkających w naszym mieście, którzy także zaangażowali się w niesienie pomocy. 
 
W ciągu tych siedmiu dni udało nam się zebrać mnóstwo darów, które wysłaliśmy kilkunastoma transportami wprost na granicę lub na Ukrainę.  Ponadto zorganizowaliśmy działające 12 godzin każdego dnia Centrum Pomocy Ukrainie przy ulicy Długiej 33 oraz przyjęliśmy pierwszych uchodźców. Wciąż zbieramy dary, także w budynku dawnej szkoły przy ulicy Folwarcznej 2. 
 
 
Teraz nadszedł czas na usystematyzowanie pomocy tak, aby mogła ona działać w dłuższym okresie i była kompleksowa. Jednocześnie apelujemy o zrozumienie wśród mieszkańców Świdnicy i włączanie się w działania zgodnie z naszymi komunikatami.  Niech nasze dobre intencje, zapał i chęci idą w parze z potrzebami. Za wszystko serdecznie dziękuję w imieniu tych, do których już dotarło bardzo konkretne wsparcie. 
 
                                                                                              Beata Moskal-Słaniewska 
                                                                                                   Prezydent Świdnicy


opr. adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Nowe schronisko dla bezdomnych

Pięć lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi

Granat wybuchł mu w rękach. Mężczyzna stracił palce

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij