Menu

Zamek Kobiet - nowy cykl spotkań i warsztatów

Zamek Książ przedłuża Rok Kobiet o kolejne kilka miesięcy. W dawnej rezydencji Księżnej Daisy zaplanowano wiele ciekawych spotkań i wydarzeń poświęconych kobietom.

Zamek Kobiet - nowy cykl spotkań i warsztatów
Ubiegły rok obfitował w wiele inicjatyw wokół ogłoszonego Roku Kobiet, ale jak się okazało energia i zapał po tamtych 12 miesiącach nie opadły. Są nadal osoby chcące przekuć ją w działania, stąd pomysł na nowy projekt, który realizowany będzie w Zamku Książ.
 
- Zamek Kobiet kierowany będzie do wszystkich wałbrzyszanek, mieszkanek regionu, a także nowych gości, których z dnia na dzień przybywa. W ramach projektu będziemy zapraszać do wspólnej pracy w zakresie zdrowia, edukacji, kultury, przedsiębiorczości, finansów. Będziemy rozmawiać zarówno o urodzie, jak i o tematach trudnych. Chcemy, by był to projekt komplementarny, by przygotował wałbrzyszanki do zmieniającej się rzeczywistości - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Pierwsze wydarzenie inaugurujące projekt odbędzie się 14 marca. Będzie to wykład motywacyjny z udziałem specjalnych gości.
 
- Będą to Dorota Wellman i Marta Klepka, które zaprezentują siłę tkwiącą w kobietach. Spotkanie będzie bezpłatne, ale mamy ograniczoną liczbę miejsc. W czasie spotkania będzie prowadzona zbiórka na rzecz kobiet z Ukrainy. Prosimy o przynoszenie artykułów higienicznych pierwszej potrzeby. Kobiety wiedzą doskonale, czego potrzebują. Liczymy, że panie będą się wspierać w tych trudnych momentach - zapowiada prezes Zamku Książ Anna Żabska.
 
 
Kolejne spotkanie odbędzie się w czerwcu, a gościć będziemy Elżbietę Krokosz, trenerkę rozwoju osobistego. Program Zamku Kobiet jest jeszcze dopracowywany i o poszczególnych wydarzeniach organizatorzy będą informować z wyprzedzeniem.
 
 
- Zamek Kobiet wytypował aż dziewięć obszarów działalności, które są największymi wyzwaniami dla kobiet. Program został opracowany przez kobiety dla kobiet i jest bardzo różnorodny. Panie, które zostały zaproszone do wytypowania kolejnych inicjatyw, pracują w różnych branżach, zajmują różne stanowiska i są na różnych etapach swojego życia. Każda ma inne potrzeby i stąd różnorodność tego programu. Z dziewięciu filarów na pierwszy plan wyszły nam aż cztery. Są to bardzo szeroko rozumiane zdrowie, przedsiębiorczość, kultura (w tym budowanie mostów między pokoleniami) i pasje - wymienia Karolina Rduch z firmy Faurecia Wałbrzych S.A.
 
 
Cały projekt zakłada organizację kilkudziesięciu większych i mniejszych inicjatyw w ciągu tego roku. Pierwsze z nich - spotkanie z Dorotą Wellman i Martą Klepką już w poniedziałek 14 marca o godzinie 17:00 w Zamku Książ.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dziecko z ukrainy (10 marca 2022 9:14)
Szkolenia z cyklu jak robić żeby się nie narobić i na układach przez życie "autorytety". |Kiedyś to tylko brzydziło, w tym momencie zaczyna drażnić.
KARO (8 marca 2022 17:11)
Fajna inicjatywa. z przyjemnością pójdę.
Goldmann,, ,, (8 marca 2022 16:43)
,,ten ,,grzes ,,to jakaś ruska onuca,,,
o (8 marca 2022 16:00)
Ta z lewej nie wie ze w czasie konferencji prasowych telefon się wyłącza? Niby taka wykształcona, a nie zna podstawowych zasad dobrego wychowania.
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (8 marca 2022 15:27)
JAK JA GARDZE TYMI ZDRADZIECKIMI MORDAMI. SLUGUSAMI OBCYCH ELIT. TUTAJ PO-JEBY MOWIA O WOJSKACH OBRONY TERYTORIALNEJ TAK JESZCZE PARE TYGODNI TEMU: https://twitter.com/i/status/1501078686078062593 A TU DZIS PO-JEBANE ZDRADZIECKIE RYJE MOWIA, ZE WOT TO ICH POMYSL BYL, ZE TO ONI CHCIELI WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ HEHEHEHE, NORMALNIE k***a JAK 500+. NIE MA KLAMSTWA KTORE Z PO-JEBANYCH ZDRADZIECKICH MORD NIE WYJDZIE. DZIS MUNDUR RP TO NIE SZMATA JUZ? https://twitter.com/i/status/1500898445615407112
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (8 marca 2022 15:02)
TECZOWE PO-JEBY W CZASIE GDY POLACY POMAGAJA UKRAINCOM NA GRANICACH WYSLALI SWOJE ODDZIALY NA GRANICE TEZ. WYSLALI TAM ABORCYJNY DREAM TEAM I NA GRANICY OFERUJA UKRAINKOM ABORCJE. NIE CHCESZ BY TWOJE DZIECI PUTIN ZABIJAL? DOKONAJ ABORCJI. WYPOBRAZACIE TO SOBIE? PO-JEBY W SWEJ LASKAWOSCI NIE PROPONUJA UKRAINKOM I ICH DZIECIOM EUTANAZJI, BO TO TEZ PRAWO CZLOWIKEA JAK ABORCJA WEDLUG TECZOWYCH PO-JEBOW UKULTUROWIONYCH ZACHODEM. KTO TE ZWIERZETA WYTRESOWAL? PUTIN? BERLIN? CZY WEGIERSKI ZYD SOROS?
Heniek (8 marca 2022 13:37)
Cytuję użytkownika: Grześ
I zaś , śmiechu warte, goldman - tak zwana wałbrzyska pisowska hołota zabrała głos.
Hamuje trochę.Holota nazywaj siebie i twoich POpaprancow.Von od Pisu!Gdyby nie ten Rząd ,to juz byś szprehal na polach ogorkowych!Albo uczył się języka mordercy XXI wieku
Hahaha (8 marca 2022 13:13)
Pomysł o przedłużaniu roku o kolejne kilka miesięcy to pomysł zaczerpnięty z filmu Barei.Tylko filmy Barei to styra na głupotę i partyjniactwo komuny, a ci to robią na serio.
Grześ (8 marca 2022 13:09)
I zaś , śmiechu warte, goldman - tak zwana wałbrzyska pisowska hołota zabrała głos.
Śmiechu warte (8 marca 2022 12:51)
Widać, że gigantyczne tłumy wysłuchały tych bajek. A gdzie 300% kobieta - Marta Od Dzików?!? A żelazne damy wypełniające każde zbiegowisko- Festyniarki gdzie są?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Zamek Książ  |   kobiety  |   rok kobiet  |   warsztaty  |   dorota wellman  |  

Górnik wygrywa na wyjeździe

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Dziś randka w hali Aqua Zdroju - idziemy na mecz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij