Menu

Tropem Wilczym na pomoc Ukrainie

BIEGNIEMY, UKRAINO, Z POMOCĄ! - pod takim hasłem w niedzielę 6 marca odbyła się X. jubileuszowa edycja ogólnopolskiego wydarzenia pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg zorganizowany został także w Głuszycy. Wzięło w nim udział ponad 70 osób – dzieci z rodzicami, młodzież i dorośli. Wszyscy z uśmiechem na twarzach dotarli do mety przygotowanej na Kamykach w Głuszycy Górnej, gdzie na zawodników czekał ciepły posiłek. 

Tropem Wilczym na pomoc Ukrainie
Uczestnicy wystartowali w samo południe z placu przy kaplicy św. Józefa na głuszyckim osiedlu mieszkaniowym. Wcześniej o godz. 10.45 została odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych i pokoju na świecie. Tegoroczna edycja biegu przypadła w szczególnym czasie wojny na Ukrainie. Uczestnicy wydarzenia przyłączyli się do zbiórki publicznej nr 2022/624/OR ogłoszonej przez organizatora wydarzenia - Fundację Wolności i Demokracja. Zebrane środki pieniężne do puszki w wysokości 200,50zł zostaną przekazane ww. fundacji wspierającej ofiary wojny na Ukrainie.
 
 
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w wydarzeniu, którego celem jest nie tylko propagowanie sportu i zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i ich roli, jaką odegrali w historii Polski. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
 
 
 
Przekazujemy podziękowania dla wszystkich osób i instytucji wspierających organizację głuszyckiego wydarzenia. Szczególne podziękowania dla Burmistrza Głuszycy Romana Głoda, zastępcy Burmistrza Grzegorza Szymańskiego, Mirosława Żołopy, Artura Gołdy, Magdaleny Gołdy, Romualda Szmidta, Wojciecha Jelewskiego, Przemysława Rudolfa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, Mirosława Kuski, Agaty i Tomasza Dąbrowskich, pracowników Urzędu Miejskiego oraz Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   bieg  |   tropem wilczym  |   sport  |   ukraina  |  

Górnik wygrywa z Polonią przed własną publicznością

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

Tu będzie nowa cerkiew

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij