„Miasto Dzieci” w Świdnicy po raz czwarty

Ponad 1000 dzieci weźmie udział w tegorocznej edycji ”Miasta Dzieci”, organizowanej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Na miejscu zorganizowane zostaną atrakcyjne warsztaty związane z odkrywaniem tajników różnych profesji.

W tym roku ilość zawodów zostanie powiększona o urzędnika skarbowego na wesoło, rzemieślnika artystycznego, dzielnego rycerza czy DJ/prezentera.

 

Dzieci bawiąc się i wcielając w pracowników przeróżnych zawodów będą za swoją pracę i zaangażowanie otrzymywać wynagrodzenie w postaci tzw. „Tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby „Miasta Dzieci”. Dzięki zarobionym pieniądzom będą mogły zakupić wiele atrakcyjnych artykułów w „Sklepie marzeń”. W ten sposób dzieci, poprzez zabawę, nauczą się pracy, zarabiania pieniędzy i podejmowania ważnych decyzji.

 

Każdego dnia, uczestnicy zostaną dzieleni na grupy, które co godzinę będą zmieniały się w wykonywaniu danego zawodu. W przerwie dzieci będą mogły skorzystać z wielu rozrywek sportowo-rekreacyjnych, a także zjeść drugie śniadanie i obiad. Po raz pierwszy w „Mieście Dzieci” wśród atrakcji znajdzie też się ścianka wspinaczkowa i paintball.

 

Dzieci na każdym z turnusów będą wybierać spośród siebie Prezydenta Miasta Dzieci, który będzie reprezentował ich w kontaktach z władzami miasta i ŚOSiR-u. Tak jak w świecie dorosłych, wybory poprzedzi odpowiednia kampania wyborcza kandydatów, którzy przedstawią swój program i pomysł na rządzenie miastem.

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.

Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

pz

foto: użyczone

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno