Menu

W Wałbrzychu jest już kilka tysięcy Ukraińców

W Wałbrzychu jest już kilka tysięcy Ukraińców. Wiele osób przyjeżdża indywidualnie albo do rodziny, która mieszka już w Wałbrzychu. Są plany by relokować niektórych uchodźców z Wrocławia. Decyzję ma podjąć wojewoda dolnośląski. Wałbrzych przygotowuje kolejne miejsca. 

W Wałbrzychu jest już kilka tysięcy Ukraińców

- Szacujemy, że w tej chwili mamy około 1500 gości, którymi opiekujemy się jako miasto. Zachęcam wszystkich nowoprzybyłych do rejestrowania się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, taka rejestracja znacznie ułatwia nam koordynację działań. Wszyscy chcemy pomagać, ale bardzo proszę, aby nie przywozić do Wałbrzycha dużych grup bez uzgodnienia tego typu działań z miastem. W dalszym ciągu prowadzimy zbiórki, prosimy zwłaszcza o żywność z długim okresem ważności, kosmetyki ale również wyprawki szkolne dla naszych najmłodszych gości. - informuje prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

 

 

red

redakcja@walbrzych24.com

walbrzych  |   szelemej  |   uchodzcy  |   wojna  |   ukraina  |   rosja  |   pomoc  |   mieszkania  |   miejsca  |  

11 ton pomocy humanitarnej dla hospicjum we Lwowie

Podzamcze: Budowa skateparku ma rozpocząć się w tym roku

Podzamcze: Wyburzą szkołę nr 21. W tym roku będzie projekt nowego...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij