Menu

Rachunki za gaz w szkołach wyższe o 100%

Wzrost cen gazu dotyczy również szkół. O ile wzrosły ceny w stosunku do ubiegłego roku?

Rachunki za gaz w szkołach wyższe o 100%

- Mamy ponad 30 szkół, które korzystają z gazu. Ceny są 100% wyższe niż w zeszłym roku. To i tak znacznie mniej niż np. w Aqua Zdroju, gdzie cena wzrosła sześciokrotnie . Cena jest regulowana i wynika z ochrony instytucji społecznie ważnych. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

Przeczytaj też:

Aqua Zdrój: rachunek za gaz wyższy o 340 tys

5-krotnie wyższy rachunek za gaz w Palmiarni

 

Wzrost cen gazu jest spowodowany kilkoma czynnikami. Zmiana polityki klimatycznej Unii Europejskiej i zwiększenie popytu na gaz, zmniejszenie dostaw  od Rosji, inflacja plus budzenie się gospodarek azjatyckich po pandemii. 

 
W większości szkół ogrzewanie jest gazowe. 
 
- System ciepłowniczy dotyczy tylko tych szkół, które są na Podzamczu i Piaskowej Górze. Mamy ponad 30 obiektów, które są bezpośrednio ogrzewane gazem.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
szkoly  |   gaz  |   ceny  |   wzrost  |   podwyzki  |   ogrzewanie  |   edukacja  |   walbrzych  |   w24  |   tvwalbrzych  |  

Autobusy droższe o 40 gr podwyżki w komunikacji miejskiej

O ile podrożeją bilety autobusowe w Wałbrzychu ?

Czy jest praca w PUP?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij