Menu

Około 3 tysięcy uchodźców w Wałbrzychu

Dwa tygodnie od rozpoczęcia inwazji rosyjskiej na Ukrainę władze Wałbrzycha podsumowują działania pomocowe dla uchodźców. Szacuje się, że schronienie w naszym mieście znalazło już nawet 3000 osób.

Około 3 tysięcy uchodźców w Wałbrzychu
Obecnie każda forma pomocy ma charakter oddolnych działań społeczeństwa lub niesformalizowanych procedur przyjętych na szybko przez samorząd, który zaczął pomagać od pierwszych dni wojny, nie czekając na rządową specustawę. Centrum koordynacji wałbrzyskich działań pomocowych mieści się w pomieszczeniu udostępnionym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
 
- My zapisujemy wszystkie przyjezdne osoby, spisujemy gdzie mieszkają, lub przebywają. Jeśli nie mają się gdzie podziać, to szukamy miejsc, gdzie moglibyśmy ich skierować. W naszym punkcie można uzyskać pomoc w zameldowaniu się, dostępie do szkół i przedszkoli, znalezieniu pracy. Dwa razy w tygodniu są dyżury radcy prawnego. Mamy tłumaczy i wolontariuszy. Już praktycznie od drugiego dnia od momentu przyjazdu pierwszych uchodźców oferujemy bezpłatną pomoc psychologiczną - wymienia dyrektor MOPS w Wałbrzychu Magdalena Stefańska.
 
 
- Szczegóły dotyczące opieki i zasad nauki szkolnej dla osób niebędących Polakami i nieposługujących się językiem polskim, będziemy przekazywać dopiero w poniedziałek, albowiem w piątek ma się ukazać rozporządzenie Ministra Edukacji, które dokładnie określi sposoby organizacji. My mamy wstępnie opracowaną koncepcję, ale być może to rozporządzenie, które nie jest nam do końca znane, sprawi, że będziemy musieli ją w pewien sposób zrewidować - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Miasto uruchomiło także specjalny obiekt przy ul. Gdańskiej, gdzie po zarejestrowaniu w punkcie recepcyjnym w MOPS-ie, przekazywana jest pomoc rzeczowa.
 
- To znaczy najpotrzebniejsze rzeczy jak towary żywnościowe, higieniczne, produkty dla dzieci i ubrania. Korzystając z uprzejmości wałbrzyskiego przedsiębiorcy, zaadaptowaliśmy ten obiekt bardzo szybko. Delegowaliśmy tu do pracy naszych urzędników. Pomagamy tu wszystkim, którzy przyjdą z zaświadczeniem. Za chwilę wszyscy oni będą mieli PESEL i powoli będą w nasze społeczeństwo wchodzić, tak jak powinno się to odbywać - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Gdy w życie wejdzie procedowana właśnie przez parlament specustawa, pojawią się także nowe formy pomocy, jak jednorazowe zasiłki, które prawdopodobnie także przekazywać będzie MOPS. Na ten moment największym wyzwaniem jest zapewnienie wszystkim przyjezdnym dachu nad głową. Sporo uchodźców trafiło do swoich rodzin, które przebywały już od jakiegoś czasu w Wałbrzychu, ale z czasem napływać będzie tu coraz więcej osób bez zapewnionego lokum. Doraźnie miasto we współpracy głównie ze strażakami przygotowało dla nich prawie sto miejsc noclegowych na Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Będą tam też specjalne punkty medyczne a nawet izolatoria dla osób chorych.
 
 
- Pamiętajmy, że to są łóżka polowe rozstawione na parkiecie. Nie można tego miejsca traktować jako docelowe. Jest tylko po to, by zapewnić jakikolwiek dach nad głową. Trudno to w tej chwili oszacować, ale wydaje się, że nie powinno tam przebywać na raz więcej niż sto osób, bo zaczną się problemy z zachowaniem podstawowych potrzeb prywatności i intymności a przypominam, że będą tam także dzieci. Tam w internacie już przebywa pewna grupa ludzi z bardzo małymi dziećmi - informuje Roman Szełemej.
 
 
Przez punkt recepcyjny w MOPS-ie w ciągu dwóch tygodni przewinęło się około 700 osób. Wielu uchodźców jeszcze tam nie dotarło lub nie mieli takiej potrzeby. Wraz z napływem nowych ludzi wszelkie formy pomocy będą bardzo mile widziane.
 
- Na naszym profilu facebookowym są bardzo krótkie ankiety, które można wypełnić i do nas przesłać. Chętnie korzystamy z tej pomocy. To są zarówno mieszkańcy, którzy oferują swoje domy, mieszkania, pokoje, jak i też wiele innych form pomocy typu opieka nad dzieckiem. Nadal zbieramy wszelkiego rodzaju dary - mówi Magdalena Stefańska.
 
 
Szacuje się, że do miasta w ciągu dwóch tygodni przyjechało nawet 3000 osób. Dla porównania mniej więcej tylu Ukraińców pracowało przed inwazją we wszystkich wałbrzyskich zakładach pracy.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

SKANDALista (13 marca 2022 10:22)
Kiedy w Wałbrzychu zaczną być budowane schrony dla ludności na wypadek wojny ? pytanie całkiem poważne
Starszy księgowy (13 marca 2022 3:28)
Nie mam nic przeciwko Ukraińcom i uchodźcom ale denerwuje mnie kampania reklamowa "wojna na Ukrainie", która jest realizowana w taki sam sposób i przez te same media jak "Covid-19"...
From Manchester (12 marca 2022 21:48)
The massacres of Poles in Volhynia and Eastern Galicia were carried out in by the Ukrainian Insurgent Army, or the UPA, with the support of parts of the local Ukrainian population against the Polish minority in Volhynia. The peak of the massacres took place in July and August 1943. Most of the victims were women and children. Many of the Polish victims regardless of age or gender were tortured before being killed; some of the methods included rape, dismemberment or immolation, among others. The UPA's actions resulted in between 50,000 and 100,000 deaths.
Jacek (12 marca 2022 18:37)
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Katastrofa przyjdzie za parę tygodni , gdy dotrze do ludzi że uchodźcy nie tak prędko wrócą do swojego kraku , a wtedy zaczną się pojawiać napięcia społeczne między Polakami a Ukraińcami , o to własnie chodzi Rosji. Nie udało się parę lat temu wywołać kryzysu imigracyjnego ,bo Polska nie chciałą masowo przyjmować czarnych plemion afrykańskich , to teraz wykorzysta się wojnę by ten cel osiągnąc , ale tym razem będzie to ludność kulturowo bardziej zbliżona do Polaków , jednak co z tego skoro pomnożona przez 500 . Takie są konsekwencje braku polityki wschodniej. Ludzie już teraz nie są wcale tak chętni Ukraińcom , a to dopiero początek exodusu migracyjnego . ––––––––––––––––––––––––––––> państwa UE mają gdzieś Ukrainę , chcą jedynie by można było prowadzić dalej interesy gospodarcze z Rosją , nie mogą tego powiedzieć oficjalnie ,ale są gotowe oddać Putinowi , Ukrainę w zamian za spokój , bo zdają sobie sprawę ,że im nic nie grozi ze strony Kremla , a Polskę z chęcią rzucą na pożarcie pułkownikowi KGB ––––> od 2004 roku Juszczenko mówił że Ukraina wejdzie w struktury UE i co ?????? Stracili Krym , Donbas , Ługańsk a teraz być może utracą niepodległość ,a UE ma się dalej dobrze :) ––––––––––––––––> przecież powiedziano w kwietniu 2020 roku że Polska nie wróci już do starej normalności ...........widzę że plan jest realizowany zgodnie z założeniami :)
Onuca paszoł won matrioszki strugać.
Napisz coś merytorycznego , bo nie ma czego nawet komentować , widzę tata znow poszedł do roboty i możesz ulżyć swoim antypolskim odczuciom. BUEHEHEHEHEHEHE
Homo sowietikus,chce merytorycznej dyskusji, już ci napisałem paszoł won putlerowska onuco. Jak znam sowietów to to co napisałem jest dla was merytoryczną dyskusją.Szkoda, że w 1994 Kowalow cię w Polsce zostawił, może zegarek który otrzymałeś płochy czias ci pokazywał i na kobitkę do Rasiji się spóźniłeś.
Kolejne dzieci na Ukrainie zostały zabite rosyjskimi pociskami , czy zamierzasz cos z tym zrobic czy jedynie pisać bezwartościowe komentarze ?????? Powstrzymaj Putina , bo jutro zamorduje kolejne dzieci –––––––––––> jak się z tym czujesz że nic nie zrobisz z tym faktem ?????? Rozumiem że kolejny wysryw w komentarzu pomoże tym martwym dzieciom , a być może uratuje kolejne ––––––––––––––>a zapomniałem ,że używając rosyjskiego gazu finansujesz pociski którymi Putin zabija ukraińskie dzeci ........... to niezłą walkę prowadzisż z Rosją ...........LALALALALALAL , sporo krwi masz na rekach dywersancie
Tak putlerowska onuco używam sowieckiego gazu przez takich śpiochów jak ty,których Kowalow nie zabrał ze sobą do Rasiji aby tutaj działały na szkodę Polski między innymi skłócając ze sobą Polaków,instalując ich w organach władzy w byłych państwach bloku wschodniego a teraz w UE.Tak jak napisałem ostrożnie używaj swojego sowieckiego Elbrusa bo ci w nim lampy padną a SPARC w Moskwie jest odcięty od dostaw.Zaczynasz korzystać z kagiebowskiego podręcznika do zabaw w psychologa ale walisz onucami.
Masz świadomośc wobec tego że 20 procent z tego gazowego myta Rosja przekazuje na wojsko . Czyli czy się tobie podoba czy nie , wspierasz wojnę na Ukrainie. Więc po co ta hipokryzja i prostackie komentarze o mitycznych onucach Putina , kiedy sam nią jesteś ,a w przeciwieństwie do ciebie , ja nie mam żadnych problemów moralnych z tym że korzystam z rosyjskiego gazu. Chciałbym podkreślić że Ukraina także korzysta z gazu rosyjskiego wiec dozbrajała armię rosyjską ,chociaż tam ostatnio było kiepsko z platnościami. Czyli ruska onuca szuka ruskiej onucy , pewnie takie same brednie pisałeś jak szalał terror sanitarny i tam pohukiwałeś szprycami oraz covidowymi paszportami. Przez rok trzeba było wyciągać wasze kłamstwa i manipulacje , myślę że teraz będzie to trwało krócej :)
To dlaczego używam sowieckiego gazu napisałem powyżej.Rożnica między nami jest taka,że dla ciebie dzieła Lenina,Marksa i Engelsa mają wartość duchową a dla mnie opałową. Poczytaj dla odmiany dzieła Sołżenicyna,może odnajdziesz jeszcze Boga zamiast modlić się do swojego cielca w moskiewskim mauzoleum.
Nie byłbym w stanie przebrnąć przez Kapitał , za to Archipelag Gułag bardzo dobrze sie czytało :P , powinieneś wiedzieć że jeśli ktoś jest ruską onucą to musi orientować się w wielu tematach , czytać tak main kampf , jak i Kapitał czy akt konstytucji Stanów Zjednoczonych by umiejętnie manipulować odbiorcą , nie czytalem żadnego z powyższych , wolę Zolę czy Szekspira :D
Wystarczy, że włączyłem weryfikację NASK i wiem, że nie jesteś mityczną putlerowską onucą,tylko sowieckim trollem. Poczytaj dzieła Solżenicyna, które stworzył po przebytej chorobie nowotworowej, wtedy odnalazł Boga a nie tytuły znalezione w poradniku kagiebowca.
Coś chu....wa ta weryfikacja NASK ––––––––––––> "50.7.93.85 (Netherlands (NL)- Halfweg) ·· Sat, 12 Mar 2022 10:57:45 +0100 ······> Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; rv:91.0) Gecko/20100101 Firefox/91.0 ······ en-US,en;q=0.5 ––––> Your DNS Servers: 50.7.93.85 , FDCservers.net ,Netherlands, Halfweg ····· 185.220.100.130 ,F3 Netze e.V., Germany, Haßfurt ↓↓↓↓↓ Email abuse@fdcservers.net ~~ Telephone +1-312-423-6675······················> nie mam nic do ukrycia :P NANANANANANANA , wiary i Boga w to nie mieszajmy , chyba że Allaha bo on jest miłosierny inaczej , zaś swiadome wspieranie putinowskiego przymysłu zbrojeniowego wedle Allaha może być miłosierne ale Boga chrześcijańskiego raczej nie :P
Boże błogosław wolną Polskę i Ukrainę, chroń nas przed moskalami. Bóg jest nieskończenie milosierny, to wolna wola człowieka jest przyczyną wojen, kiedyś każdy z nas stanie przed obliczem sądu ostatecznego i tam zostanie sprawiedliwie osądzony.
pawel (12 marca 2022 16:57)
Wojna domowa w Jemenie toczy się od 2015 między siłami lojalnymi wobec Abd Rabbuha Mansura Hadiego a niejednolitą zbrojną opozycją. Jednym z aspektów wojny domowej w Jemenie jest regionalna rywalizacja sunnickiej Arabii Saudyjskiej z szyickim Iranem. ························ "Wojna w Jemenie spowodowała kryzys humanitarny na wielką skalę. Według ONZ od początku konfliktu w marcu 2015 do grudnia 2017 zginęło od 9 do 13 tys. osób, w tym ponad 5 tys. cywilów. Ponadto 21 milionów osób wymagało pomocy lekarskiej. Podaje się, że do 2019 roku wojna pochłonęła, w zależności od źródła wyliczeń, od 100 do 250 tysięcy ofiar[" ····················> pogadamy o tej tragedii ????? –––––––––––––––> "Tysiące dzieci żołnierzy w Jemenie. Nawet 10-latki wysyłane są na śmierć" ©©©©©©©©©© 2 tys. z nich zginęło ©©©©©©©©©© ––––––––––––––> cichoooooooooo bo się wyda ..............
pawel (12 marca 2022 11:07)
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: Jacek
Cytuję użytkownika: pawel
Katastrofa przyjdzie za parę tygodni , gdy dotrze do ludzi że uchodźcy nie tak prędko wrócą do swojego kraku , a wtedy zaczną się pojawiać napięcia społeczne między Polakami a Ukraińcami , o to własnie chodzi Rosji. Nie udało się parę lat temu wywołać kryzysu imigracyjnego ,bo Polska nie chciałą masowo przyjmować czarnych plemion afrykańskich , to teraz wykorzysta się wojnę by ten cel osiągnąc , ale tym razem będzie to ludność kulturowo bardziej zbliżona do Polaków , jednak co z tego skoro pomnożona przez 500 . Takie są konsekwencje braku polityki wschodniej. Ludzie już teraz nie są wcale tak chętni Ukraińcom , a to dopiero początek exodusu migracyjnego . ––––––––––––––––––––––––––––> państwa UE mają gdzieś Ukrainę , chcą jedynie by można było prowadzić dalej interesy gospodarcze z Rosją , nie mogą tego powiedzieć oficjalnie ,ale są gotowe oddać Putinowi , Ukrainę w zamian za spokój , bo zdają sobie sprawę ,że im nic nie grozi ze strony Kremla , a Polskę z chęcią rzucą na pożarcie pułkownikowi KGB ––––> od 2004 roku Juszczenko mówił że Ukraina wejdzie w struktury UE i co ?????? Stracili Krym , Donbas , Ługańsk a teraz być może utracą niepodległość ,a UE ma się dalej dobrze :) ––––––––––––––––> przecież powiedziano w kwietniu 2020 roku że Polska nie wróci już do starej normalności ...........widzę że plan jest realizowany zgodnie z założeniami :)
Onuca paszoł won matrioszki strugać.
Napisz coś merytorycznego , bo nie ma czego nawet komentować , widzę tata znow poszedł do roboty i możesz ulżyć swoim antypolskim odczuciom. BUEHEHEHEHEHEHE
Homo sowietikus,chce merytorycznej dyskusji, już ci napisałem paszoł won putlerowska onuco. Jak znam sowietów to to co napisałem jest dla was merytoryczną dyskusją.Szkoda, że w 1994 Kowalow cię w Polsce zostawił, może zegarek który otrzymałeś płochy czias ci pokazywał i na kobitkę do Rasiji się spóźniłeś.
Kolejne dzieci na Ukrainie zostały zabite rosyjskimi pociskami , czy zamierzasz cos z tym zrobic czy jedynie pisać bezwartościowe komentarze ?????? Powstrzymaj Putina , bo jutro zamorduje kolejne dzieci –––––––––––> jak się z tym czujesz że nic nie zrobisz z tym faktem ?????? Rozumiem że kolejny wysryw w komentarzu pomoże tym martwym dzieciom , a być może uratuje kolejne ––––––––––––––>a zapomniałem ,że używając rosyjskiego gazu finansujesz pociski którymi Putin zabija ukraińskie dzeci ........... to niezłą walkę prowadzisż z Rosją ...........LALALALALALAL , sporo krwi masz na rekach dywersancie
Tak putlerowska onuco używam sowieckiego gazu przez takich śpiochów jak ty,których Kowalow nie zabrał ze sobą do Rasiji aby tutaj działały na szkodę Polski między innymi skłócając ze sobą Polaków,instalując ich w organach władzy w byłych państwach bloku wschodniego a teraz w UE.Tak jak napisałem ostrożnie używaj swojego sowieckiego Elbrusa bo ci w nim lampy padną a SPARC w Moskwie jest odcięty od dostaw.Zaczynasz korzystać z kagiebowskiego podręcznika do zabaw w psychologa ale walisz onucami.
Masz świadomośc wobec tego że 20 procent z tego gazowego myta Rosja przekazuje na wojsko . Czyli czy się tobie podoba czy nie , wspierasz wojnę na Ukrainie. Więc po co ta hipokryzja i prostackie komentarze o mitycznych onucach Putina , kiedy sam nią jesteś ,a w przeciwieństwie do ciebie , ja nie mam żadnych problemów moralnych z tym że korzystam z rosyjskiego gazu. Chciałbym podkreślić że Ukraina także korzysta z gazu rosyjskiego wiec dozbrajała armię rosyjską ,chociaż tam ostatnio było kiepsko z platnościami. Czyli ruska onuca szuka ruskiej onucy , pewnie takie same brednie pisałeś jak szalał terror sanitarny i tam pohukiwałeś szprycami oraz covidowymi paszportami. Przez rok trzeba było wyciągać wasze kłamstwa i manipulacje , myślę że teraz będzie to trwało krócej :)
To dlaczego używam sowieckiego gazu napisałem powyżej.Rożnica między nami jest taka,że dla ciebie dzieła Lenina,Marksa i Engelsa mają wartość duchową a dla mnie opałową. Poczytaj dla odmiany dzieła Sołżenicyna,może odnajdziesz jeszcze Boga zamiast modlić się do swojego cielca w moskiewskim mauzoleum.
Nie byłbym w stanie przebrnąć przez Kapitał , za to Archipelag Gułag bardzo dobrze sie czytało :P , powinieneś wiedzieć że jeśli ktoś jest ruską onucą to musi orientować się w wielu tematach , czytać tak main kampf , jak i Kapitał czy akt konstytucji Stanów Zjednoczonych by umiejętnie manipulować odbiorcą , nie czytalem żadnego z powyższych , wolę Zolę czy Szekspira :D
Wystarczy, że włączyłem weryfikację NASK i wiem, że nie jesteś mityczną putlerowską onucą,tylko sowieckim trollem. Poczytaj dzieła Solżenicyna, które stworzył po przebytej chorobie nowotworowej, wtedy odnalazł Boga a nie tytuły znalezione w poradniku kagiebowca.
Coś chu....wa ta weryfikacja NASK ––––––––––––> "50.7.93.85 (Netherlands (NL)- Halfweg) ·· Sat, 12 Mar 2022 10:57:45 +0100 ······> Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; rv:91.0) Gecko/20100101 Firefox/91.0 ······ en-US,en;q=0.5 ––––> Your DNS Servers: 50.7.93.85 , FDCservers.net ,Netherlands, Halfweg ····· 185.220.100.130 ,F3 Netze e.V., Germany, Haßfurt ↓↓↓↓↓ Email abuse@fdcservers.net ~~ Telephone +1-312-423-6675······················> nie mam nic do ukrycia :P NANANANANANANA , wiary i Boga w to nie mieszajmy , chyba że Allaha bo on jest miłosierny inaczej , zaś swiadome wspieranie putinowskiego przymysłu zbrojeniowego wedle Allaha może być miłosierne ale Boga chrześcijańskiego raczej nie :P
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (12 marca 2022 9:24)
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
DZISIAJ POLSKA ODUZALEZNILA SIE OD RUSKIEGO GAZU. POLKSA OD KILKU LAT W TYM KIERUNKU ZMIERZA, TO CALKOWICIE ODMIENNY KIERUNEK NIZ BERLINA, PARYZA I BRUKSELI. CZYTAM DZISIAJ ARTYLKUL W REDAKCJI PRZEJETEJ PRZEZ PO-JEBOW POD SMIETNIKAMI, ZE UWAGA. POLSKA MUSI POKOCHAC UE, BO BEDZIE SKAZANA NA PUTINA. NOSZ k***a MAC CO ZA JEBANE BREDNIE. PRZECIEZ TO UE MUSI POKOCHAC POLSKE, BO WYLADUJE W OBIECIACH PUTIAN. TO DZIEKI POLSCE, JESZCZE W TYCH OBJECIACH NIE JEST. (1/2)
A POLACY MUSZA KOCHAC POLSKE, WTEDY BEDZIEMY NIEZWYCIEZENI. SMIETNIKOWE REDAKCJE, W CHWILACH WOJNY DALEJ CHCA Z NAS ROBIC SLUGUSOW ZACHODU CZY WSCHODU. W MENTALNOSCI TYCH p*****lONYCH ELIT, NIE MA OPCJI POLSKI WIELKIEJ SUWERENNEJ I NIEZALEZNEJ. TAK BYDLO ZOSTALO WYTRESOWANE, NA SLUGUSA KOGOS, NIE NA PANA SWOICH DZIEJOW, TYLKO SLUGUSA DZIEJOW INNYCH. ***** ICH, CHWALA WIELKIEJ POLSCE. KOCHAM POLSKE, TY POLAKU TEZ KOCHAJ POLSKE.
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (12 marca 2022 9:20)
DZISIAJ POLSKA ODUZALEZNILA SIE OD RUSKIEGO GAZU. POLKSA OD KILKU LAT W TYM KIERUNKU ZMIERZA, TO CALKOWICIE ODMIENNY KIERUNEK NIZ BERLINA, PARYZA I BRUKSELI. CZYTAM DZISIAJ ARTYLKUL W REDAKCJI PRZEJETEJ PRZEZ PO-JEBOW POD SMIETNIKAMI, ZE UWAGA. POLSKA MUSI POKOCHAC UE, BO BEDZIE SKAZANA NA PUTINA. NOSZ k***a MAC CO ZA JEBANE BREDNIE. PRZECIEZ TO UE MUSI POKOCHAC POLSKE, BO WYLADUJE W OBIECIACH PUTIAN. TO DZIEKI POLSCE, JESZCZE W TYCH OBJECIACH NIE JEST. (1/2)
Starszy księgowy (12 marca 2022 0:02)
Żydzi dostaną dawną Chazarię, Krym i okolice, Ukraińcy lepsze życie na "zachodzie" a my Polacy wyższe ceny (rachunki)...
Lolek (11 marca 2022 21:11)
Za wszystkim co się dzieje na tym świecie, stoją sprytni ..... !
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Kolejne generatory wysłane na Ukrainę. Wałbrzyszanie zebrali 160...

Gość Dnia - Tom Urbaniak

Z Wałbrzycha trafiły do Ukrainy, a potem na front

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij