Menu

Świdnickie Centrum Pomocy Ukrainie zmienia godziny pracy

Już ponad 600 Ukraińców zgłosiło się po pomoc do Świdnickiego Centrum Pomocy Ukrainie. Dary dla uchodźców nadal można przynosić do budynku przy ul. Długiej 33 oraz do budynku po Szkole Podstawowej nr 105  przy ul. Folwarcznej 2. Do pierwszego z punktów prosimy dostarczać rzeczy w niewielkiej ilości, natomiast do drugiego – te o większych gabarytach i ilości. 
 
Świdnickie Centrum Pomocy Ukrainie zmienia godziny pracy
Od czwartku, 10 marca zmieniają się godziny pracy Centrum. Dary dla uchodźców przyjmowane i wydawane będą od poniedziałku do piątku w obu punktach w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 14.00 przy ul. Długiej 33. 
 
To co jest potrzebne, to przede wszystkim: żywność z długim terminem ważności do spożycia, m.in. konserwy, dania gotowe (np. zupy gorący kubek, dania błyskawiczne), mleko, olej, kawa. Mile widziane będą także koce, śpiwory, kołdry, poduszki i pościel. 

Osoby, które chcą udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy proszone są o kontakt z Centrum Pomocy Ukrainie w Świdnicy pod numerami telefonów: 74/856 29 97 i 74/856 29 96. Wolontariusze obsługujący infolinię będą również udzielać informacji o aktualnych potrzebach. 

Przypominamy również, że utworzony został specjalny e-mail – dlaukrainy@um.swidnica.pl. Można tu zgłaszać chęć udzielenia pomocy obywatelom Ukrainy, ale także zwrócić się z prośbą o jej otrzymanie. 
 
 
 
Miasto uruchomiło także zbiórkę środków finansowych, dzięki której będziemy mogli udzielić pomocy uchodźcom, którzy już u nas są i tym, którzy do nas przyjadą. Wpłaty darowizn można dokonywać na numer subkonta Urzędu Miejskiego w Świdnicy:
93 1240 4142 1111 0011 1201 6259.
 
Za przekazane dary i środki finansowe serdecznie dziękujemy.

opr. adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   wojna na Ukrainie  |   Ukraina  |  

Budżetu Obywatelskiego ma nie być. Mogą być podwyżki dla urzędników...

Nowe schronisko dla bezdomnych

Pięć lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij